Karaman Yaralı Köpeğe Şefkat Gösteren Minik Mehmet, Altınla Ödüllendirildi

Karaman Yaralı Köpeğe Şefkat Gösteren Minik Mehmet, Altınla Ödüllendirildi

Yaralı köpeğe şefkat gösteren minik Mehmet, altınla ödüllendirildiKARAMAN'ın Ermenek İlçesi'nde, 8 yaşındaki Mehmet Koruk, okuldan çıkıp evine dönerken bir sokak köpeğinin topalladığını görünce, çantasından çıkardığı peçeteyle köpeğin sağ patisindeki yaralı bölgeyi silmek istedi.

Yaralı köpeğe şefkat gösteren minik Mehmet, altınla ödüllendirildi

KARAMAN'ın Ermenek İlçesi'nde, 8 yaşındaki Mehmet Koruk, okuldan çıkıp evine dönerken bir sokak köpeğinin topalladığını görünce, çantasından çıkardığı peçeteyle köpeğin sağ patisindeki yaralı bölgeyi silmek istedi. Minik Mehmet'in bu davranışı çevredekiler tarafından cep telefonu kamerasına kaydedildi. Görüntülerin basında yer almasının ardından Ermenek Belediye Başkanı Uğur Sözkesen, minik Mehmet'i altın hediye ederek ödüllendirdi.

Ermenek'te Atatürk İlkokulu öğrencisi Mehmet Koruk, geçen 27 Eylül günü, okuldan çıkıp evine giderken yanındaki kız arkadaşı ile Tuhafiyeciler Sokak'ta bir köpeğin topalladığını gördü. Sırtındaki çantasını yere bırakan küçük Mehmet, çantadan çıkardığı peçeteyle köpeğin sağ patisindeki yaralı bölgeyi silmek için eğildi. Korkarak köpeğe yaklaşan çocuk ilk denemesinde başarılı olamamasına rağmen birkaç kez denedi. Çocuğun çabasını gören çevredekiler yanına gelerek köpeğin patisinin yaralı bölümüne kolonya döktü. Ardından köpek sokaktan uzaklaştı. Bu anlar ise çevredekiler tarafından görüntülendi. Bunun üzerine Ermenek Belediye Başkanı Ak Partili Uğur Sözkesen de minik Mehmet ile annesi Nuray Koruk, babası Süleyman Koruk, öğretmeni Hacer Aydınlı, kardeşi, dedesi ve anneannesini makamında konuk etti.

'HAYVANLARI ÇOK SEVİYORUM"

Belediye Başkanı Sözkesen, Mehmet'in örnek bir davranış sergilediğini belirterek çeyrek altın hediye etti. Mehmet Koruk, olayın ardından okulda arkadaşlarının kendisini tebrik ettiğini ve bundan dolayı da mutlu olduğunu belirtti. Köpeğin ayağını yaralı gördükten sonra, yarayı silmek istediğini belirten Mehmet Koruk, "Hayvanları çok seviyorum. Hayvanlara taş atanları hiç sevmiyorum. Köpeğin ayağının yaralı olduğunu gördüm ve silmek istedim. Ama hareket edip sildirmedi. Lütfen hayvanlara iyi davranalım ve sevelim." dedi.