Karacabey Belediyesi Haberleri

Karacabey Belediyesi haber, Karacabey Belediyesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Karacabey Belediyesi - 08.03.2021
Son dakika... Leylek "Yaren" 10'uncu göç yılında da Uluabat Gölü manzaralı yuvasına yerleşti
Leyleğin yuvadaki yaşamı, Karacabey Belediyesince açılan "yarenleylek.
Karacabey Belediyesi - 08.03.2021
'Yaren Leylek' 10'uncu yılda da Adem amcayla buluştu
Türkiye'yi Avrupa Leylek Köyleri ağında temsil eden tek köy olan Bursa'nın Karacabey ilçesine bağlı Eskikaraağaç Leylek köyünde yaşanan balıkçı ile leyleğin dostluğu, milyonlar tarafından ilgiyle takip edilen hikayeye dönüştü. Geçtiğimiz 9 yılda her göç zamanı geldiği köyde, Adem Yılmaz'ın kayığına konan 'Yaren', bu yıl 10'ncu kez geldi. Yaren Leylek'in 10'ncu kez gelişi, köylüler tarafından sevinçle karşılandı. Geçen yıllara göre 3 gün geç gelen Yaren Leylek, sabah saatlerinde balıkçı Adem amcanın kayığına konarak, balık yedi. O anlar ise Doğa Fotoğrafçısı Alper Tüydeş tarafından fotoğraflandı.   YUVASI İZLENEBİLİYOR 'Yaren Leylek ve Adem Amca' hikayesi Doğa Fotoğrafçısı Alper Tüydeş tarafından ortaya çıkarıldıktan sonra, doğaseverler tarafından da ilgiyle takip edilmeye başlandı. 2019 yılında ise Karacabey Belediyesi'nin katkılarıyla, Yönetmen Burak Doğansoysal tarafından filme alındı ve Prag Film Ödülleri'nde En İyi Belgesel ödülünü kazandı.
Karacabey Belediyesi - 27.02.2021
Adem amca, ünü ülke sınırlarını aşan dostu Yaren leyleği bekliyor-TEKRAR
BURSA'da dostlukları filme konu olan balıkçı Adem Yılmaz, 9 yıldır her mart ayında gelen 'Yaren' adını verdiği leyleği beklemeye başladı. Yılmaz, her yıl 6 ayı birlikte geçirdiği Yaren'i heyecanla beklediğini söylerken, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Yaren'in yavrularına Türkiye dışında geçirdikleri 6 ayı izlemek için verici takacaklarını söyledi.  Türkiye'yi 'Avrupa Leylek Köyleri' ağında temsil eden Bursa'nın Karacabey ilçesine bağlı Eskikaraağaç Leylek Köyü'nde yaşayan balıkçı Adem Yılmaz ile 'Yaren' adını verdiği leyleğin 9 yıldır süren dostluğu, milyonlarca kişinin takip ettiği hikayeye dönüştü. Doğa Fotoğrafçısı Alper Tüydeş tarafından görüntülendikten sonra, başta doğaseverler olmak üzere milyonların  ilgiyle takip ettiği dostluk 2019 yılında, Karacabey Belediyesi'nin katkılarıyla, yönetmen Burak Doğansoysal tarafından film yapıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Karacabey Belediyesi Haberleri | Karacabey Belediyesi Haber - Haberler - Karacabey Belediyesi haberleri, son dakika karacabey belediyesi haber ve gelişmeleri burada. Karacabey'de aşevi yüzleri güldürüyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.4.2021 09:08:45. #1.14#

title