Kafeler saat kaçta kapanıyor 16 Haziran 2021? Kafeler ve restoranlar kaça kadar açık? Kafe çalışma saatleri 2021

Kafeler saat kaçta kapanıyor 16 Haziran 2021? Kafeler ve restoranlar kaça kadar açık? Kafe çalışma saatleri 2021

Kafeler saat kaçta kapanıyor 16 Haziran 2021? Kafeler ve restoranlar kaça kadar açık? Kafe çalışma saatleri 2021
Haberler.com - Haberler | Gündem

Salgın nedeniyle aylarca kapalı kalmak zorunda olan kafeler ve restoranlar 1 Haziran'dan beri müşteri kabul edebiliyor. Sokağa çıkma yasakları pek çok şey gibi restoranların çalışma saatlerini de etkiliyor. Kafeler ve restoranlar bugün açık mı? sorusu gündemde. Peki, Kafeler saat kaçta kapanıyor 16 Haziran 2021? Kafeler ve restoranlar kaça kadar açık? Kafe çalışma saatleri 2021

16 Haziran 2021 - Koronavirüs normalleşme kararları kapsamında faaliyetlerine devam etmesi kararlaştırılan işletmelerden biri de kafeler ve restoranlardı. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan koronavirüs normalleşme kararlarına göre restoranlar ve kafeler sokağa çıkma yasağı uygulanmayan günlerde müşteri kabul edebilecek. İşte kafe, restoran ve lokantaların çalışma saatleri...

KAFELER SAAT KAÇTA KAPANIYOR?

Lokanta, restoran, kafeler gibi uzun süredir kapalı olan işletmeler kademeli normalleşme genelgesi ile kapılarını müşterilerine açtı. Restoran ve kafeler Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günlerinde 07.00-21.00 saatleri arasında açık olacak.

KAFELER CUMARTESİ GÜNÜ AÇIK MI? KAÇA KADAR AÇIK?

– Sagˆlık Bakanlıgˆı Salgın Yo¨netimi ve C¸alıs¸ma Rehberinde belirtilen tu¨m kurallara uyulması, masalar arasında her yo¨nden 2 metre, yan yana sandalyeler arasında 60 cm mesafe bırakılması,

– Aynı anda aynı masada ac¸ık alanlarında u¨c¸, kapalı alanlarında ise ikiden fazla mu¨s¸teri kabul edilmemesi kaydıyla, Pazartesi, Salı, C¸ars¸amba, Pers¸embe, Cuma ve Cumartesi gu¨nlerinde 07.00-21.00 saatleri arasında masada servis, gel-al ve paket servis, 21.00-24.00 saatleri arasında ise sadece paket servis,

– Pazar gu¨nleri ise 07.00-24.00 saatleri arasında sadece paket servis, s¸eklinde faaliyet go¨sterebileceklerdir.

NARGİLE KAFE, TAVERNA, BİRAHANE KAPALI

Kapalı yu¨zme havuzları, hamamlar, saunalar ve masaj salonları, nargile salonu/kafeleri ile gazino, taverna, birahane gibi is¸yerlerinin faaliyetlerine yeni bir karar alınıncaya kadar ara verilmesine devam edilecektir.

– Yukarıda sayılan is¸yerleri dıs¸ında kalan perakende ve hizmet sekto¨ru¨ndeki giyim, tuhafiye, zu¨ccaciye, hırdavat, terzi, berber gibi du¨kkanlar, bu¨ro ve ofisler vb. is¸yerleri ile AVM'ler;

– Sagˆlık Bakanlıgˆı Salgın Yo¨netimi ve C¸alıs¸ma Rehberinde ic¸erisinde bulundugˆu is¸kolu ic¸in belirlenen tu¨m salgınla mu¨cadele tedbirlerine riayet etmek kaydıyla (Pazar gu¨nleri haric¸) 07.00-21.00 saatleri arasında faaliyet go¨sterebileceklerdir.

– Zincir marketler bas¸ta olmak u¨zere c¸es¸itli is¸yerleri tarafından ac¸ılıs¸ veya belirli gu¨n ya da saatlere o¨zgu¨ genel indirim uygulamalarının olus¸turdugˆu yogˆunlugˆun o¨nu¨ne gec¸ilebilmesi ic¸in indirim uygulamalarının en az bir hafta su¨recek s¸ekilde uzun periyodlarla yapılması gerekmektedir.

PAZAR GÜNLERİ NERELER AÇIK OLACAK?

– Tam gu¨n sokagˆa c¸ıkma kısıtlaması uygulanacak olan Pazar gu¨nlerinde; marketlerde (zincir ve su¨per marketler dahil) zorunlu temel ihtiyac¸lar kapsamındaki u¨ru¨nler dıs¸ında elektronik es¸ya, oyuncak, kırtasiye, giyim ve aksesuar, alkol, ev tekstili, oto aksesuar, bahc¸e malzemeleri, hırdavat, zu¨ccaciye vb. u¨ru¨nlerin satıs¸ına izin verilmeyecektir.

– Sagˆlık Bakanlıgˆı Salgın Yo¨netimi ve C¸alıs¸ma Rehberinde belirlenen kurallara uymak kaydıyla pazaryerleri (Pazar gu¨nleri haric¸) 07.00-20.00 saatleri arasında faaliyet go¨sterebileceklerdir.

– Online market ve yemek siparis¸ firmaları, hafta ic¸i ve hafta sonu 07.00-24.00 saatleri arasında evlere/adrese servis s¸eklinde c¸alıs¸abileceklerdir.

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title