KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Kadir Has Üniversitesi Haberleri

Kadir Has Üniversitesi haber, Kadir Has Üniversitesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kadir Has Üniversitesi - 16.10.2020
Lonca'dan mezun olan girişimci ekip sayısı 49'a ulaştı
Kuveyt Türk Bankacılık Üssü'nde düzenlenen ve Teknoloji İletişimcisi ve Kadir Has Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr.
Kadir Has Üniversitesi - 8.10.2020
Akbank UniChallenge'a Türkiye ve yurt dışından 685 öğrenci başvurdu
İlk 3 ekip Yapılan sunumlar sonrası 10 grup arasından seçilen ilk 3 ekip üyeleri şöyle: "Birinci Ekip-Grup 5: Elif Oğuz-Akdeniz Üniversitesi, Oğulcan Patlar-Marmara Üniversitesi, Sahil Şensöz-Boğaziçi Üniversitesi, Serkan Horasan-Anadolu Üniversitesi, Şevval Pınar Güler-Dokuz Eylül Üniversitesi, Zeynep Sıla Karataş-Kadir Has Üniversitesi, mentor-Sinan Çilek İkinci Ekip: Doruk Uygunlar-Başkent Üniversitesi, Elif Sırtlayan-İstanbul Üniversitesi, İdil Şentürk-Anadolu Üniversitesi, Oğuz Zeybek-Boğaziçi Üniversitesi, Sena Kaya-Kocaeli Üniversitesi, Tuğba Akçay-Yıldız Teknik Üniversitesi, mentor-Maral Engür Üçüncü Ekip: Aslıhan Murat-İstanbul Üniversitesi, Defne Tural-Özyeğin Üniversitesi, Eda Yalçıner-Dokuz Eylül Üniversitesi, Emrehan Eralp-Beykent Üniversitesi, Ramazan Hazır-Boğaziçi Üniversitesi, Zeynep Buse Şogur-Anadolu Üniversitesi, mentor-Ceylan Cangül.
Kadir Has Üniversitesi - 28.9.2020
Yeşilay Genel Müdürü Nurullah Atalan oldu
Koç Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi gibi kurumlarda yöneticilik yapan Atalan, 2017 yılında Yeşilay'da İdari İşler Müdürü olarak göreve başladı.
Kadir Has Üniversitesi - 17.9.2020
Son dakika haber | Uzmanlar, 7. İstanbul Arabuluculuk Konferansında video konferans yöntemiyle sorunları tartıştı
Kriz Yönetim Girişimi Küresel Strateji Direktörü İtonde Kakoma moderatörlüğünde gerçekleşen konferansın üçüncü oturumuna Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Özel Danışmanı Fabrizio Hochschild, BM Politika ve Arabuluculuk Birimi Direktörü Teresa Withfield, Kadir Has Üniversitesi Öğretim Üyesi Akın Ünver ile Cenevre Uluslararası Kalkınma Araştırmaları Enstitüsü Çatışma, Kalkınma ve Barış İnşası Merkezi Araştırmacısı Andreas Hirlbringer katıldı.
Kadir Has Üniversitesi - 14.8.2020
"Cevher ve Zanaat: Kapalıçarşı Ustalarının İzinde" sergisi online gösterimde
TÜBİTAK tarafından 2013-2015 arasında desteklenen araştırma projesinin bulguları üzerinden, Kadir Has Üniversitesi öğretim görevlileri Doç.
Kadir Has Üniversitesi - 31.7.2020
Doğu Akdeniz: Mavi Vatan doktrini nedir, Türkiye ve Yunanistan neden anlaşamıyor?
Türkiye ile Yunanistan Ege Denizi'nden sonra Doğu Akdeniz'de de karşılıklı hak iddialarında bulunuyor. Türkiy'nin geçtiğimiz günlerde Oruç Reis gemisinin Meis açıklarında sismik araştırma yapacağını açıklamasıyla iki ülke arasında gerginlik artmıştı. Sonrasında karşılıklı yapılan açıklamalar ile kriz yatışmıştı. Peki bu durum ne kadar sürdürülebilir? İki ülkenin birbiriyle çelişen hak iddiaları hangi tezlere dayanıyor? Türkiye'nin "Mavi Vatan" doktrini nedir? Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkileri Bölümü'nden Prof.
Kadir Has Üniversitesi - 8.6.2020
Kovid-19'un akademiye etkileri Washington merkezli düşünce kuruluşunda ele alındı
THO'nun "Kovid-19 Döneminde ve Sonrasında Akademi, Araştırma ve İnovasyon" başlığıyla düzenlediği panele, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Zeliha Koçak Tufan, Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker ve Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof.
Kadir Has Üniversitesi - 29.5.2020
"Küresel kronik metabolik hastalıklar virüs kadar büyük sağlık tehdidi"
Kadir Has Üniversitesi'nin alanında yetkin isimleri konuk ettiği Herkese Açık Kolokyum serisinin 20 Mayıs tarihinde düzenlenen online toplantısının konuğu Harvard Üniversitesi J. S. Simmons Genetik ve Metabolizma Profesörü ve Sabri Ülker Araştırma Merkezi Başkanı Prof. Dr. Gökhan Hotamışlıgil'di.
Kadir Has Üniversitesi - 19.5.2020
Petrol krizi ve salgın Putin'e desteği azalttı
Kadir Has Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.
Kadir Has Üniversitesi - 19.5.2020
"1929'da Büyük Buhran'daki gelir kaybından daha büyük gelir kaybı yaşanması bekleniyor"
Ege Genç İş İnsanları Derneği (EGİAD), korona virüsü sebebiyle fiziki şartlarda gerçekleştiremediği seminerlerini online olarak sürdürmeye devam ederken, EGİAD'ın son konuğu Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Görevlisi, Dış Politika Uzmanı, Siyaset Bilimci ve Yazar Soli Özel oldu.
Kadir Has Üniversitesi - 4.5.2020
"Salgın dünya düzenini nasıl etkileyecek?" sorusu tartışılıyor
- Aydın: "Popülizm, yabancı düşmanlığı gibi trendler değişmeyecek" Kadir Has Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.
Kadir Has Üniversitesi - 20.3.2020
Saint-Gobain Öğrenci Yarışması'nda finalistler belirlendi
Finale kalan projeler ise şöyle belirlendi; Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nden Burak Aydın ve Ankara Gazi Üniversitesi'nden Elif Şencal ekibi, İzmir Ekonomi Üniversitesi'nden Gizem Çalışkan ve Ayça Özüm Sevinç ekibi, İstanbul Teknik Üniversitesi'nden Baran Yıldız, Gebze Teknik Üniversitesi'nden Doğan Elen ve Kadir Has Üniversitesi'nden Ayşenur Çetin, Pelin Çatıkkaya ekibi.
Kadir Has Üniversitesi - 19.3.2020
Saint-Gobain Öğrenci Yarışması'nda finalistler belirlendi
İzocam'ın, sosyal sorumluluk bilinciyle her yıl farklı bir konuyla hayata geçirdiği Öğrenci Yarışması'nın ilk aşaması sonuçlandı ve jüri 25 ayrı üniversiteden 90 öğrencinin projesi arasından Türkiye finaline kalan 5 projeyi belirledi. İzocam açıklamasına göre, bu yılki yarışma yapı malzemeleri alanında faaliyet gösteren tüm Saint-Gobain şirketlerinin ortak katılımı ve katkısıyla 20'nci kez düzenleniyor. Saint- Gobain'in dünya çapında 35 ülkede düzenlediği, Türkiye'de ise İzocam, Saint-Gobain Rigips ve Saint-Gobain Weber ev sahipliğinde gerçekleştirilen bu yılki yarışmanın konusu Paris'te bir mahallede "yaşamı filizlendirmek" olarak belirlendi. Öğrenci Yarışması'na katılan üniversite öğrencileri tasarımlarıyla Paris'in Saint Denis sanayi bölgesinin tarihi miras izlerini, günümüz ihtiyaçlarına uygun yeşil yaşam, öğrenme ve dinlenme alanlarına dönüştürecek. Yarışmanın ilk aşamasında öğrencilerden yarışma konusu olan "tasarımınla yaşamı filizlendir" konsepti için bir vizyon oluşturmaları, Saint Denis bölgesinin tarihi mirasının izlerini günümüz ihtiyaçlarına uygun yeşil yaşam, öğrenme ve dinlenme alanları tasarlamaları ve bu fikirleri avan projeye dönüştürmeleri istendi. Bu aşamayı gerçekleştiren 19 proje arasından seçilen 5 proje ise ulusal finalde yarışacak. Finale kalan projeler ise Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nden Burak Aydın ve Ankara Gazi Üniversitesi'nden Elif Şencal ekibi, İzmir Ekonomi Üniversitesi'nden Gizem Çalışkan ve Ayça Özüm Sevinç ekibi, İstanbul Teknik Üniversitesi'nden Baran Yıldız, Gebze Teknik Üniversitesi'nden Doğan Elen ve Kadir Has Üniversitesi'nden Ayşenur Çetin, Pelin Çatıkkaya ekibi olarak belirlendi.
Kadir Has Üniversitesi - 11.3.2020
Üniversiteden 'koronavirüs' önlemi: Bahar tatilini öne çekti
Kadir Has Üniversitesi, koronavirüsü nedeniye alınan önlemler kapsamında bahar tatilini öne çekti.
Kadir Has Üniversitesi - 10.3.2020
Kadir Has Üniversitesi Rektörü Feyiz: "Toplumsal araştırmalar, Türkiye'nin resmini çeker"
Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sondan Durukanoğlu Feyiz, "Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Algısı Araştırması"nın 2020 yılı sonuçlarına ilişkin, "Yapılan araştırmalar, Türkiye'nin resmini düzenli olarak çeker.
Kadir Has Üniversitesi - 10.3.2020
Kadınların çalışma hayatında da adı yok!
Kadir Has Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Araştırma Merkezi tarafından gerçekleştirilen "Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Algısı Araştırması"nın 2020 yılı sonuçları açıklandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kadir Has Üniversitesi Haberleri | Kadir Has Üniversitesi Haber - Haberler - Kadir Has Üniversitesi haberleri, son dakika kadir has üniversitesi haber ve gelişmeleri burada. Ziyaretçilerle buluştu: 9 bin yıllık geçmişi yansıtıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.10.2020 18:31:38. #1.14#
title