Kaddafi Haberleri

Kaddafi haber, Kaddafi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kaddafi - Dün
Lübnan siyasetinde Fransa açmazı
Fransa bölgede yeniden doğmaya çalışıyor Kendisini Akdeniz bölgesindeki başat aktörlerden biri olarak konumlandırmayı amaçlayan Fransa'nın en temel reel-politik kaygısı bölgedeki enerji denkleminden izole olmama durumudur. Cezayir, Fas ve Tunus'ta geçmişe kıyasla belirleyici olma durumunu yitiren ve Muammer Kaddafi rejimini sonlandıran öncül aktörlerden biri olmasına rağmen burada diğer bir otoriter ve meşru Libya hükümetine karşı darbe girişiminde bulunan Halife Hafter gibi bir figürü destekleyerek Libya'da da diplomatik anlamda ve saha gerçekliklerinde bir gerileme yaşayan Fransa'nın Lübnan'da, reel-politik kaygılardan arınmış "demokrasi" ve "istikrar" vurgusunun ne derece samimi olduğu sorgulanmalı.
Kaddafi - Dün
Küresel sömürü sisteminin memuru: Macron
Fransa'nın Doğu Akdeniz'e bu kadar müdahil olmasını çeşitli yönlerden okumak gerekiyor. Fransa Doğu Akdeniz'e yöneliyor ve Yunanistan Fransa'nın taşeronluğunu yapıyor. Fransa ise ABD'nin yani küresel güçlerin taşeronluğunu yapıyor. Yunanistan çok yakın diye Yunanistan'a bakmamak gerekiyor. ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo bu bölgeden ayrılmıyor. Pompeo İsrail destekli Rönesans barajı konusunda Mısır'la Etiyopya'nın arasını bulmak için Etiyopya'ya gitti. ABD iki yıl evvel Etiyopya ve Eritre arasındaki anlaşmazlıkların bitmesine öncü olarak iki ülke arasında barış anlaşması imzalanmasını sağladı. Sudan'da Ömer El-Beşir'in devrilmesiyle geçici yönetimin kendi istediği profilde bir yapıda kurulmasını sağladı. Ardından da diplomatik ilişkilere sahip olmayan İsrail ile Sudan arasındaki ilk resmi doğrudan uçuşu Pompeo'yu taşıyan uçak başlatmış oldu. Şimdi Sudan İsrail'i tanıyacak; Somali de aynı şekilde İsrail'i tanıyacak. Somaliland İngiltere tarafından Somali'den koparılmak için uğraşılıyor. 2013 yılında Somali ile Somaliland arasında Ankara Bildirgesi imzalanmış olmasına rağmen, son yıllarda görüşmelerde Türkiye masaya çağrılmadı. Libya'da Birleşmiş Milletler (BM) tarafından tanınan meşru Ulusal Mutabakat Hükümeti'nin (UMH) yanında olan tek devlet Türkiye. ABD, Fransa, Rusya, İngiltere ve diğer batılı devletler darbeci General Halife Hafter'i ve ülkedeki savaş baronlarını destekleyip Libya'yı üçe bölme hedefindeler. Fransa'nın 2011'de Muammer Kaddafi'ye yönelik saldırısında önemli rol oynayan Fransız yazar, entelektüel dolandırıcı, tetikçi Bernard Henri Levy bu yılın Temmuz ayında tekrar Libya'ya gitti.
Kaddafi - 24.9.2020
Paris Temyiz Mahkemesi Sarkozy'nin suçlandığı Libya soruşturmasına itirazları reddetti
Sarkozy hakkındaki iddialar Eski Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy'nin, 2007'de cumhurbaşkanlığı seçim kampanyasını yürütmek için o zamanki Libya lideri Muammer Kaddafi'den yasa dışı şekilde para aldığı ve kampanyayı bu destekle yürüttüğü iddia ediliyor.
Kaddafi - 23.9.2020
Bir kurt masalı: Orta Doğu barış süreci
1973 Ekim savaşının ardından 10'a yakın barış planı ortaya atıldı. Bunlardan ismi en çok duyulanları Fahd Planı, Sovyet Barış Planı, Fez Planı, Reagan Planı şeklinde sıralamak mümkündür. 1973 savaşının ardından Arap dünyası İsrail'e karşı yekvücut hareket eden bir görünüm taşıyordu. Kendi aralarındaki anlaşmazlıklar İsrail söz konusu olduğunda önemini kaybediyordu. Bu arada Arap dünyasında İsrail'e karşı yürütülen propaganda kampanyası genel olarak milliyetçi ve/veya islami bir söylem taşıyordu. Arap dünyasında "Arabın en Arabı kim, Arap davasının sahib-i hakikisi kim" şeklinde özetleyebileceğimiz rekabet yarışında beş ülkenin ismi öne çıkıyordu: SSCB ile yakın ilişki içerisinde olan Baas Partisi kontrolündeki Irak ve Suriye, Mısır, Suudi Arabistan ve Kaddafi yönetimindeki Libya.
Kaddafi - 22.9.2020
Dışişleri Bakanlığı, AB'nin Türk şirketine uyguladığı Libya yaptırımını eleştirdi
Birleşmiş Milletler, 2011'de Muammer Kaddafi'nin devrilmesinden beri çatışmaların yaşandığı Libya'ya yönelik silah ambargosu kararı almıştı.
Kaddafi - 17.9.2020
GÖRÜŞ- Macron boyunu aşan sularda
Bu değişmeyen parametreler Macron'un en azından 2022'ye kadar, kendi şahsını ve partisini aşan görevler üstlendiğinin de işaretlerini taşıyor. Macron, 24 Eylül'deki Avrupa Birliği Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi öncesinde Türkiye-Almanya diyalogu sayesinde yalnızlaşmış olsa da Doğu Akdeniz'de Fransa'nın kurmaya çalıştığı hakimiyette bir aktörden ibaret olduğunu, Paris'in Yunanistan, Lübnan, Mısır, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Libya nezdinde yürüttüğü siyasetin bir devlet politikası olduğunu aklımızdan çıkarmamız gerekiyor. Bu politikanın bir önceki temsilcisi 2007-2012 yılları arasında Fransa Cumhurbaşkanı olarak görev yapan Nicolas Sarkozy'di. 2005 yılında henüz İçişleri Bakanı iken dönemin Libya lideri Muammer Kaddafi ile bağlantı kuran Sarkozy, 2007 yılında hem Paris'te hem Trablus'ta Kaddafi ile görüştü.
Kaddafi - 16.9.2020
Dünden bugüne Kuzey Afrika'da otonomi arayışı: Mağrip Arap Birliği
MAB'ın kurulmasında büyük bir irade sergileyen Mağrip rejimlerinin siyasi sorunlardan dolayı birliğin etkinliği önünde de büyük bir engel oluşturduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. 1990'lı yıllarda Cezayir'de devam eden iç savaş, 1975'ten itibaren Cezayir ve Fas arasındaki ilişkileri olumsuz etkileyen Batı Sahra sorunu ve iki ülke arasındaki sınırın Ağustos 1994'te kapatılması bölgesel işbirliğinin önünü tıkadı. Bunlara ek olarak, 1992 yılında gerçekleşen Lockerbie faciasından sorumlu tutulan Libya'ya yönelik ambargolar, Muammer Kaddafi'nin dış politikada Mağrip'ten uzaklaşarak Afrika ülkeleriyle yakınlaşmasını beraberinde getirdi.
Kaddafi - 16.9.2020
BMGK, Libya'da silah ambargosuna uyulmasını ve paralı askerlerin çekilmesini talep eden kararı...
Libya, 2011'de devrik lider Muammer Kaddafi'nin öldürülmesinden bu yana devam eden iç savaş nedeniyle meşruiyet krizine sahne oluyor.
Kaddafi - 14.9.2020
ANALİZ – Macron'un "Akdeniz'de Fransız Hikâyesi" yazma hevesi boşa çıkacak
Fransa'nın Libya'da askeri güç kullanmasının perde arkası Fransa 2. Dünya Savaşı'nda altı günde Alman ordusuna teslim olmuştu. Savaşın devamında Cezayir'deki Mers-el Kebir limanındaki Fransız donanmasının Alman ve İtalyanların kontrolüne geçmemesi için İngiliz donanmasının 3 Temmuz 1940 günü saat 16: 55'te icra ettiği "Katapult Operasyonu" ile imha edilmesi unutulmuş değil. Normandiya'da Müttefikler tarafından esaretten kurtulan Fransa'nın NATO İttifakı'nın askeri kanadından çekilmesi, 1956 Süveyş Harekatı sonrasında ABD tarafından Akdeniz'de izole edilmesi, ancak 1991 Körfez Savaşı'na dönmesi ile son bulmuştu. Arap Baharı Fransa'ya, Kaddafi'ye karşı bir hamle için çok elverişli bir mazeret sundu.
Kaddafi - 9.9.2020
Kılıçdaroğlu partisini eleştirdi
"Her Giresunlu bilsin ki diktiği fındıkta, elde ettiği fındıktan CHP'nin hakkı ve hukuku vardır" Kırıkkalelilere ve Giresunlulara seslenen Kılıçdaroğlu, "Entegre silah sanayiini CHP kurdu. Sizin dedeleriniz orada çalışıp emekli oldu. Şimdi o fabrikaların durumu nedir. Ispartalılar, gül yağı fabrikası kuruldu. O fabrikayı kuran da CHP'dir. Ispartalı kardeşlerim unutmasın. Yozgat'ta termoelektrik santrali hizmete girdi. Karadeniz'de Fiskobirlik kuruldu. Ona hakkı olan parayı vermek destek olmak içindir. Her Giresunlu bilsin ki diktiği fındıkta, elde ettiği fındıktan CHP'nin hakkı ve hukuku vardır. Rizelilere seslenmek isterim, çayı çay yapan, çay fabrikası kuran CHP kadrolarıdır. Yolsuzlukla mücadelemiz bugün değil köklerimizden geliyorlar. CHP'liler asla egemen güçlere boyun eğmedi. Avrupa'da Kaddafi'ye yapılanı onları eleştirerek dile getirdim.
Kaddafi - 3.9.2020
Libya'nın Sirte kentinde Kazazife kabilesi Hafter'in "diyet" teklifini reddetti
Sirte'de Hafter milisleri ile Kazazife arasında gerilim Devrik lider Muammer Kaddafi'nin de mensubu olduğu Kazazife kabilesi, ülkenin önde gelen kabilelerinden biri olarak biliniyor.
Kaddafi - 3.9.2020
Fransa neden Türkiye'nin karşısında?
Aslında açıklığa kavuşturulması gereken Fransa'nın Hafter destekli Libya politikasıdır. Fransa'nın amacı, bu ülkede (Muammer Kaddafi tarafından seçim kampanyası finanse edilen Sarkozy'nin cumhurbaşkanlığı döneminde imzalanan) "nükleer işbirliği" anlaşmasıyla zirveye ulaşan çıkarlarını korumaya devam etmek mi? Eğer öyleyse, bu çıkarlar Türk-Fransız ilişkilerini çöpe atacak kadar önem mi taşıyor? Bu soruların yanıtları yok; ama Macron'un geçen yıl The Economist'e verdiği mülakatta Washington'ın eşgüdüm eksikliğinin yanı sıra, Ankara'nın Suriye'de kendisinin tasvip etmediği politikaları nedeniyle "NATO'nun beyin ölümünün gerçekleştiğini" öne sürdüğü anımsanacak olursa, Türkiye husumetinin getirisinin Fransa'nın Libya'daki çıkarlarının ötesinde olduğunu hayal ettiği anlaşılıyor.
Kaddafi - 30.8.2020
Libya'da Hafter milisleri Sirte'nin Ebu Hadi bölgesini kuşattı
Hafter ile Kazazife kabilesi arasında kavga Devrik lider Muammer Kaddafi'nin de mensubu olduğu Kazazife kabilesi, ülkenin önde gelen kabilelerinden biri olarak biliniyor.
Kaddafi - 30.8.2020
Haftanın tarihine bakış
1969- Muammer Kaddafi, Libya'da askeri darbeyle Kral İdris'i devirdi.
Kaddafi - 29.8.2020
Libya'nın Sirte kentindeki belirsizlik Hafter saflarını kırılgan hale getirdi
Libyalıların Sirte'nin silahtan arındırılması ve Halife Hafter'e bağlı milislerin oradan çıkmasını beklediği bir dönemde Sirte, Hafter milisleri ile devrik lider Muammer Kaddafi destekçileri arasında hafif silahların kullanıldığı bir mücadele alanına dönüşebilir.
Kaddafi - 29.8.2020
Son dakika... Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan AB'ye çağrı: "Hakkaniyetli olun, Türkiye geri adım atmayacak"
SORU: Birkaç kelime de Libya'ya geçelim isterseniz. Libya'da durum nedir? CEVAP: Libya'da durum zaten yine bütün dünya kamuoyunun gündeminde devam eden bir olay. Orada da önce yine BM tarafından tanınan bir yapı, hükümet olarak devlet olarak Saraç hükümeti. Diğer tarafta da yine darbeci bir zihniyet, teröristvari bir yaklaşımla Birleşik Milletler tarafından tanınan yapıyı yok etmeye çalışan ve Trablus'a kadar gelen bir parçalanma bölünme yolunda bir iç savaş ortamında. Dolayısıyla Birleşmiş Milletler tarafından tanınan legal hükümetin de buna karşı Türkiye'den yardım ve destek talebinde bulunması. Bu süreçte son 10 yıldır belki daha fazla süredir devam eden Türkiye Libya görüşmeleri, sadece Saraç hükümeti ile değil öncesinde Kaddafi döneminden beri devam eden münhasır ekonomik bölge anlaşması çerçevesinde devam eden ilişkilerimiz birçok alanda devam eden ilişkilerimiz, ekonomik ilişkilerimiz, siyasi ilişkilerimiz ve sonuçta gelinen bir anlaşma boyutu.
Kaddafi - 27.8.2020
Son Dakika: Kaddafi'nin kabilesi Kazazife, mensuplarına "Hafter'den ayrılın" çağrısı yaptı
Son dakika gelişmesine göre Libya'nın devrik lideri Muammer Kaddafi'nin kabilesi Kazazife, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'den desteğini çekti.
Kaddafi - 27.8.2020
Akdeniz güvenliğinde İtalyan etkisi
Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) bölgede farklı ülkelerin faaliyet göstermesinin kendi siyasi hedeflerine yarayacağı düşüncesiyle hareket ediyor. Bu kapsamda İtalya ve Fransa'yı bölgede aktif tutmak istiyor; fakat Fransa'nın meselelere giderek daha fazla müdahil olmasıyla İtalya geri adım atmış gibi duruyor. Peki, Akdeniz'deki bu İtalyan-Fransız çekişmesinin temelinde ne var? Aralarındaki tüm siyasi ve fikri ayrılıklara rağmen Fransa ve İtalya'nın Avrupa'nın iki Akdeniz gücü olduğu ve bölge kaynaklı sorunları birlikte göğüsledikleri düşünülebilir. Fakat İtalya'nın AB'den fikri ayrılış sürecinde Fransa'nın takındığı rol ve özellikle Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron yönetiminin dış politikada tek taraflı kararlar alması ve uygulamalarda bulunması, bu iki ülkeyi karşı karşıya getiren önemli unsurlar. Akdeniz'de İtalya ve İspanya arasında sıkışmış olan Fransa'nın, yeni bir güvenlik ve dış politika vizyonuyla Avrupa'nın güvenliğini NATO'dan ayırıp kendisinin öncülük edeceği Avrupa merkezli bir kurumsal çatıya geçirme ve özellikle eski sömürgelerinde, ama genel olarak Levant ve Afrika'da etkin ve oyun kurucu bir pozisyon alma yönünde adımlar attığını görebiliyoruz. İtalyan etki alanındaki Libya'da Muammer Kaddafi'nin devrilmesinde itici güç olan eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy yönetimindeki Fransa'nın, ülkenin yeniden inşası sürecinde ise İtalya'yla rekabete girdiği görülüyor.
Kaddafi - 26.8.2020
Son Dakika: Hafter milisleri Libya'nın Sirte kentinde 1 kabile mensubunu öldürdü
Devrik lider Muammer Kaddafi'nin de mensubu olduğu Kazazife kabilesi, ülkenin önde gelen kabilelerinden biri olarak biliniyor.
Kaddafi - 26.8.2020
Trablus'ta, ağırlaşan yaşam şartları ve Hafter'in petrol blokajı protesto edildi
Libya'nın başkenti Trablus'ta toplanan yüzlerce kişi, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'in petrole uyguladığı blokajı ve kamu hizmetlerindeki kesintiler nedeniyle ağırlaşan yaşam şartlarını protesto etti. Libya bayraklarıyla başkent Trablus'un Şehitler Meydanı'nda toplanan kalabalık, Libya ordusunun Hafter milislerine karşı yürüttüğü Öfke Volkanı Operasyonu'nu destekleyen sloganlar attı. Hafter'in Nisan 2019'da Trablus'a başlattığı ve 14 ay süren saldırıları kınayan göstericiler, Hafter yanlısı grupların yaklaşık 8 aydır ülke petrolüne uyguladığı blokajı kaldırmasını istedi. Göstericiler, "Katil Hafter oyunun dışında tutulmalıdır", "Trablus kırmızı çizgimizdir", "Petrol tesisleri açılsın", "Elektrik sorunu çözülsün", "Hafter yanlılarına geçit yok", "Meşru hükümete evet" ve Öfke Volkanı Operasyonunu kastederek "Volkan henüz sönmedi" yazılı dövizler taşıdı. Önceki gün Trablus'ta yapılan gösterilerdeki şiddet eylemleri ve provokasyonları da kınayan göstericiler, askeri vesayete karşı Birleşmiş Milletler (BM) nezdinde meşru hükümete ve Libya devrimine desteklerini gösterdi. Meşru taleplere destek, askeri vesayete tepki Meydandaki göstericiler, ülkede giderek ağırlaşan yaşam şartlarının iyileştirilmesi için hükümete çağrı yaparak, anayasanın değiştirilmesi, hükümetin bakanlıklarda reform yapmasını ve yolsuzluğa karışan devlet görevlilerinden hesap sorulmasını istedi. Trabluslu kadın gösterici İntisar Racihi (52), AA muhabirine yaptığı açıklamada, buraya gelme amacını şöyle anlattı: "Biz burada elektrik, su ve maaş gibi meşru taleplerimiz için toplandık. Ancak diğer yapılan protestolardaki gibi yakıp yıkarak değil. Herhangi bir şahsiyeti değil meşru yönetimi destekliyoruz. 2011'den beri bu haklarımız için meydanlardayız. Ancak (devrik diktatör Muammer Kaddafi'nin oğlu) Seyf'i ve Hafter'i isteyenlere karşı canımız pahasına 'hayır' diyoruz.
Kaddafi - 13.8.2020
Libya'da Hafter milisleri, Kaddafi yanlısı 6 kişiyi alıkoydu
Libya'nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milisler, devrik lider Muammer Kaddafi rejimini destekleyici gösteri yaptıkları gerekçesiyle Sirte ve Bingazi'de 6 sivili alıkoydu.
Kaddafi - 13.8.2020
Beyrut Limanı'yla birlikte Lübnan'daki Fransız manda düzeni yıkıldı
Lübnan Meclisi Fransız ve Norveç şirketine yetki verdi. Ardından Türkiye ile bu konuda görüşüleceğini açıkladı. Muhammed Mursi de Türkiye ile doğalgaz anlaşması için niyet beyan etti ve İsrail-Mısır anlaşmasını iptal ettiğini açıkladı. Ancak Abdulfettah es-Sisi darbe yapınca Mısır'ın verdiği sözden döndü. Muammer Kaddafi ile Türkiye 2011 yılında bir anlaşma yapacaktı ama Libya'da kaos çıktı ve Kaddafi devrildi.
Kaddafi - 5.8.2020
21. yüzyılda yeni Orta Doğu düzeni
Lübnan ise toplumsal olarak çoktan gettolara ayrılmış olmakla birlikte, toprak açısından bölünemeyecek kadar küçük olduğundan, bitkisel hayatta bir yaşam sürüyor. İsrail "Yüzyılın Planıyla" Filistin'in son partiküllerini de buharlaştırma peşinde epeyce yol almış görünüyor. Arap Baharının bir sonucu olarak kısa süreli bir demokrasi denemesi yaşayan ve halihazırda karşı devrimci bir askeri yönetimin iktidarda olduğu, Arap dünyasının en kalabalık ve monolitik ülkesi Mısır ise çeşitli ekonomik ve sosyal sıkıntılar içinde kıvranıyor. Buna bir de Sina'daki ayrılıkçı örgütleri ilave etmemiz gerekiyor. Kaddafi'nin öldürülmesinin ardından iç savaşa sürüklenen Libya elan fiili olarak en az ikiye bölünmüş vaziyette.
Kaddafi - 28.7.2020
Libya'da rengini belli etmemeye çalışan İsrail, perde gerisinde Mısır'ın etkisiyle Hafter'e destek...
İsrail'in Hafter'e destek vererek elde edeceği kazanımlar neler? Libya'yı 42 yıl yöneten Muammer Kaddafi'nin 2011 yılındaki Arap Baharı rüzgarıyla devrilmesinin ardından, bu ülkede yönetim boşluğu oluştu.
Kaddafi - 27.7.2020
Çıkmaz sokakta Fransa ve Yunanistan nereye kadar?
Fransa'nın Libya'da boşa çıkan hesapları Fransa eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, başlangıçta Arap otokratları destekliyordu. Temmuz 2007'de Trablus'u resmen ziyaret etmiş, Kaddafi ile ilişkilerini düzeltmişti.
Kaddafi - 17.7.2020
Son dakika haber: Cezayirli araştırmacı Takıyye: "Türkiye Akdeniz'de dayatılmaya çalışılan tecridi kırmayı başardı"
Hafter'in geri plana düşmesiyle Libya'nın doğusunda sahneye Akile Salih ya da devrik lider Muammer Kaddafi döneminden başka isimlerin çıkabileceğine değinen Takıyye, bu isimlerin Kaddafi'nin oğlu Seyfulislam'a yakın isimler olabileceğini, böylece isteklerini askeri güçle dayatabileceğine inanan Hafter'in önem vermediği siyasi desteği alabileceğini kaydetti.
Kaddafi - 16.7.2020
Kuveyt'te dün gözaltına alınan eski milletvekili serbest bırakıldı
Kuveytli eski milletvekili Duveyle dün kamuoyunda "Kaddafi'nin çadırı" olarak bilinen dava kapsamında gözaltına alınmıştı.
Kaddafi - 15.7.2020
Son dakika haber! Kuveyt'te eski milletvekili "Kaddafi'nin çadırı" davası kapsamında gözaltına alındı
Gelen son dakika haberlerine göre Kuveyt'teki Müslüman Kardeşler Teşkilatı'nın siyasi kanadı İslami Anayasa Hareketi Partisi (HADES) eski milletvekili Mübarek ed-Duveyle, basında "Kaddafi'nin çadırı" olarak bilinen dava kapsamında gözaltına alındı.
Kaddafi - 14.7.2020
Son dakika haberleri: Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (2)
15 Temmuz şehitlerinin yakınları ve gaziler için olduğu gibi Beşiktaş saldırısında şehit olan polislerin yakınları için de yardım toplandığını hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Bu paraları biz takip etmeseydik tamamen yok edeceklerdi. 'Vakıf' diyorlardı, vakfı kurmamışlardı. Erdoğan, Kaddafi'den aldığı 250 bin doları şehit derneklerine verecekti, hala o paranın nereye gittiğini bilmiyoruz.
Kaddafi - 8.7.2020
Libya'da silahlı grupların "Milli Muhafızlar" adıyla meşruiyet çatısı altına alınması planlanıyor
Libya'da Muammer Kaddafi sonrası dönemin ilk Genelkurmay Başkanı Yusuf el-Manguş, devrimci güçleri dahil ettiği ve "Kalkanlar" adını verdiği yapılanmayla, Hafter milislerinin ülkeyi tamamen ele geçirmesini engelledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kaddafi Haberleri | Kaddafi Kimdir - Haberler - Kaddafi haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Kaddafi kimdir, hayatı ve biyografisi. Lübnan siyasetinde Fransa açmazı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.9.2020 18:09:58. #1.14#
title