İzmir'de meydana gelen depremde viyadük yıkıldı

İzmir'de meydana gelen depremde viyadük yıkıldı

30.10.2020 16:51 | Son Güncelleme: 30.10.2020 17:36

İzmir'de yaşanan 6,6 şiddetindeki depremde birçok yapı ağır hasar gördü. Alsancak liman bölgesinde yapımı devam eden bir viyadük de deprem nedeniyle yıkıldı. Viyadüğün aktif olmaması facianın önüne geçti.

İzmir'de meydana gelen 6,6 şiddetindeki deprem kentte büyük paniğe neden oldu. Kent genelinde vatandaşların sokağa dökülürken, yapılarda da büyük ağır hasarlar oluştu. Birçok bina yıkılırken, enkaz altında kalanların olduğu söyleniyor.

VİYADÜK YIKILDI

Alsancak liman bölgesinde yapımı devam eden bir viyadük de deprem nedeniyle yıkıldı. Viyadüğün aktif olmaması olası can kaybının önüne geçti. Sosyal medyada elden ele dolaşan görüntüler, depremin etkisinin ne kadar şiddetli olduğunu gösteriyor.

İzmir'de meydana gelen depremde viyadük yıkıldı

BİRÇOK KENTTE HİSSEDİLDİ

Deprem İzmir'in yanı sıra Aydın, Muğla, Manisa, Denizli, Çanakkale, Bursa, İstanbul, Uşak, Kütahya, Bursa, Yalova, Tekirdağ ve Edirne'de de hissedildi. Depremle birlikte vatandaşlar yakınlarına bilgi vermek isteyince, operatörlerde yoğunluk oluştu. Hastaneler, itfaiye, polis ve sağlık ekipleri, alarm durumuna geçti. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin büyüklüğünü, 6.8 olarak açıkladı.

İzmir'de meydana gelen depremde viyadük yıkıldı
Haber Yorumları (5)
İZMİRLİ: O viyadük ayakları İzmir''in özeti gibidir. yıllardır kordon''un bitiminde işlevsiz olarak bir aptallık heykeli gibi durur. Ne yıkıp kaldırırlar ne üstüne yol yaparlar.
BANU: bunları yazan kin kusanlar akp ye hükümete değil devlete millete vatana hain olan ermeni din düşmanı, münafık fetocu vb. lardır. . . din de ayrımcılık yoktur. geçmiş olsun izmir. bizi bölmek ve birliğe kaos çıkarmak için uğraşanlara kulak asma . gün birlik dua tövbe günü. yaralılarıda acil şifalar dileriz. .
OKSUZ: sehrin guzel yerlerine böyle viyadukler ve koprüler yapilmaz, ,
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title