İYİ Parti'de oy verilmeyecekler listesi krizi büyüyor: 15 milletvekili istifa edebilir - Haberler
Haberi Paylaş

İYİ Parti'de oy verilmeyecekler listesi krizi büyüyor: 15 milletvekili istifa edebilir

Haberler.com - Haberler | Güncel

İYİ Parti kurultayında yaşanan 'Oy verilmeyecekler' listesi partide krize neden oldu. 15 milletvekili, listeden Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın'ı sorumlu tutarken, topu Meral Akşener'e attı ve "Kalem sizin elinizde, Koray Aydın göreve devam edecekse biz yokuz." dedi.

İyi Parti'de 2. Olağan Kurultay sonrası başlayan kriz devam ediyor. Kurultaydan sonra ortaya çıkan 'Oy verilmeyecekler listesi' parti içindeki isimlerin birbirleriyle karşı karşıya gelmesine neden olurken, partide bugün kritik bir gün yaşanacak. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener başkanlığında bugün, kurultay sonrası şekillenen genel idare kurulu (GİK) toplanacak.

Toplantının ardından ise partinin en yetkili karar organı olan başkanlık divanı belirlenecek. Kurultay sonrasında adı "oy verilmeyecekler listesinde" yer alan ve listeden Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Koray Aydın'ı sorumlu tutan milletvekilleri, Akşener'in nasıl bir yol izleyeceğini bekliyor.

İYİ Parti'de bir araya gelen 15 milletvekilinin, Akşenir'in yeni başkanlık divanında Aydın'dan yana oy kullanması durumunda partiden istifa edileceği konuşuluyor. Vekillerin, "Kalem artık Akşener'in elinde. Tercihini ya bizden yana kullanacak ya da Koray Aydın'dan yana kullanacak. Kalemi Akşener kıracak" şeklinde ifadeler kullandığı belirtildi.

İYİ Parti'de oy verilmeyecekler listesi krizi büyüyor: 15 milletvekili istifa edebilirMeral Akşener - Koray Aydın

15 milletvekilinin, "oy verilmeyecekler listesinin Akşener'in yakın ekibinin tasfiye edilmesi amacıyla yapıldığı" görüşünü dile getirdiği konuşuluyor. Milletvekillerinin söz konusu listenin "partiyi bölmek" amacıyla yapıldığı görüşünde olduğu belirtildi.

Öte yandan görüşmelerde Akşener'in, söz konusu milletvekillerine "bir yanlışlık olduğunu kabul ettiğini, gereğinin yapılacağını da söylediği" ifade ediliyor.

Kurultayda, delegelere, oy verilmeyecekler listesi dağıtıldı. Listede İYİ Parti milletvekilleri; İsmail Koncuk, Hayrettin Nuhoğlu, Ümit Özdağ, Aylin Cesur, Aytun Çıray, Feriduh Bahşi, Ayhan Erel, Aydın Adnan Sezgin, genel başkan yardımcısı Yavuz Temizer ve partili Berna Biçer yer aldı.

Bu arada, İYİ Parti Grup Başkanı Orhan Çakırlar'ın, parti yönetiminde görev alabileceği, yerine ise Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu'nun geleceği, Dervişoğlu'ndan boşalan koltuğa da Erhan Usta'nın oturabileceği konuşuluyor.

İYİ Parti'de oy verilmeyecekler listesi krizi büyüyor: 15 milletvekili istifa edebilir
Haberler.com - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (6)
Başkan Ne Derse O:İstifa edip gidin kardeşim. Burası ciddi bir partidir. Başkana saygı esastır.
3456:inşallah iyi parti dağılır
Yaşlı kurt:Koray aydın haddini aştı görevi değiştirilmeli artık huzurunu kaçırdı iyi partinin bencede teşkilatlardan sorumlu görevine son verilmeli gereksiz zamanda gereksiz işlerle uğraştığı için kalemi kırılmalı.
500
title