İşte Ölmeden Önce Barış Manço'nun Son Röportajı!

İşte Ölmeden Önce Barış Manço'nun Son Röportajı!

Dünyanın tanıdığı sanatçı Barış Manço ölmeden 20 saat önce, yeni albümünün hazırlığını yaptığı sırada yaptığı röportajda ilginç açıklamalar yapmıştı. Peki, Barış Manço o dönem gündemi sarsacak ne açıklamalarda bulundu?

İşte Ölmeden Önce Barış Manço'nun Son Röportajı!
01.02.2019 14:33 | Son Güncelleme: 01.02.2019 14:42

Kuzeni ile birlikte sonalbümünün hazırlığını yapan ünlü sanatçı Barış Manço, ölümünden 20 saat önce o dönemin gündemini ve sanat dünyasını da eleştirdiği son röportajında neler söyledi?

Kameraların karşısına ve sevenlerinin huzuruna son kez çıktığı o gün, ''Mançoloji'' albümünün çalışmaları için stüdyoda bulunan şarkıcı Barış Manço, 20 yıl önce kuzeni Deniz Tüney Aliefendioğlu ile ''Alla Beni Pulla Beni'' şarkısını birlikte seslendirmiş ve o nostaljik tadı yeniden ortaya çıkarabilmek amacıyla 20 yılın ardından tekrar aynı şarkı için iki kuzen bir araya gelmişti.

''20 GÜN İÇİNDE ŞARKILARINI UNUTANLAR ÖRNEK ALSIN''

Parçayı seslendirdikten sonra kuzeniyle birlikte röportaj veren Manço, ''Ateş gönlünüzde varsa hakikaten, onu sıcak tutmasını da bilirseniz 20 yıl sonra yine aynı berraklıkta okursunuz. Benim yaşım 56, 38 sene evvel yazığım şarkıları okuyorum ve aynı tonda ve berraklıkta çıkıyor. Bunun için 20 günde şarkıcı olup da 20 gün içinde şarkılarını unutanlar bundan biraz örnek alışınlar. Burada bir mesaj var. Bizimki çok tuhaf, hala güncelliğini koruyan ve gündemden inmeyen, genç kuşağın bir numaraya koyduğu en iyi şarkım ''Alla Beni Pulla Beni''. En sevilen şarkım bu ve bu nedenle o güzelliği kalsın istiyoruz. Vokal değil de bir düet yapmış olmak…'' ifadelerini kullandı.

''BU ALBÜM BUKET ŞEKLİNDE BİR SUNUŞ''

Albümünde yer alan şarkılar sorulduğunda Barış Manço, ''Çift albüm olarak çıkacak ve 24 şarkı var. Barış Manço deyince aklınıza hangi şarkı geliyorsa hepsi var orada. Artı, benim seçimim olan şarkılar da var. Tabii ki ''Kol Düğmeleri'' var. Benim ilk bestemdir, 1963'de yazdım. ''Beyhude Geçti Yıllar'', ''Dağlar Dağlar'', ''Gül Pembe'', ''Dönence'',''Hal Hal'', ''Domates Biber Patlıcan'', ''Kara Sevda''gibi Türkiye'de ve Türkiye dışında bir yere getiren şarkılar var. Benim için anlam taşıyan şarkılar var. Bir de sürpriz olan ve 1999 yılında yazdığım yepyeni bir parçam var. ''40 yıl içinde Barış abi ne yapmış ?'' onun bir buket şeklinde sunuşu. ''dedi.

''BU KARMAŞA İÇİNDE ALBÜM YAPMAK İSTEMİYORUM''

Bir daha albüm yapmak istemediğini belirten sanatçı, ''Erken konuşuyor gibi olmayayım ama şuandaki fikrim, bu benim son albümüm olacak. Bundan sonra bir daha albüm yapmayacağım. Bununla birlikte albüm kariyerimi sonlandırmak istiyorum.''Yalnız ahmaklar fikir değiştirmez'' diye bir atasözü vardır. Günün birinde çok önemli bir neden olur da fikir değiştirmem gerekirse belki bir tane daha düşünülebilir. Ama şuanda benim albüm yapmamı gerektirecek bir neden görmüyorum. Türkiye'nin içinde bulunduğu durumda ağır bir laf ettiğimin farkındayım. Türk halkı var olduğu günden bugüne kadar hayatının en kavgalı en uzlaşmaz en gürültü patırtılı dönemini yaşıyor. Ben bu karmaşa içinde albüm yapmayı düşünmüyorum. Hayatım boyunca insanlara doğrulukları anlattım. Geldiğimiz konum nedeniyle bu doğrulukların bir işe yaradığını düşünmüyorum. Ben çok pozitif bir insanım, mutlu bir yerdeyim. Daha huzurlu bir ortam istiyorum, buna hakkım var bence. İnsanların bin tane derdi var, kabine kurulacak, belediye seçimleri var ben çok hata ettim bu albümü çıkararak. Ama yine de çıkaracağım. ''şeklinde sözlerini sonlandırmıştı ünlü sanatçı.

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title