İstanbul'da öğrencileri fişleyen Bahçeşehir Koleji, Zonguldak'ta da yüzlerce veliyi mağdur etti - Haberler
Haberi Paylaş

İstanbul'da öğrencileri fişleyen Bahçeşehir Koleji, Zonguldak'ta da yüzlerce veliyi mağdur etti

Haberler.com - Haberler | Güncel
İstanbul'da öğrencileri fişleyen Bahçeşehir Koleji, Zonguldak'ta da yüzlerce veliyi mağdur etti

İstanbul'daki Çamlıca Kampüsü'nde servis ücretlerinin iadesini isteyen velilerin çocuklarını fişleyen Bahçeşehir Koleji, bu kez Zonguldak'da plansız ve aceleci kararıyla 150 veliyi mağdur etti.

Zonguldak'ta aylar öncesinden kayıt almaya başlayan Bahçeşehir Koleji'ne Milli Eğitim Bakanlığı eksikleri nedeniyle ruhsat vermedi. Okulların açılması ile birlikte koleje çocuklarını kaydettiren veliler, okul yönetiminden bilgi almak istedi. Ancak her seferinde okul yönetiminden "Sorunu çözeceğiz" yanıtını alan veliler, meselenin çözülemeyeceğini anlayınca paralarının iadesini istedi. Sorunun çözümü konusunda oyalama taktiğine başvuran okul yönetimi, ücretlerin iadesi hususunda da benzer bir yöntem uyguladı.

Yaşadıkları mağduriyet karşısında ne yapacaklarını bilemeyen veliler, "Çocuklarımızın iyi bir eğitim alabilmesi için çocuğumuzu bu okula yazdırdık. Ama inşaat sebebiyle okul açılmadı. Tüm Türkiye'de eğitim öğretim hayatı başlarken bizim çocuklarımız ortada kaldı. Sorunun bir an çözülmesini istiyoruz. Verdiğimiz paraların hakkı bu olmamalı" diyerek duruma tepki gösterdi.

İstanbul'da öğrencileri fişleyen Bahçeşehir Koleji, Zonguldak'ta da yüzlerce veliyi mağdur etti

Bahçeşehir Koleji'nin Çamlıca Kampüsü'nde ise öğrenci velileri, okulların kapalı olduğu döneme ait servis ücretlerinin iadesi için okul yönetimi ve servis şirketi ile iletişime geçti. Ancak veliler tüm uğraşlarına rağmen hizmet verilmeyen döneme ait ücreti iade alamadı. Yaptığı başvurular sonuçsuz kalan veliler, ilçe tüketici hakem heyetine başvurarak haklarını arama yoluna gitti. Sürecin sonunda haklı bulunan veliler, hakem heyeti kararıyla 9 aylık 2019-2020 öğretim dönemi için firmaya ödemiş oldukları ancak hizmet alamadıkları ayların ücretini yasal faizi ile birlikte geri aldı. Uzun bir hukuki mücadele sonucunda hakem heyeti kararı ile alamadıkları hizmete karşılık ödedikleri servis ücretlerini geri alan veliler, bu kez fişleme skandalıyla karşı karşıya kaldı.

Hafta başında okulların yeniden açılması ile daha önce hakem heyetine başvuran öğrenci velilerinden biri, çocuğunu yeniden servise yazdırmak istedi. İşte ne olduysa bu anda oldu. Servis yetkilisi, önünde açık olan kayıt ekranında çocuğun ismini arattıktan sonra öğrenci velisine dönüp, "Çocuğunuzun kaydını yapamayacağız; çünkü siz daha önce tüketici hakem heyetine başvurmuşsunuz" cevabını verdi.

Kolej hakkındaki skandallar sosyal medyada da büyük yankı uyandırdı. Tüm bunlar yaşanırken kurumdan herhangi bir açıklama yapılmaması dikkat çekti.

Haberler.com - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (4)
Hatice akkol:Su testisi su yolunda kırılır. Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste. Allah yarına bırakır ama yanına bırakmaz daha ne diyeyim yani... sadece veliler mi bugüne kadar mağdur ettikleri kendi bünyesinde çalıştırdığı öğretmenleri de az mağdur etmediler. Ama bu tarz haberlerin devamı gelecektir zamanında aldıkları “ah”larla doğru orantılı giderlerse eğer...
aslan Ak:Kamulaştırın okulu bu kadar basit
qqclicks :sorsan kurumsal firma...puuahaha ulan :D
500
title