İsrail bu kez sınırı aştı: Türkiye, Ayasofya kararının bedelini ödeyecek

İsrail bu kez sınırı aştı: Türkiye, Ayasofya kararının bedelini ödeyecek

20.07.2020 13:15 | Son Güncelleme: 20.07.2020 14:04

İsrail gazetesi Hareetz'de Zvi Barel tarafından kaleme alınan haberde "Türkiye'nin Ayasofya'nın bedelini ödeyeceği" şeklinde tehditkar ifadeler yer aldı. Ayasofya'nın ibadete açılmasına daha önce Mısır, ABD, Rusya, Suudi Arabistan gibi ülkeler tepki göstermişti.

Ayasofya'nın ibadete açılmasına Mısır, ABD, Rusya, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkeler tepki göstermişti. Danıştay'ın Ayasofya kararı sonrası en büyük tepkiyi gösteren ülkelerden biri de İsrail oldu. İsrail gazetesi Hareetz'de Zvi Barel tarafından kaleme alınan haberde Türkiye hakkında küstahça ifadelere yer verildi. Yazısında Türkiye'ye alçakça tehditler savuran Zvi Barel "Türkiye'nin Ayasofya'nın bedelini ödeyeceğini" iddia etti.

TEHDİT SAVURDU

Türkiye'nin Ayasofya kararının uluslararası camiada gerginlik oluşturduğunu iddia eden yazar Türkiye karşıtlarının değerlendirmelerine yer verdiği küstah yazısında Türkiye'nin bedel ödemeye hazır olması gerektiğini söyledi.

PAPA'NIN ÜZÜNTÜSÜNÜ HATIRLATTI

Analizde ayrıca Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis Ayasofya'nın camiye dönüştürülmesi kararından derin üzüntü duyduğu hatırlatılarak Türkiye'nin "İslami rüyasına" doğru gittiği ifade edildi.

İsrail bu kez sınırı aştı: Türkiye, Ayasofya kararının bedelini ödeyecek
İsrail bu kez sınırı aştı: Türkiye, Ayasofya kararının bedelini ödeyecek
Haber Yorumları (205)
YUSUF: Daha sırada siz varsınız, bedeli siz ödeyeceksiniz
MAVİ VATAN: filistin topraklarını gaspedenler bize bedel ötedecek haydutlar dan ders alacağız ayaklar baş oldu
HUNKARTENSİ: İsrail Kudüs için bir bedel ödedimi daha ödemedi ödediğinde aynı şeyi Türkiye nin ödemesini istesin yoksa susup otursun nasıl bir bedel ödeyecekler bu konuda diye biz işgal etmedik zaten Türkiye Cumhuriyeti toprklarında olan bir yerin nasıl kullanılacağına karar verdik buda kimseyi ilgilendirmez neden önceden yapılmadı sorusuna gelirsek Yunanistan ne zaman oradaki Müslüman halka Müftü atamaya başladı o zaman iyi niyetimiz hoş görümüz kaybolmaya başladı
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title