İş Sanat, İlkbaharı Dolu Bir Programla Karşılıyor

İş Sanat, İlkbaharı Dolu Bir Programla Karşılıyor

İş Sanat, İlkbaharı Dolu Bir Programla Karşılıyor
Bültenler - Haberler | Güncel

Mart Ayında Da Sanatseverler Ajandalarını İş Sanat'a Göre Belirleyecek

İstanbul'un kültür sanat hayatının vazgeçilmezleri arasında yer alan İş Sanat, mart ayında da sanatseverlerin gözdesi olmaya devam ediyor. İş Sanat, mart ayında Andreas Scholl & Tamar Halperin, Franz Liszt Oda Orkestrası & Emmanuel Pahud, Yarkın Ritim Grubu, Kurt Elling & İstanbul Superband, Berlin Oda Orkestrası & Paul Lewis gibi yerli ve yabancı önemli sanatçıları sanatseverlerle buluşturuyor.

İş Sanat minik sanatseverler arasında geniş bir hayran kitlesine sahip olan "Çocuklar İçin Notada Yazmayanlar" ile çocukları da unutmuyor. Geleneksel şiir dinletileri ise mart ayında bu kez usta şair Cahit Sıtkı Tarancı'yı en güzel dizeleriyle anıyor.

Klasik müziğin günümüzdeki en başarılı isimleri aüç farklı konserle İş Sanat'ta

İş Sanat; muhteşem tekniği ve kusursuz icrasıyla herkesi büyüleyen başarılı kontrtenor Andreas Scholl ile bahara merhaba diyor. Virtuoso serisinin konuğu olan Andreas Scholl'a uzun soluklu resital partneri Tamar Halperin'in piyanosuyla eşlik ettiği konser 2 Mart'ta gerçekleşiyor.

Kendi jenerasyonunun en maceracı ve heyecan uyandıran müzisyenlerinden biri olarak gösterilen Emmanuel Pahud, Franz Liszt Oda Orkestrası eşliğinde 6 Mart'ta İş Sanat sahnesinde klasik müzik tutkunlarıyla buluşuyor.

Müzikseverlerin olağanüstü bir Mozart gecesi yaşayacağı konser ise 18 Mart'ta İş Sanat sahnesinde. Jenerasyonunun en önemli piyanistlerinden biri olarak kabul edilen bol ödüllü piyanist Paul Lewis Almanya'nın en geleneksel topluluklarından Berlin Oda Orkestrası'yla aynı sahneyi paylaşıyor. Gecede, topluluğu genç ve başarılı şef Kevin Griffiths yönetiyor.

Cazseverlerin buluşma noktası İş Sanat Grammy ödüllü Kurt Elling'i ağırlayacak

İş Sanat, caz serisi konserlerine muhteşem caz yorumuyla Grammy ödüllü müzisyen Kurt Elling ve Türkiye'nin ilk Big Band oluşumlarından biri olan İstanbul Superband konseriyle devam ediyor. Repertuarı enfes doğaçlamalar, scat, konuşma ve şiir için tramplen görevi gören özgün besteler ve caz standartlarının modern yorumlarını kapsayan Elling'e geleneksel Big Band müziğini bugünün tınılarıyla yorumlayan ve ustaca harmanladıkları müziklerindeki melodik yapı ve ritmik zenginlikle, dinleti ve eğlenceyi bir arada sunabilen İstanbul Superband eşlik ediyor. Şefliğini Aycan Teztel'in üstlendiği konser 14 Mart'ta caz severleri İş Sanat'ta buluşturuyor.

İş Sanat, "Kervansaray Halkların Müzikleri ve Dansları" ile Yarkın Ritim Grubu'nu ağırlıyor

Türkiye'den seçkin sanatçıları ve grupları yerli konserler serisinde izleyiciyle buluşturan İş Sanat, farklı bir müzik ve dans deneyimiyle Yakın Ritim Grubu'na ev sahipliği yapıyor. Bugüne kadar çok sayıda projede Türk müziğindeki ritim olgusunu Uzakdoğu, Latin Amerika ile Hindistan'ın melodi ve ritimleriyle harmanlayan Yarkın Ritim Grubu'nun İş Sanat'taki yolculuğu Uygurlardan Azerbaycan'a, Ermenistan ve Anadolu üzerinden İstanbul, Trakya ve Makedonya'ya kadar uzanıyor. İş Sanat'ta 8 Mart Cuma akşamı gerçekleşecek konserde, geniş bir coğrafyada geçmişin izlerinin sürülecek ve izleyiciler farklı yörelerin özgün müzik ve danslarına tanıklık edecek.

Cahit Sıtkı Tarancı İş Sanat'ta anılıyor

İş Sanat'ın geleneksel hale gelen şiir dinletileri serisinde, bu kez Cahit Sıtkı Tarancı en güzel dizeleriyle anılıyor. İzleyicileri, Cahit Sıtkı Tarancı'nın şiir dünyasında bir yolculuğa götürecek olan "Düşten Güzel" adlı dinletide, şiir ile şarkılar tematik bir akış içinde yer alıyor.

Atilla Birkiye'nin hazırladığı, Mehmet Birkiye'nin sahneye uyarladığı bu özel seçkide Tilbe Saran, Bülent Emin Yarar, Hakan Gerçek ve Metin Belgin şiirlere hayat veriyor. Müzik direktörlüğünü Serdar Yalçın'ın gerçekleştirdiği dinletiye Şevval Sam da güzel sesiyle renk katıyor. Şiir tutkunlarının ajandalarına not etmesi gereken dinleti 11 Mart'ta İş Sanat'ta gerçekleşiyor.

Klasik müziğin eğlenceli yanı "Çocuklar İçin Notada Yazmayanlar" ile İş Sanat'ta

Çocuklara klasik müziği sevdiren interaktif gösteri "Çocuklar İçin Notada Yazmayanlar" yepyeni sürprizlerle İş Sanat'ta yeniden sergileniyor. Klasik müzik eşliğinde masalların anlatıldığı, müzisyenlerin ve sürpriz konukların katıldığı, enstrümanların tanıtıldığı, klasik müzik hakkında bilgilerin paylaşıldığı bir müzikli gösteri olan "Çocuklar İçin Notada Yazmayanlar" büyük küçük tüm izleyenler için farklı bir müzikal deneyim sunuyor. Mehmet Ali Alabora'nın anlatıcı olduğu piyanist Emir Gamsızoğlu ve İstanbul Trio'nun mini konserleriyle eşlik ettiği "Çocuklar İçin Notada Yazmayanlar" 17 Mart Pazar günü İş Sanat'ta küçük sanatseverlerle buluşacak.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title