İlker Kaleli ile Aşk Yaşadığı Konuşulan Ece Dizdar Kimdir?

İlker Kaleli ile Aşk Yaşadığı Konuşulan Ece Dizdar Kimdir?

Kendisi gibi oyuncu olan Ece Dizdar ile aşk yaşadığı iddia edilen İlker Kaleli, "Aşk haberlerini kanıtlarsanız oyunculuğu bırakırım." dedi. Adı İlker Kaleli ile anılan ünlü oyuncu merak konusu oldu. Peki, Ece Dizdar kimdir, kaç yaşındadır?

İlker Kaleli ile Aşk Yaşadığı Konuşulan Ece Dizdar Kimdir?

Oyuncu İlker Kaleli ve Ece Dizdar'ın birlikte görüntülendikleri fotoğrafın ardından ikili hakkında aşk dedikoduları çıktı. İlker Kaleli ile görüntülenen Ece Dizdar merak konusu oldu. Peki, Ece Dizdar kimdir?

ECE DİZDAR KİMDİR?

Ece Dizdar, 23 Kasım 1981'de İstanbul'da dünyaya geldi.Dizdar, denizaltılarda çalışan babasının görevi nedeniyle çocukluğu boyunca Türkiye'nin birçok şehrinde ve Pakistan, Belçika, İngiltere gibi ülkelerde yaşadı.

OYUNCULUK EĞİTİMİ ALDI

Ece Dizdar, Ortaokul yıllarında Belçika'da müzikal oyunculuğu, ses ve dans üzerine eğitim aldı, 2 yıl boyunca çocuk konservatuarı kapsamında sahneye çıktı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesini bitirdikten sonra Londra'ya taşınan oyuncu, ARTSED oyunculuk akademisinde burslu olarak oyunculuk eğitimini tamamladı ve profesyonel oyunculuk kariyerine adım attı.

TİYATRO DOT'TA ÇALIŞTI

Ece Dizdar Tiyatro DOT için Shopping and Fzx ve Festen gibi oyunların çevirilerini yapmasının yanı sıra Altın Ejderha, İki Kişilik Bir Oyun, Vur/Yağmala/Yeniden, Dövüş Gecesi gibi oyunlarda yer aldı. Hala hem İngiltere'de hem de Türkiye'de tiyatro ve televizyon kariyerine devam eden Ece Dizdar, dublajcılık da yapmaktadır.

YUTMAK OYUNU 3 SEZONDUR KAPALI GİŞE OYNUYOR

Tiyatro Craft bünyesinde tiyatro çalışmalarına devam eden Ece Dizdar, Merve Dizdar ve Başak Daşman ile birlikte oynadığı, yönetmenliğini İbrahim Çiçek'in yaptığı Yutmak isimli oyun 3 sezondur kapalı gişe oynuyor.

PEK ÇOK DİZİDE YER ALDI

Ece Dizdar adını ilk olarak "En Son Babalar Duyar" isimli dizide duyurdu. Sonrasında "Esir Şehrin Gözyaşları" isimli projeyle oyunculuk kariyerine devam eden Dizdar, 2004 yılında "Hayalet" dizisinde yer aldı ve kariyerine ara verdi. 2011 yılında ekranlara geri dönen Dizdar, 2011 yılında Karakol adlı dizide Dicle karakterine hayat verdi. 2012'de ise Şubat atlı dizide Yeşim karakterini canlandırdı. Sonrasında "Güneşi Beklerken" adlı televizyon dizisinde 'Melda' karakterini canlandıran oyuncu son olarak "Beş Kardeş" adlı televizyon dizisinde 'Şevval' adlı karakteri canlandırdı.

EMİR ÇUBUKÇU İLE AŞK YAŞAMIŞTI

Ece Dizdar, Tiyatro D22'nin oyuncularından Emir Çubukçu ile bir dönem aşk yaşamıştı.