İki Yaka Bir İsmail Dizisi Oyuncuları Medya ile Buluştu - Haberler
Haberi Paylaş

İki Yaka Bir İsmail Dizisi Oyuncuları Medya ile Buluştu

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
İki Yaka Bir İsmail Dizisi Oyuncuları Medya ile Buluştu

Önümüzdeki günlerde ATV ekranında izleyiciyle buluşmaya hazırlanan, çekimlerinin Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde sürdüğü 'İki Yaka Bir İsmail' adlı dizi filmin yapımcı ve oyuncuları önceki gün yapılan bir basın toplantısında bir araya geldi.

Önümüzdeki günlerde ATV ekranında izleyiciyle buluşmaya hazırlanan, çekimlerinin Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde sürdüğü 'İki Yaka Bir İsmail' adlı dizi filmin yapımcı ve oyuncuları önceki gün yapılan bir basın toplantısında bir araya geldi.

Önceki gün, Ayvalık'ta Liman Kardeşler Restoran düzenlenen, Ayvalık Kaymakamı Nihat Nalbant ve İlçe Emniyet Müdürü Kemal Hiçyılmaz'ın da hazır bulunduğu gözlenen basın toplantısında; yapımcı, yönetmen ve oyuncular dizi hakkında bilgiler verirken, merak edilen soruları da yanıtladı. Adam Film Tarkan Karlıdağ'ın yapımcılığında, ATV ekranlarında Mayıs ayında seyirci karşısına çıkmaya hazırlanan dizinin çekimleri Ayvalık ile Yunanistan'ın Midilli Adası'nda gerçekleştirilirken, dizide Türk ve Yunan oyuncuların birlikte rol aldıkları gözlendi.

Oyuncuların oldukça neşeli oldukları basın toplantısında açıklamalarda bulunan dizi filmin başrol oyuncusu Erdal Özyağcılar, Ege'nin her iki yakasında birer eşi olan gariban bir balıkçı İsmail'i canlandırdığını kaydederek, "Aslında hikayemiz bu evliliklerin ardından 21 yıl geçmesi ve birbirinden haberi olmayan her iki eşimden çocuklarımın büyümesinden sonraki süreçte başlıyor" dedi.

Dizi filmin senaristi olan Ayça Mutlugil, Arzu Birol ve Nuray Uslu için '3 Deli kız' nitelendirmesi yapan Özyağcılar, "Bizim bu üç deli kızımız, ilk bölümde öylesine ilginç bir şey yaptılar ki, seyirci daha ilk bölümde hop oturup hop kalkacak" diye konuştu. Dizi filmde çok eşliliği özendirmek gibi bir niyetlerinin olmadığını vurgulayan usta oyuncu Erda Özyağcılar, "Ancak şu ana kadar benim yaptığım görüşmeler sonrasında Ayvalık'ta yaşayan 25 kişinin hem Midilli'de, hem de Ayvalık'ta eşlerinin olduğunu ben biliyorum. Bunların 5-10 tanesiyle ben bizzat tanıştım" diyerek yepyeni bir tartışmayı ateşlediği gözlendi.

Biri Ayvalık'ta diğeri Yunanistan'ın Midilli Adasında olmak üzere iki eşi olduğu halde İsmail'in çapkın bir karakter olmadığını kaydeden Erdal Özyağcılar, "Biz Türk erkeklerine çok eşliliği özendirecek bir şey yapmıyoruz. Ama çok eşliliği özendirilmesi biz Türk erkeklerinin aslında beyninde yatıyor. Hikayemiz gerçek bir hikayeden esinlenmedi" ifadelerinim kullandı. Dizide Balıkçı İsmail'in Midilli'deki eşini canlandıran Kalyopi karakterini canlandıracak olan Ellini Filini ise tercüman aracılığıyla yaptığı açıklamada, Dizide Kalyopi karakterini canlandırıyorum. Kalyopi, Balıkçı İsmail ile 20 yıl boyunca beraberiz. Kalyopi, İsmail'i çok seviyor ve O'nu, 'Aslan'ım koca adamım' diye hitap ediyor. Kalyopi ilk eşinden ayrıldıktan sonra kendisine sahip çıkan İsmail'e, ilk eşinden olan çocuğuna babalık yapması ve adeta kendi öz çocuğuymuş gibi sahiplenmesi nedeniyle bambaşka bir tutku ve büyük bir aşkla bağlı. Kalyopi güçlü bir kadın. 20 senelik evlilik süresince aslında eşi İsmail ile 10 yıl birlikte olabilmiş" dedi.

Balıkçı İsmail'in Ayvalık'ta yaşayan eşini canlandıran usta tiyatro oyuncusu Meltem Gülenç ise, ilk kez bir dizi filmde yer aldığı için bu alanda oldukça tecrübesi olduğunu ancak, Erdal Özyağcılar gibi tecrübeli oyuncuların kendisine destek olduğunu kaydederken, izleyicinin 'Kavak Yelleri' adlı dizi filmden tanıdığı genç oyuncu İbrahim Kendirci de, 'Kavak Yelleri' dizinin ardından yeniden Ege'de olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, "Ben daha önce 4 yıl Ege bölgesinde çalışmıştım. Ege bölgesini çok seviyorum. Bu projede Yunanlı oyuncularla birlikte çalışmak benim için müthiş bir duygu. Onlara dizi çekimleri arasında Türkçe öğretmek ise bambaşka bir keyif benim için. Ege, uğurlu topraklardır. İnşallah iyi reyting alır, uzun soluklu olarak Ayvalık'ta çalışırız" diye konuştu.

Dizide rol alan Yunanlı oyuncular ise, ATV adına çekilen İki Yaka Bir İsmail dizisi projesinde yer almaktan son derece mutlu olduklarını belirterek, Ege'nin iki yakasının bu projede birlikte yer alması Türk-Yunan dostluğunu da pekiştirmiş olacağına inanıyoruz" ifadelerini kullanmaları dikkat çekti.

DİZİNİN GÜÇLÜ BİR OYUNCU KADROSU VAR

Dizinin Başrol oyuncusu Erdal Özyağcılar'ın

yanısıra Rana Cabbar, Meltem Gülenç, İbrahim Kendirci, Eylem Yıldız, Bülent Şakrak, Nail Kırmızgül, Serhat Özcan, Gökhan Yıkılkan, Gizem Denizci, Cansu Dağdelen, Şener Kökkaya, Özlem Şendiç, Zeynep Kankonde

ve Elini Filini, Keti Papanika, Manolois Sarmonis, Zafiris Katramadas, Stefanos Damatos, Georgia Liossi,

Giannis Chatssigeorgious

gibi oyuncuların yer aldığı dizi filmin Genel Yönetmenliğini Serdar Akar, Yönetmenliğini ise Kemal Uzun üstlendi. Dizinin senaryosunu ise Ayça Mutlugil, Arzu Birol ve Nuray Uslu'nun yazdığı öğrenilirken, dizinin temasının ise; Ailenin 'güven' olduğu ve dizinin hikayesinin ise iki ailesi olan bir babaya mercek tuttuğu, binanın temeline de 'sevgi'yi oturttuğunu anlatıyor. Dizinin hikayesinde ikilem ve sevgi yanyana kolkola ilerlerken,

dizi sadece aile kurumu değil, sevgi kavramı da masaya yatırdığı belirtiliyor. - BALIKESİR

İki Yaka Bir İsmail Dizisi Oyuncuları Medya ile Buluştu

İki Yaka Bir İsmail Dizisi Oyuncuları Medya ile Buluştu

İki Yaka Bir İsmail Dizisi Oyuncuları Medya ile Buluştu

İki Yaka Bir İsmail Dizisi Oyuncuları Medya ile Buluştu

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500