İki Dünya Arasında Bu Akşam Başlıyor

İki Dünya Arasında Bu Akşam Başlıyor

'İki Dünya Arasında' dünya meselelerinden, günlük yaşama birçok konuyu ele alarak herkesin kendisinden bir parça bulacağı bir dizi ile karşınıza çıkıyor.

İki Dünya Arasında Bu Akşam Başlıyor

Son dönem çok konuşulan kürtajdan, Suriye'deki iç savaşa kadar gündemi meşgul eden her konu bu dizi de karşımıza çıkacak.

Samanyolu TV'de 2 Temmuz Pazartesi günü başlayacak ve hafta içi her gün yayınlanacak olan dizi deyim yerindeyse gündemi ekrana taşıyacak.
Yönetmenliğini Tolga Çetin'in yaptığı başrollerini, İnanç Ömer Benlioğlu, Meltem Dağ, Ahmet Bozkuş, Sevinç Kumaş, Filiz Kaya, Yavuz Çetin, Nesrin Yıldırım, Mehmet Yücel Özkal, Hüseyin Taş, Hasan Ballıkbaş, Cengiz Okuyucu, Çiğdem Çelen Yılmaz, Bahadır Bingöllü, Cazibe Dirican, Barış Can Doğan, Tunç Demir, Begüm Fil, Yağmur Nazlı Can'ın paylaştığı dizi gündelik hayatta yaşanan olayları da içinde barındıracak ve her izleyicinin diziden kendisinden bir şeyler bulmasını sağlayacak.

SAHRA OĞLUNU SAĞ SALİM TÜRKİYE'YE GETİREBİLECEK Mİ?

Suriye'de iç savaşın tüm hızıyla sürdüğü ve Suriye'den kaçan insanların Türkiye sınırında çadır kurup hayatlarını idame ettirdiği bugünler de çocuğuyla birlikte Türkiye'ye kaçma mücadelesi veren Sahra ve oğlunun hikayesi gündemi tam kalbinden yakalayacak…

SON GÜNLERİN SIKÇA TARTIŞILAN KONUSU KÜRTAJ MESELESİNE DİZİNİN İLK BÖLÜMÜNDE DEĞİNİLİYOR…

Bebeklerinin hastalıklı doğacağını öğrenen Ahmet ve Nisan çiftinin kürtaj konusunda vicdanlarıyla baş başa kalmaları konu ediliyor. Ahmet ve Nisan, ikinci çocuklarını kucaklarına alma hayali kurarken, bebeklerinin hastalıklı doğacağını öğrenir ve hayatlarının en büyük şokunu yaşarlar. Doktor hemen kürtaj yapılması gerektiğini söylese de imamlık yapan Ahmet ve onu derin bir sevgiyle kabul eden eşi Nisan; bunun kendileri için bir imtihan olduğunu kabullenerek kürtaja karşı olduklarını söylerler. Fakat bir taraftan kayınvalideler, diğer taraftan ise komşular ve felaket tacirleri Nisan'ın kafasını karıştırır. Ahmet karısı Nisan'ı çevre baskısıyla verdiği kürtaj kararından döndürebilecek mi? Nisan vicdanının sesini dinleyip kendi bebeğine kıymaktan vazgeçecek mi?

SAHRA (MELTEM DAĞ)

Suriyeli Sahra, oğlunun hayatını kurtarabilmek için hayatını tehlikeye atarak, Selim öğretmenin de yardımıyla Türkiye'ye kaçar. Genç kadın yabancı bir ülkede yıllar sonra kavuştuğu oğluyla hayata tutunurken, ilerleyen zamanlarda Selim öğretmene karşı farklı duygular besleyecek, fakat bu onu iki dünya arasında bırakacaktır.

SELİM (İnanç Ömer Benlioğlu)

Babasının gençlik yıllarındaki sorumsuzluğundan dolayı hayırseverlerin desteğiyle okuyan Selim, sevilen bir öğretmen, idealist bir insan, iyi bir dost ve sorumlu bir insandır.

ASLI (Sevinç Kumaş)

Selim'in kuzeni ve Nisan'ın kız kardeşi olan Aslı, teyzesi Şükran'la üvey annesi Meral'in yönlendirmeleriyle bir gün Selim'le evlenmeyi hayal eder. Mahalledeki herkesin bu ikiliyi birbirine yakıştırması da bu beklentiyi arttırır. Ancak Selim'in yurda dönmesiyle hayallerine kavuşan Aslı'nın hesap edemediği şeyler ortaya çıkacaktır.

AHMET (Ahmet Bozkuş)

Selim'in kader birliği ettiği arkadaşı İmam Ahmet, mahallede denge kurma görevini üstlenmektedir. Güven ve dürüstlüğün sembolü olan iki arkadaş, insanlar arasında bir nevi kılavuzluk görevi görmektedir. Ahmet, Nisanla evli olup bir kızı vardır ve ikinci bebeğini kucağına almayı umarken çok farklı engellerle sınanacaktır.

NİSAN (Filiz Kaya)

Ahmet ile evli olan Nisan, Aslı'nın ablası ve iyi niyetli genç bir kadındır. Kızı Zeynep ve kocasıyla mutlu bir hayat yaşarken, doğacak çocuğu ile alakalı çıkan engeller sonucu imtihan vereceği bir sürece girecektir.

OSMAN (Yavuz Çetin)

Babacan olduğu kadar, inatçı biri olan Osman, mahallede sevilen biridir. Aynı zamanda eski bir tövbekardır. Zamanında ailesine çok çektirmiş. Düzelmesine Ahmet'in babası vesile olmuştur. Bu sebeple Ahmet'e özel bir düşkünlüğü vardır. Oğlu Selim ile iyi anlaşmasına rağmen, diğer oğlu Murat ile bu birliği sağlayamamıştır.

HANIMŞAH (Çiğdem Çelen Yılmaz)

Mahallenin falcısı, temizlikçisi, ayaklı gazetesi Hanımşah, bekar, yalnız yaşayan ve oldukça dedikoducu biri olmakla birlikte özünde iyi ve neşeli biridir.

BAHRİ (Hüseyin Taş)

Camiye düzenli gelen, cemaatten arıza ve cehaletinden dolayı takıntılı bir karakter olan Bahri, esasen kötü diyemeyeceğimiz, yalnız yaşayan bir adamdır. Zaman zaman Ahmet'e büyük sıkıntılar yaşatırken, bazen de yardımcı olacaktır.