Her Bölümde Bol Kahkaha Vadediyoruz

Her Bölümde Bol Kahkaha Vadediyoruz

27.07.2013 06:02 | Son Güncelleme: 27.07.2013 06:02
Her Bölümde Bol Kahkaha Vadediyoruz

Bugün Atv Ekranlarında Başlayacak Olan 'Neyin Eksik' İsimli Sit-com'un 'Yapımcı Cevdet'i Bülent...

Ünlü olmak isteyenlerin buluştuğu bir ajansta yaşananların anlatıldığı talk show, sit-com ve komedi tarzındaki 'Neyin Eksik' isimli yapım, bugün saat 22.45'te ilk bölümüyle ekrana 'merhaba' diyecek. Her hafta ünlü bir simanın katılacağı programın ilk konuğu; oyuncu Ünal Yeter olacak. Ankara'dan kaset yapma sevdasıyla İstanbul'a gelen yapımcı 'Cevdet' ve ekibinin yaşadıklarını anlatan sitcom'un başrolünde Bülent Şakrak var. Şakrak, bu ilginç projeyi anlattı...

ROLLER DEĞİŞİYOR

'Neyin Eksik' şu ana kadar televizyonlarda görülmemiş bir konudan; ünlü olma sevdasından yola çıkıyor. Projeden biraz bahseder misiniz?

Şurası tartışılmaz ki; artık her evde, her anlayıştan diziler seyrediliyor. Artık herkes yazar, senarist, yönetmen ama ille de oyuncu olmak istiyor. Herkesin en az bir projesi var. İşte, bizim projemiz de hayatını ünlü olma hayali üzerine kuran bir grup insanın yaşadıklarını anlatıyor. Burada şöhret için her yol mübah... Bu yolda kahramanlarımız kah 'Matrix' filminde çıkıyor karşımıza, kah 'Selvi Boylum Al Yazmalım'da Türkan Sultan'ın rol arkadaşı olarak... Günümüz teknolojileri kullanılarak her filmin içindeki roller değişebiliyor.

Siz projede 'Yapımcı Cevdet' karakterini canlandırıyorsunuz. Rolünüzden biraz bahseder misiniz?

Benim canlandırmaya çalıştığım 'Cevdet'; cevval bir yapımcı. Kendi imkanlarınca kurduğu ajansında, kendisi gibi ünlü olma hayaliyle tutuşan ekibiyle her bölüm bir projenin peşinden koşuyor. Çeşitli şekillerde ajansa gelmiş olan ünlü konuklar da bu projenin içinde yer alıyor. Hal böyle olunca tahmin edeceğiniz gibi ortaya çok komik durumlar ve sohbetler çıkıyor.

İÇ DÜNYASI FIRIL FIRIL

Peki nasıl bir iç dünyası var?

Çok zor bir soru. 'Cevval Cevdet'in dünyası pırıl pırıl ama iç dünyası fırıl fırıl... Yani çok karışık. Şöhret yolunda her rüzgar, her fırsat 'Cevdet' için malzemedir. Bir tarafta filmlerin, dizilerin ışıltılı rüyasını kurarken, bir yandan da günlük hayat ve gerçekleri idame ettirmek için tipten tipe girip hayatının tiyatrosunu oynuyor aslında. Mesela aylardır ödeyemediği kirayı, binbir rolle erteleyecek kadar da rolünü ev sahibine karşı iyi oynar. Yani 'Cevdet'in iç dünyasında her daim patlamalar, çatlamalar, falanlar filanlar var. Kısacası çok komik yalanlar söyleyebiliyor.

İzleyicilere nasıl bir program vadediyorsunuz; programın ilerleyen bölümlerinde seyirciyi ne gibi sürprizler bekliyor?

Her bölümde bol kahkaha vadediyoruz. Ünlü konuklarımızın da katkılarıyla hem insanlara sektörümüzle ilgili komik tüyolar vermek, hem de kendimizi eleştirmek niyetindeyiz.

SEKTÖR EĞLENCELİ GÖSTERİLİYOR

Senelerdir bu işi yapan bir oyuncu olarak, 7'den 70'e herkesin takıntısı haline gelen 'Oyuncu olmalıyım, çok ünlü olmalıyım' hevesini ve sektörü nasıl değerlendiriyorsunuz?

İnsanlara televizyon sektörü, eğlenceli ve kolay geliyor. Herkes "Ben de yaparım; ne olacak ki?" diyor ama işin iç yüzü öyle değil tabii. Öte yandan sektörde; oyuncu olmak daha doğrusu ünlü olmak isteyen insanlara, bu konuda çok seçenek sunuyor. Mesela yarışma programları, kolay biçimde ünlü olma yollarını gösteriyor. Halbuki biz, meslekle ilgili kendi gelişimimizi sağlamak için bu işin eğitimini alıyoruz. Halka ünlülerin hayatı dertsiz, tasasızmış gibi gösteriliyor. Hal böyle olunca da ünlü olmak harika bir şey gibi yansıtılıyor.

'NEYİN EKSİK'TE KİM, HANGİ ROLDE OYNUYOR?

YAPIMCI CEVDET (BÜLENT ŞAKRAK)

Anadolu'nun bağrından Yeşilçam'ın renkli dünyasına kapak atmaya çalışan, hatta bu uğurda tarla bile satan biri. Sevimli, fırıldaklığı herkes tarafından bilinen sözde yapımcı.

HALLERİM HALİL (FERDİ ALVER)

Oyuncu olma merakı yüzünden 'Cevdet'in ağına düşmüş. Her krize 'Ben hallederim abi' şeklinde yaklaşan bir karakter. 'Cevdet'in her türlü yancılığını yapan biricik yaveri... Büroda yatıp kalkıyor.

SEKRETER FİGEN (PINAR GÖKTAŞ)

Aptal rolüne yatan sarışın. Şöhret olmak onun en büyük isteği. O da 'Cevdet'in en önemli adamları arasında yer alıyor. Sekreter ama ünlü olmak için yapmayacağı şey yok!

MAL SAHİBİ MALİK (FATİH KAHRAMAN)

'Malik', atadan kalma mülkleri sayesinde zengin bir karakter. Ancak mülklerinden birini, kirasını ödemeyen yapımcı 'Cevdet'e kaptırmış. 'Cevdet' de 'Malik Bey'in oyuncu olma merakını keşfetmiş.

Sabah : http://www.sabah.com.tr

Kaynak: Sabah.com.tr

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title