Hdp Milletvekili Adayı Osman Demirci "Şehircilik Projeleri İnsan Odaklı Olmalı"

Hdp Milletvekili Adayı Osman Demirci "Şehircilik Projeleri İnsan Odaklı Olmalı"

08.10.2015 16:01 | Son Güncelleme: 08.10.2015 16:01
Hdp Milletvekili Adayı Osman Demirci

HDP Gaziantep Teşkilatı seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

HDP Gaziantep Teşkilatı seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Sivil toplum kuruluşları ve vatandaşların yoğun olarak bulunduğu yerleri ziyaret eden HDP'li adaylar, seçim bildirgesini anlatıyor.

HDP milletvekili adayları Osman Demirci, Mahmut Toğrul ve Yurdusev Özsökmenler ile parti yöneticileri İnşaat Mühendisleri Odası ve Van Gürpınarlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ni ziyaret etti. Pazar esnafı ile sohbet eden HDP'li parti yöneticileri ve milletvekili adayları, HDP iktidarında kimsenin sosyal güvenceden mahrum kalmayacağını söylediler.

YAŞANASI KONUTLAR, SAĞLIKLIKENTLER

HDP'lileri İnşaat Mühendisleri Odasında Başkan Melih Meriç ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı. İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Melih Meriç, HDP'lilere inşaat sektörünün sorunları ve siyasi partilerden beklentileri anlattı. HDP Gaziantep Milletvekili Osman Demirci, hedeflerinin yaşanası konutlar ve sağlıklı kentler olduğunu belirtirken, "Bugün büyük şehirler sorun yumağı haline gelmiştir. Şehircilik projeleri ranta dayalı değil, insan odaklı olmalıdır. Aksi taktirde şehirler yaşanmaz birer yer haline gelecektir" dedi.

HDP'LİLER GÜRPINARLILARLA BULUŞTU

Halkın Demokratik Partisi Milletvekili Adayları, Van Gürpınarlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini de ziyaret etti. Ziyarete dernek üyeleri büyük ilgi gösterdi. HDP Gaziantep Milletvekili Osman Demirci, tüm farklılıklara eşit mesafede duran bir yönetim anlayışı ile ortak yaşamı kurmayı hedeflediklerini ifade etti.

Demirci, "Farklı ırk, din ve inançlara sahip olmamız, barış içerisinde yaşamamıza, dost olmamıza engel değildir. Farklılıklarımızı zenginlik sayarak birbirimizi olduğu gibi kabul etmeliyiz. Bir arada yaşarken farklılıklarımızı değil insanlığımızı ön plana çıkarmalıyız" şeklinde açıklamada bulundu. - GAZİANTEP

Hdp Milletvekili Adayı Osman Demirci 'Şehircilik Projeleri İnsan Odaklı Olmalı'

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title