Hamlet Haberleri

Hamlet haber, Hamlet son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hamlet - 21.9.2020
DHA İSTANBUL BÜLTENİ-1
"HAK EDEN BİRİSİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM" Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu ise tiyatro severlerle doldu taştı. Devir teslim töreni için İzmir'den gelen Ahmet Yanar, "Çok özel bir günde burada olduğumuz için çok mutluyuz. Bu töreni izlemek için İzmir'den geldik. Hak eden birisi olduğunu düşünüyorum" dedi. Seyircilerden Sinem Saniye Durmaz da "Baba tiyatrodan takip ediyoruz kendisini. Kısa bir süre içerisinde devir teslim töreni oldu. Normalde 30 yılda bir oluyor. Merakla bekliyoruz" ifadelerini kullandı.  Tören öncesinde devir Şevket Çoruh'un, Rasim Öztekin'den kavuğu devralacağı haberini aldıktan sonra yaşadıklarını anlatan ve kavuğun bu zamana kadar ki sahiplerini gösteren kısa bir video da gösterildi. Devir teslim töreninin ardında ise başrollerinde Şevket Çoruh ve Murat Akkoyunlu'nun yer aldığı 'Bir Baba Hamlet' oyunu sergilendi.
Hamlet - 20.9.2020
Rasim Öztekin, Hasan Efendi'nin kavuğunu, Şevket Çoruh'a devretti
Şevket Çoruh ile Murat Akkoyunlu'nun sahnelediği "Bir Baba Hamlet" oyununun izleyiciyle buluşmasıyla sona eren geceye tiyatrocu ve oyuncuların yanı sıra çok sayıda tiyatrosever de katıldı.
Hamlet - 25.8.2020
Baba Sahne'nin "Bir Baba Hamlet" Ve "Basit Bir Ev Kazasi" oyunları 3-6 Eylül'de
DOT, yılın en çok konuşulan ve merak edilen oyunlarından biri olan "Sesin Resmi" ile 3 Eylül'de; Baba Sahne ise çok sevilen kahkaha dolu iki oyunu, "Bir Baba Hamlet" ve "Basit Bir Ev Kazası"yla 4-6 Eylül'de KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu'na konuk oluyor!
Hamlet - 18.8.2020
Devlet Tiyatroları perdelerini açmaya hazırlanıyor
Yeni oyunların yanı sıra geçen sezonda kapalı gişe oynayan ve sanatseverlerden yoğun ilgi gören "Reis Bey, Leyla ile Mecnun, Anna Karenina, Hamlet, Bir Nefes Dede Korkut, Shirley Valentine, Umut Kavşağı" gibi oyunlar da yeni sezonda perde açacak.
Hamlet - 15.8.2020
"Cimri" oyunu, KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu'nda sahnelendi
KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu "Bir Baba Hamlet", Basit Bir Ev Kazası", "Yaşamaya Dair", "Süt Kardeşler", "Evlat" ve "Kızlar ve Oğlanlar"ın da arasında bulunduğu oyunlarla devam edecek.
Hamlet - 14.8.2020
GRAFİKLİ "Türk tiyatrosunun ustası: Müşfik Kenter"
Usta oyuncu, William Shakespeare, Anton Pavloviç Çehov, Maksim Gorki, Bertolt Brecht, Eugene Ionesco, Harold Pinter, Edward Albee, Arthur Miller gibi yazarların oyunlarını sahneledi ve oynadı. Hamlet, Cyrano de Bergerac, Sustalı Mack gibi tiyatro edebiyatının en önemli rollerini sahneye başarıyla taşıdı.
Hamlet - 12.8.2020
"Bir Baba Hamlet" ve "Basit Bir Ev Kazası" 20-22 Ağustos'ta
Baba Sahne'nin çok sevilen kahkaha dolu iki oyunu, "Bir Baba Hamlet" ve "Basit Bir Ev Kazası", uzun bir aradan sonra KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu'nda seyircisiyle kavuşuyor!
Hamlet - 9.8.2020
"Bir Nefes Dede Korkut" Talimhane'de tiyatroseverlerle buluştu
"Talimhane Sahne'de belki çocuk oyunları da oynayacağız" Yeni tiyatro sezonu açılıncaya kadar Talimhane Sahne'de, Sait Faik Abasıyanık'ın hikayelerinden oluşan "Meraklısı İçin Öyle Bir Hikaye", "Aziz Dostum Çehov" ile "Hamlet" oyununun sahneleneceğini aktaran Karslıoğlu, şöyle devam etti: "Eylül ayından itibaren pandemi süreci devam ederse Talimhane Sahne'de belki çocuk oyunları da oynayacağız.
Hamlet - 8.8.2020
Bursa'da "Açıkhava Tiyatro Günleri" başlıyor
Güney Marmara Tiyatro Kooperatifinden yapılan açıklamaya göre, etkinlik kapsamında, Biraderler Cabaret, Tartuffe, Benimle Delirir misin, Süt Kardeşler, Ağustos Böceği ve Karınca, Çocuk Oyuncağı, Hayalet Kumpanya, Cimri, Kürklü Venüs ve Bir Baba Hamlet oyunları izleyiciyle buluşacak.
Hamlet - 29.4.2020
"Red'le Evdeyiz" online sohbetler serisi devam ediyor
Sanatçılar, Vodafone Red Instagram hesabından canlı yayınlanan programda, hem koronavirüs döneminde neler yaptıklarını anlattı hem de William Shakespeare'in "Hamlet" oyunundan bir bölüm sergiledi.
Hamlet - 25.4.2020
Mert Fırat ve Tuğrul Tülek, Instagram canlı yayınında talk show yaptı
Etkinlikte, yaklaşık bir saat talk show yapan ikili, aynı zamanda William Shakespeare'in "Hamlet" oyunundan bir bölüm performans sergiledi.
Hamlet - 15.3.2020
Haftanın tarihine bakış
1981- "Otello" ve "Hamlet" oyunlarındaki rolleriyle tanınan, Türk tiyatrosunun kurucularından, oyuncu Ertuğrul Sadi Tek öldü.
Hamlet - 7.3.2020
VakıfBank Kültür Yayınları yeni eserleriyle Bursa Kitap Fuarı'nda
Yeniler arasında "Kölelik Şiirleri", "Yaşayan Ölümün Mekanları", "21 Kedide Sanat Tarihi", "Tarih Üzerine Bir Ders", "İlm-i Tedbir-i Mülk" ve "Hamlet ya da Hekuba" eserleri dikkati çeken VBKY, Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde 4.
Hamlet - 5.3.2020
Şehir Tiyatroları yeni sezon repertuvarı açıklandı
Şehir Tiyatrolarının planlanan yeni sezon repertuvarında "Hamlet", "Vanya Dayı", "Cesaret Ana ve Çocukları", "Yaygara 70", "Sen İstanbul'dan Daha Güzelsin", "Gül'e Ağıt", "Umut", "Kısraklı Kadın", "Kimse Öyle Şeyleri Konuşmuyor Artık", "Yaftalı Tabut", "Kurtlar" ve "Beşamelli Tavuk" oyunları yer alacak.
Hamlet - 27.2.2020
Gaziantep ve Şanlıurfa'da kültür sanat
İstanbul Baba Sahne Tiyatro ekibi ise 1 Mart Pazar günü saat 20.00'de Mehmet Akif İnan Konferans Salonu'nda, komedi türündeki "Bir Baba Hamlet" oyununu izleyiciyle buluşturacak.
Hamlet - 2.2.2020
İstanbul bu hafta birbirinden renkli etkinliklere sahne olacak
Aynı tarihlerde Jules Verne'nin aynı isimli eserinden uyarlanan "80 Günde Devr-i Alem" Üsküdar Tekel Sahnesi'nde, William Shakespeare'in en çok oynanan oyunlarının başında gelen "Hamlet", Kozyatağı Kültür Merkezi'nde izleyicilerle buluşacak.
Hamlet - 27.1.2020
GRAFİKLİ- "Tiyatroya adanan ömür: Engin Cezzar"
"Hayatımın en büyük dönüm noktası" dediği "Hamlet" rolünü henüz 23 yaşındayken canlandıran yönetmen ve oyuncu Engin Cezzar, vefatının üçüncü yılında anılıyor.
Hamlet - 20.12.2019
Azerbaycan'da Mevlana Araştırma Merkezi kuruldu
Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de faaliyet gösteren Hazar Üniversitesinde, Mevlana Araştırma Merkezi kuruldu. Merkezin açılışı dolayısıyla düzenlenen etkinliğe, Bakü Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Cihan Özdemir, Hazar Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Hamlet İsahanlı, akademisyenler ve sanatçılar katıldı.
Hamlet - 19.12.2019
Bakü'de "Azerbaycanlı Şairlerin Türkiye'ye İthaf Olunan Şiirleri" etkinliği
Azerbaycanlı şairler Bahtiyar Vahapzade, Vahit Aziz, İbrahim İlyaslı, Hamlet İsahanlı ve Neriman Hasanzade'nin şiirlerinin seslendirildiği etkinlikte Bakü Türk Anadolu Lisesi Müzik Grubu da sahne aldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hamlet Haberleri | Hamlet Haber - Haberler - Hamlet haberleri, son dakika hamlet haber ve gelişmeleri burada. İBB Şehir Tiyatroları'nda bu hafta (29 eylül-4 ekim 2020).
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 11.10.2020 22:40:18. #1.14#
title