Haberler

Shakespeare'in aynı isimli eserinden uyarlanan "Hamlet" dizisinin basın gösterimi gerçekleştirildi

Abone Ol

Yönetmen Kaan Müjdeci'nin Shakespeare'in eserinden gerçek bir hikayeyle harmanlayarak uyarladığı ve yönettiği ilk dizisi "Hamlet"in basın gösterimi yapıldı.

Yönetmen Kaan Müjdeci'nin Shakespeare'in eserinden gerçek bir hikayeyle harmanlayarak uyarladığı ve yönettiği ilk dizisi "Hamlet"in basın gösterimi yapıldı.

Kanyon Cinemaximum'da gerçekleştirilen özel gösterime Müjdeci'nin yanı sıra aralarında Erdal Beşikçioğlu, Elit İşcan, Şebnem Bozoklu, Hatice Aslan, Ahmet Rıfat Şungar ve Murat Kılıç'ın da bulunduğu dizi oyuncuları da katıldı.

Dijital platform Gain'de 19 Ekim'den itibaren yayınlanacak 7 bölümlük dizi "Hamlet", 16. yüzyıldaki krallığın yıkılışına ve güç dengelerinin değişimine, Büyükada'daki "fayton krallığı" üzerinden bakıyor.

" Hamlet'i 4-5 farklı çeviriden okudum ve her seferinde farklı yerler gözüme çarptı"

Yönetmen Kaan Müjdeci, gösterimin ardından yaptığı konuşmada, bilinen bir metni dizi olarak uyarlamaktan, sonunun bilinmesinden hiç endişe etmediğini belirterek, çok başarılı bir oyuncu topluluğuyla çalıştığını söyledi.

Müjdeci, Hamlet'in çok kademeli bir hikaye olduğuna dikkati çekerek, "İnsan doğasının karanlık yönünden aydınlık yönüne doğru bir geçişi anlatmaya çalışıyor. Gerçeği ve var olmayı sorguluyor. Ben Hamlet'i 4-5 farklı çeviriden okudum ve her seferinde farklı yerler gözüme çarptı." dedi.

Sinema filmi tadında bir dizi çektiklerini ifade eden Müjdeci, dizinin hayvanların yoğun kullanıldığını bir yapım olduğunu dile getirdi.

"Hamlet'in çok iyi uyarlamalarından biriyle karşı karşıyayız"

Erdal Beşikoğlu da çok güzel bir uyarlamanın izleyiciyle buluşacağına vurgu yaparak, şunları kaydetti:

"Kaan gelip projede yıkılmış krallık hikayesini adadaki faytoncular üzerine kuracağım dediği zaman senaryoyu falan okumadan kabul ettim. Hamlet'i yeniden yorumlamak ve tarihe Hamlet'in içinde var olacak oyuncular grubuna girmek benim için çok gurur verici bir hikayeydi. ya kötü olacaktı ya da çok iyi olacaktı. Sanırım Hamlet'in çok iyi uyarlamalarından biriyle karşı karşıyayız."

Hamlet'i canlandıran oyuncu Elit İşcan ise kendisi için çok heyecan verici bir deneyim olduğuna işaret ederek, Müjdeci'nin ezber bozan bir yönetmen olduğunu ifade etti.

İşcan, oyunculuk anlamında kendisine çok şeyler katan bir yapımda yer aldığını kaydederek, "Hem insanlarla kurduğum ilişki hem de yaptığım oyunculuk mesleğiyle kurduğum ilişki anlamında dünyaya bakışım değişti. Benim için ilginç bir deneyimdi." şeklinde konuştu.

GAİN ve Asteros Film ortak yapımı dizide Erdal Beşikçioğlu, Elit İşcan, Şebnem Bozoklu, Hatice Aslan, Ahmet Rıfat Şungar, Murat Kılıç, Çiğdem Selışık Onat, Cihat Tamer, Serdar Orçin, Emrullah Çakay, Ozan Çelik, Kutay Sandıkçı, Çiçek Acar ve Mustafa Alabora rol alıyor.

Kaynak: AA / Kültür Sanat

Erdal Beşikçioğlu Elit İşcan Yönetmen Hamlet Kültür Sanat Haberler

Bakmadan Geçme

Akaryakıt Fiyatları (GÜNCEL): 6-7 Aralık Benzine ve Motorine İndirim veya Zam var mı? Güncel akaryakıt fiyatları! Trabzonspor - Çorum FK maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Trabzonspor - Çorum FK maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Canlı maç anlatımı! Trabzonspor - Çorum FK maçı CANLI izle! Trabzonspor - Çorum FK maçı canlı yayın izle! Nereden, nasıl izlenir? 6 Aralık Kabine toplantısı kararları! SON DAKİKA! Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları! Ziraat Türkiye Kupası 5. tur kura çekimi ne zaman? ZTK KURA ÇEKİMİ TARİHİ Kabine toplantısı konuları! GÜNDEMDE NELER VAR? 6 Aralık Kabine toplantısı konuları neler? Kabine toplantısı bitti mi? SON DURUM! Kabine toplantısı gündeminde neler var? Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu kimdir? Kaç yaşında, nereli, hangi partiden milletvekili? Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu'nun hayatı! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Antalya su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Bursa su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık İzmir su kesintisi listesi! Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu neden istifa etti? İYİ Parti'li İstanbul Milletvekili Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu hangi partiye katıldı? ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Ankara su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık İstanbul su kesintisi listesi!
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title