Halk Dansları Kaynaştırdı

03.02.2014 10:54 | Son Güncelleme: 03.02.2014 10:54
Halk Dansları Kaynaştırdı

Nürnberg Altın Kızar Grubu, Türk- Alman Engelliler Derneği yararına 3. Nürnberg Uluslararası Folklor Şenliği'ni düzenledi.

Nürnberg Altın Kızar Grubu, Türk- Alman Engelliler Derneği yararına 3. Nürnberg Uluslararası Folklor Şenliği'ni düzenledi. Süd Punkt Kültür Evi salonunda yapılan etkinliğe çok sayıda davetli katıldı. Gösterileri Başkonsolos Asip Kaya ile Bavyera Eyaleti Milletvekili Arif Taşdelen de izledi. Etkinlikte sahneye önce Altın Kızlar Grubu çıktı. Dansları ile Anadolu'yu yaşatan grup bol bol alkış aldı. Sahne alan Rusya, Azerbaycan, Afrika- Gambiya, İspanya, Almanya, Bulgaristan, Ermenistan, Macar, Filipinler ve Endonezya halk dansları ekipleri de büyük ilgi gördü. Etkinlikte hem dansçılar hem de izleyiciler kaynaştı.

BAŞKONSOLOS DA SAHNEDE DANS ETTİ

Afrika ekibi sahne aldığında dansçılardan biri Başkonsolos Asip Kaya'yı sahneye davet etti. Kaya, müziğin ritmine ayak uydurarak bir süre dans etti. Asip Kaya, 'Milletlerin birbirlerini tanımaları ve dostlukların gelişmesi bizleri memnun eder' dedi. Organizeyi yapan Abdurrahman Gümrükçü ise, 'Gelecek yıl gösterileri daha büyük bir salona alacağız. Geleneksel hale gelen etkinliğimizi daha geniş bir kesime izlettirmek istiyoruz' diye konuştu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title