Halep İçin Sabah Namazında Buluşuyoruz"

Halep İçin Sabah Namazında Buluşuyoruz"

Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Mihrimah Sultan Camisinden detaylar Cemaatten detaylar Konuşmalar "Halep İçin Sabah Namazında Buluşuyoruz" Üsküdar Mihrimah Sultan Camisi'nde sabah namazında bir araya gelenler, Suriyeliler için dua etti İHH Genel Başkanı Yıldırım: "Bu saatten sonra herhangi bir yerin ıslahı, herhangi bir yerle tekrar masaya oturmak ne yazık ki mümkün değildir" Üsküdar'daki Mihrimah Sultan Camisi'nde, "Halep İçin Sabah Namazında Buluşuyoruz" etkinliği düzenlendi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :

Mihrimah Sultan Camisinden detaylar

Cemaatten detaylar

Konuşmalar

"Halep İçin Sabah Namazında Buluşuyoruz"

Üsküdar Mihrimah Sultan Camisi'nde sabah namazında bir araya gelenler, Suriyeliler için dua etti

İHH Genel Başkanı Yıldırım:

"Bu saatten sonra herhangi bir yerin ıslahı, herhangi bir yerle tekrar masaya oturmak ne yazık ki mümkün değildir"

Üsküdar'daki Mihrimah Sultan Camisi'nde, "Halep İçin Sabah Namazında Buluşuyoruz" etkinliği düzenlendi.

Sabah Namazı Devrimi grubunun, "Halep'te Çocuklar Katlediliyor Ses Ver İstanbul" sloganıyla düzenlenen program kapsamında Mihrimah Sultan Camisi avlusunda bir araya gelenler, ellerinde, "6. senesinde Suriye direnişine selam olsun", "Direnen Suriye halkının yanındayız", "İstikbal İslam'ındır" yazılı afişler tuttu.

Rus bayrağı ve Putin posteri yakan grup sık sık tekbir getirerek Rusya, İran ve ABD aleyhine slogan attılar.

İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, buradaki konuşmasında, İran, Rusya ve ABD'yi Suriye'deki olaylardan dolayı kınayarak, "Yaşasın zalimler için cehennem." dedi.

Suriye'de çocukların ve kadınların öldürüldüğünü belirterek, "Hastanelerin vurulması, tek olan çocuk doktorunun bile bilerek öldürülmesi artık insanlığın bittiği nokta. Bu saatten sonra herhangi bir yerin ıslahı, herhangi bir yerle tekrar masaya oturmak ne yazık ki mümkün değildir. Hep birlikte Suriye halkının yanında olduğumuzu, kanımızla, canımızla, malımızla, ortaya koyma zamanıdır." diye konuştu.

Yazar İhsan Şenocak ise Suriye'deki zulmün 5 yıldır sürdüğünü ve son 8 gündür Halep'in yoğun şekilde vurulduğunu ifade etti.

Enkazların altından çocuk ve kadınların çıktığını anımsatan Şenocak, "Kardeşlerim, Allah bizi bu dünyaya hanlar, hanumanlar yapmaya göndermedi. Yeryüzünde din Allah'ın oluncaya kadar mücadale etme mecburiyetimiz var, Allah'a kul olmak için dünyaya geldik." ifadelerini kullandı. Şenocak, Haçlı seferlerinden bu yana Halep'te ilk defa cuma namazı kılınmadığını hatırlattı.

Gazeteci Adem Özköse, burada yaptığı konuşmada, Halep'in Türkiye'nin komşusu değil parçası olduğunu belirterek, "Eğer Halep bombardıman altındaysa, Halep yanıyorsa, Şam yanıyorsa, İdlib yanıyorsa, Halep'teki bizim çocuklar katlediliyorsa İstanbul bombalar altındadır, Konya bombalar altındadır, Bursa bombalar altındadır. Halep bizim komşumuz değil, parçamızdır. Halep'te katledilen çocuklar bizim çocuklarımızdır " dedi.

İhsan Şenocak konuşmasında Suriye'deki zulmün 5 yıldır sürdüğünü ve son 8 gündür Halep'in yoğun şekilde vurulduğunu ve enkazların altından çocuk ve kadınların çıktığını hatırlattıktan sonra, "Kardeşlerim, Allah bizi bu dünyaya hanlar, hanumanlar yapmaya göndermedi. Yeryüzünde din Allah'ın oluncaya kadar mücadale etme mecburiyetimiz var, Allah'a kul olmak için dünyaya geldik." ifadelerini kullandı. Şenocak, Haçlı seferlerinden bu yana Halep'te ilk defa cuma namazı kılınmadığını hatırlattı.

Etkinlik Suriyeliler için yapılan dua ile sona erdi.

Namazı Devrimi adındaki grup Üsküdar Mihribah Sultan Camisinde "Halep için sabah namazında buluşuyoruz" etkinliği düzenledi. Gazeteci Adem Özköse, İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım ve İhsan Şenocak'ın da konuşmacı olarak kat

Halep İçin Sabah Namazında Buluşuyoruz'
Halep İçin Sabah Namazında Buluşuyoruz'
Halep İçin Sabah Namazında Buluşuyoruz'

Kaynak: Anadolu Ajansı

Çok Okunan Haberler

title