Hacıosmanoğlu: Trabzonspor'un İçinde Hainler Var

Trabzonspor Eski Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu, Aralık Ayında Yapılacak Mali Genel Kurulda Başkanlığa Adaylığını Açıklarken, Olaylı Trabzonspor-sivasspor Maçıyla İlgili Çok Çarpıcı Açıklamalarda Bulundu.

Hacıosmanoğlu: Trabzonspor'un İçinde Hainler Var

Trabzonspor eski Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu, aralık ayında yapılacak mali genel kurulda başkanlığa adaylığını açıklarken, olaylı Trabzonspor-Sivasspor maçıyla ilgili çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İbrahim Hacıosmanoğlu, Trabzon'da düzenlediği basın toplantısında, Trabzonsporlu futbolcuların Sivasspor maçında her türlü sportmenlik dışı harekete maruz kaldığını ileri sürerek, "Hakem maçın sonucuna direkt etki edecek bir hata yapmadı ancak maçın kontrolünü eline alma vasfı yoktu. Eğer Sivassporlu oyuncuların darbelerini görse oyunda dengeyi sağlayabilirdi" diye konuştu.

Sivassporlu hiçbir futbolcuyu darp olmadığını sadece Mehmet Yıldız'a ufak bir müdahale olduğunu söyleyen Hacıosmanoğlu, "Sivaspor Başkanı, hakem arkadaşa, 'Bizim 3 oyuncu travma geçirdi. Sahaya çıkamayacak durumda. 3 oyuncumuzu da değiştirdik. Sahaya 9 kişiyle çıkamayız, maçı tatil edin' şeklinde sözler söylemiş. Eğer hakem bunları raporuna yazdıysa, Sivasspor hükmen mağlup sayılmalı. Eğer bunu raporuna yazmadıysa maçı neden tatil ettiğini spor kamuoyuna aktarması lazım. Eğer futbolcularda travma varsa federasyon, bu futbolcuların raporunu istemeli. İstemezse de bunun takipçisi olacağız" dedi.

HAKEM MAÇI BİTİRMELİYDİ

Hakemin maçı oynatmama kararı verdiğinde statta taraftar kalmadığını kaydeden Hacıosmanoğlu, "Buna rağmen çıkıp maçı yönetmiyorsa, FIFA’nın, 'Her maç ne olursa olsun bitirilmelidir' talimatlarına karşı geliyordur. Hakemin o boş koltuklardan korkacak hali yok. Trabzonspor'un kimseye ve Trabzonlu bir Fedarasyon başkanının himmetine ihtiyacı yoktur. Biz elimizdeki argümanları iyi kullanabilirsek bu olayı zaten lehimize çevirebiliriz. Elimizde haklı çıkacağımızla ilgili bir sürü done var. Onların önüne, bu doneleri belgeleriyle çok iyi koymamız lazım. Trabzonspor lehine olumlu bir karar çıkacağı inancını yüksek oranda taşıyorum” dedi.

Trabzonspor’un şu anda yarı yönetim ile yönetildiğini söyleyen Hacıosmanoğlu, "Başkana, 'Yetersiz kalıyor, hakemi sahaya çıkaramıyor' demenin Trabzonspor'a bir faydası yok. O arkadaşlar elinden geleni yapmıştır" dedi.

DEMİRLEK’İ SAHAYA ÇIKARTIRDIM

Hacıosmanoğlu, hakem Bülent Demirlek’i sahaya çıkartabileceğini belirterek, "Ben orada olsam ve Sivasspor başkanın 3 futbolcusuun darp edildiğini söyleyerek hakemi ikna edip sahaya çıkartmadığını bilseydim, o hakemi sahaya çıkartırdım. Maça gidemediğim için kendime kızıyorum. Bir akşam önce hakem arkadaşımızla yemek yerken karşılaştık, ‘Bir emriniz var mı?' diye sordu. Böyle saygılı olan hakemi ve bu şehri zan altında bırakamazsın. O hakemi güzel sözcükler kullanarak sahaya çıkartırdım. Çünkü benim federasyondaki ağırlığımı biliyor. Ben sırf polemik olmasın diye gitmedim. Onun pişmanlığını yaşıyorum" dedi.

Gelecek kongrede başkan adayı olacağını yineleyen Hacıosmanoğlu, "23 yıldır şampiyon olamayışın yegane sebebi, kongrelere giren adayların hazırlıksız yakalanması. Şu anda Trabzonspor’un içinde hainler var. Ben yönetimde görevliyken çıktım ve bu isimleri verdim. Bütün bu pisliklerin oluşumunu sağlayan insanlarla aynı yapı içinde Trabzonspor’a başarı sağlayamazsınız. Bu kulübün içerisinde bulunanlarda da köklü bir değişikliğe gidilmesi gerekiyor. En baştan en dibe kadar. Ben kendi yönetimi ve kendi hocamı hazırladım. Ama Aralık ayındaki kongreye kadar çalışmalarımı sürdüreceğim” diye konuştu.

Hacıosmanoğlu, Başkan Nuri Albayrak’ın "provoke edildik" sözlerini de sert bir dille eleştirerek, "Nüfus cüzdanında Trabzon yazan hiç kimse, birinin kışkırtmasıyla veya demesiyle, hele de Trabzonspor öndeyken çıkıp sahaya atlamaz. Bunu yapan varsa da şerefsiz ve haysiyetsizdir, yaptıran varsa da" diyerek sözlerini noktaladı.