Haberler

Emine Gülizar Emecan kimdir? CHP İstanbul Bahçelievler Belediye Başkan Adayı Emine Gülizar Emecan kaç yaşında, nereli?

Güncelleme:

CHP İstanbul Bahçelievler Belediye Başkan Adayı Emine Gülizar Emecan kaç yaşında, nereli? Emine Gülizar Emecan, CHP'nin İstanbul Bahçelievler Belediye Başkan Adayı olarak ön plana çıktı. Emecan'ın yaşının ve nereli olduğunu merak edenler için detaylı bilgileri sunuyoruz.

Siyasi arenada heyecan her geçen gün daha da artıyor. 31 Mart yerel seçimi için nefesler tutuldu. Bu süreçte en merak edilen konulardan biri de partilerin il ve ilçeler için belirlediği adaylar. Vatandaşlar, seçime giderken kendileri için en doğru kararı vermek üzere adayları araştırmaya devam ediyor. CHP İstanbul Bahçelievler Belediye Başkan adayı ise Emine Gülizar Emecan oldu. Emine Gülizar Emecan kimdir? Emine Gülizar Emecan nereli, kaç yaşında? İşte ayrıntılar…

EMİNE GÜLİZAR EMECAN KİMDİR?

24 Haziran 2018 genel seçimlerinde CHP 3.bölge İstanbul milletvekili adayıdır. 1968 yılında Antalya'da doğdu. İlk orta ve lise öğrenimini Antalya'da tamamladıktan sonra, 1985 yılında girdiği İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden 1990 yılında mezun oldu. Dr. Adil Emecan ile evlendi,1 çocuk annesidir. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde İşletme Eğitimi Sertifika Programına katıldı. İstanbul'a döndüğünde bir inşaat firmasında mühendis olarak çalışmaya başladı. Medikal estetik ve mücevherat sektöründe işletmecilik yaptı. Bu süreçte, Bahçeşehir Üniversitesi'nde işletme yüksek lisansı yaptıktan sonra Girişimcilik eğitimi, Yönetici Koçluğu, KOBİ Koçluğu, Neuro Linguistik Programlama sertifika programlarını tamamladı. Üniversite yıllarında ilgilenmeye başladığı siyasete 1994 yılında eşinin Zeytinburnu belediye başkanı seçilmesiyle birlikte aktif olarak girdi. 1994-1999 yılları arasında Zeytinburnu Belediyesi Kültür ve Sanat işleri Müdürlüğü çalışmalarına destek verirken özellikle kadınların sosyalleşmesini ve meslek sahibi olmasını sağlayan çalışmalarda öncü rolü oynadı. 2011 yılında CHP İstanbul İl Örgütü'ne yönetim kurulu üyesi olarak atandı. 14 Mayıs 2012 tarihli İl kongresinde seçilerek görevine devam etti. 3,5 yıl AR-GE çalışmalarından sorumlu İl başkan yardımcılığı görevini sürdürdü.

Kaynak: Haberler.com / Gündem

Emine Gülizar Emecan Bahçelievler İstanbul Gündem Yaşam Politika Haberler

Ünlü oyuncu Gülşah Çomoğlu hayatını kaybetti

Ünlü oyuncu Gülşah Çomoğlu hayatını kaybetti

'Geç saatte dışarı çıkma' cinayeti! 16 yaşındaki kız çocuğu, dayısını bıçaklayarak öldürdü

"Geç saatte dışarı çıkma" cinayeti! 16 yaşındaki kız çocuğu, dayısını bıçaklayarak öldürdü

İsrail'e meydan okuyan Kassam Tugayları, roketleri nasıl üretiyor? Görüntüleri ilk kez yayınladılar

İsrail'e meydan okuyan Kassam Tugayları, roketleri nasıl üretiyor? Görüntüleri ilk kez yayınladılar

Bakmadan Geçme

Rekabet Kurumu'ndan 4 ünlü beyaz et firmasına 1,2 milyar lira ceza

Rekabet Kurumu'ndan 4 ünlü beyaz et firmasına 1,2 milyar lira ceza

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title