Haberler

Ecem Erkek ödül töreninde hayvan hakları vurgusu yaptı! Sözleri Cumhurbaşkanı Başdanışmanı'nı bir hayli kızdırdı

Güncelleme:

Altın Kelebek yarışmasında "En iyi komedi dizisi kadın oyuncusu" seçilen Ecem Erkek'in ödül konuşmasında yaptığı hayvan hakları vurgusu salonu ayağa kaldırdı. Sokak hayvanları için kısırlaştırma çağrısı yapan Erkek'in konuşmasına Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral ise tepki gösterdi. Saral, "Bu konuşma, milletin sinir uçlarına dokunmak maksadıyla Gazze'de binlerce kadın, yaşlı ve gencin öldürülmesini yok sayan; köpeğini onlardan üstün tutup, öncelediğini belirten kasıtlı bir konuşma" dedi.

Hürriyet gazetesinin düzenlediği Altın Kelebek yarışmasında "En iyi komedi dizisi kadın oyuncusu" ödülünü alan Ecem Erkek, ödül konuşmasında dikkat çeken bir konuya parmak bastı. Sokak hayvanlarına dikkat çekip kısırlaştırılma çağrısı yapan Erkek'in salonu ayağa kaldıran konuşmasına Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral ise tepki gösterdi. Saral, "Bu konuşma, 7 Ekim'den bu yana katledilen 3 binden fazla çocuğun, binlerce kadın, yaşlı ve gencin öldürülmesini yok sayan; köpeğini onlardan üstün tutup, öncelediğini belirten kasıtlı bir konuşma" ifadesini kullandı.

Ecem Erkek ödül töreninde hayvan hakları vurgusu yaptı! Sözleri Cumhurbaşkanı Başdanışmanı'nı bir hayli kızdırdıEcem Erkek.

ECEM ERKEK'TEN ÖDÜL KONUŞMASINDA HAYVAN HAKLARI VURGUSU

Oyuncu Ecem Erkek, Altın Kelebek yarışmasında "En iyi komedi dizisi kadın oyuncusu" ödülünü kazandı. Ödül konuşmasında hayvan hakları vurgusu yapan Erkek, "Beni izleyemeyen ve izlese de hiçbir şey anlamayacak ama eve dönmemi sabırsızlıkla bekleyen köpeğim var benim. Şu anda arkadaşıma emanet, gözüm arkada değil. Çok şanslı ve mutlu bir köpek. Fakat sokaklarda onun kadar şanslı, mutlu olmayan bir sürü canımız var. Biz vicdanlı bir milletiz, merhamet duygusu yüksek bir milletiz. Onları hayattan koparmadan da onlarla sağlıklı bir ortak yaşamı sağlayabileceğimizi düşünüyorum. Belediyelerde yapılacak, yapılması beklenen kısırlaştırma faaliyetinin bu sorunu çözeceğinden eminim. Çok teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

CUMHURBAŞKANI BAŞDANIŞMANI SARAL TEPKİ GÖSTERDİ

Erkek'in konuşması salonda alkışlarla karşılanırken Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral'i ise kızdırdı. Sosyal medya platformu X üzerinde Ecem Erkek yaptığı konuşmanın videosunu alıntılayan Saral, "Bu konuşma öylesine yapılmış, genelgeçer bir konuşma değil" dedi.

Ecem Erkek ödül töreninde hayvan hakları vurgusu yaptı! Sözleri Cumhurbaşkanı Başdanışmanı'nı bir hayli kızdırdıCumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral.

"KÖPEĞİNİ, GAZZE'DE ÖLEN SİVİLLERDEN ÜSTÜN TUTTU"

Saral paylaşımına şöyle devam etti; "Bu konuşma, milletin sinir uçlarına dokunmak maksadıyla ayrımcılığı pekiştirmek için yapılmış hazırlanmış bir konuşma. Bu konuşma, 7 Ekim'den bu yana katledilen 3 binden fazla çocuğun, binlerce kadın, yaşlı ve gencin öldürülmesini yok sayan; köpeğini onlardan üstün tutup, öncelediğini belirten kasıtlı bir konuşma.

"YAZIK! SİZE, SANATINIZA VE İNSANLIĞINIZA"

Her canlı bizim için değerlidir, önem arz etmektedir ama ne yazık ki kalbinde merhamet bulundurmayanların hayvan sevgisi yalnızca şovdan ibaret oluyor. Yazık! Size, sanatınıza ve insanlığınıza…"

Ecem Erkek ödül töreninde hayvan hakları vurgusu yaptı! Sözleri Cumhurbaşkanı Başdanışmanı'nı bir hayli kızdırdı

Erdem Aksoy
Haberler.com - Hayvan Hakları

Altın Kelebek Ödülleri Oktay Saral Ecem Erkek Hayvan Hakları Magazin Politika Güncel Haberler

500

Yorumlar (46)

Mehmet Vatandaş:

Yani Gazze'den dolayı ülkedeki başka gerçekleri görüp konuşmayalım mı? Niye insanların her konuşmasına müdahil olursunuz ki

389
347
yanıtYanıtla
Hasan Yandik:

Sizler her şeye muhalefetsiniz ondan olabilir mi ve sizler rahatsız oluyorsanız doğru yolda demektir devlet her zaman olduğu gibi...siz iç işlerle uğraşalım bize ne, olsun hep ama içimizde bir problem olsa ayağına basılmış kedi gibi miyavlayın hep demi

yanıt10
yanıt13
Luckyboom:

İsrail ile yarın gene oturur, görüşür, şakalaşırlar. Maksat bugün dostlar alışverişte görsün.

326
238
yanıtYanıtla
Serkan Bayındır:

İkisi ayrı konu ve bence kadın doğru söylüyor, bakanda işine gelmeyen beceremedikleri işi demagoji yapıp çarpıtıyor olayı, filistine çekiyor.. ikisi farklı şeyler ve yaşadığımız bu sorun gerçek..

301
248
yanıtYanıtla
DOĞAN KEMER :

MİLLETİN SİNİR UCUNADA,5 KRŞ GÖZ KOYAN SİZSİNİZ.NE ALAKA HAYVAN HAKLARINDAN BAHSETMİŞ

243
199
yanıtYanıtla
İlhan Vatansever:

ne alakası var sanki siz gazzeyi çok düşünüyorsunuz kendi partinizin üyeleri hala israile gemilerle ticaret yapıyor boş bol konuşmayın...

216
130
yanıtYanıtla
Tunahan Altundal:

Evet senin partililerde sosyal medya da İsrail'i destekliyor

yanıt2
yanıt3
Hasan Yandik:

İddiasını ispatlamayan ne olsun.. izlediğin kanallar neler yazar mısın bide bilelim yada haberi aldığın kişiler ona göre ispat et

yanıt0
yanıt0
Erkan Can :

bu kadar boş konuşan danışmanlarla dolu bir ülke.. sayın danışman ne alakası var kadının konuştukları ile sizin söylediklerinizin ? her fırsatta insanları ötekileştirmeyi,halkı kin ve düşmanlığa sevketmeyi bırakmalısınız artık..

122
88
yanıtYanıtla
Davut YALANCI:

Bu olay da şuna benzemiş. Birileri ekonomi kötüye gidiyor, alım gücü azalıyor, maaşlar yetersiz kalıyor, mülteciler güvenlik sorunu teşkil ediyor diye konuşma yaptıktan sonra, Ak parti sıralarından bayrağı indiremeyeceksiniz, ezanı susturamayacaksınız..." diye bağrışmalar oluyordu. Onun gibi konuyu sapıtma halkı uyutma tekniği bu...

148
57
yanıtYanıtla
Tüm 46 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title