Meal nedir? Kuran'da Meal ne demektir? Meal kelimesinin tanımı ve anlamı! - Haberler
Haberi Paylaş

Meal nedir? Kuran'da Meal ne demektir? Meal kelimesinin tanımı ve anlamı!

Haberler.com - Haberler | Gündem
Meal nedir? Kuran'da Meal ne demektir? Meal kelimesinin tanımı ve anlamı!

İslam dininin kutsal kitabı Kuran-ı Kerim'de, bazı kelimeler çok sık kullanılmasına rağmen anlamları bilinmektedir. Bu yazımızda, Meal nedir? Kuran'da Meal ne demektir? Meal kelimesinin tanımı ve anlamı! hakkında Diyanet İşleri Başkanlığı kaynaklarından faydalanarak hazırladığımız haberimizi sizlere aktaracağız. Peki, Meal nedir? Kuran'da Meal ne demektir? Meal kelimesinin tanımı ve anlamı!

Meal nedir? Kuran'da Meal ne demektir? Meal kelimesinin tanımı ve anlamı! İslam dininde en sık kullanılan ve anlamı en çok merak edilen kelimeler arasında yer almaktadır. İnsanlar Meal nedir? Kuran'da Meal ne demektir? Meal kelimesinin tanımı ve anlamı! sorularını araştırmaktadır. Peki, Meal nedir? Kuran'da Meal ne demektir? Meal kelimesinin tanımı ve anlamı! İşte detaylar...

MEAL NEDİR?

Sözlükte "bir şeyin varacağı gaye, bir şeyi eksiltmek" demektir. Istılahta, Kur'ân âyetlerini her yönü ile aynen çevirme iddiası olmaksızın, başka bir dile aktarmak anlamında kullanılır. Kur'ân'ın kelime ve cümlelerini kelimesi kelimesine, hiçbir anlamını eksik bırakmadan başka bir dile çevirmek mümkün olmadığı için Kur'ân'ın başka dillere çevirisine meâl ismi verilmiştir. Bu kelime ile yapılan çevirilerde eksik olabilir, bu anlam, âyetin, kelimenin yaklaşık manasıdır demek istenir.

Meal nedir? Kuran'da Meal ne demektir? Meal kelimesinin tanımı ve anlamı!

Haberler.com - Gündem

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title