Hz. Muhammed'in "En kıymetli" dediği mucize tedavi! Uygulamada İsrail'in gerisinde kaldık - Haberler
Haberi Paylaş

Hz. Muhammed'in "En kıymetli" dediği mucize tedavi! Uygulamada İsrail'in gerisinde kaldık

Haberler.com / Zehra Yaşık - Haberler | Sağlık

Haberler.com'un YouTube kanalına konuk olan Dr. Mustafa Eraslan, halk arasında son derece yaygın olarak bilinen ve 5 bin yıllık tedavi yöntemi hacamatın vücuda olan mucizevi etkisinden bahsetti. Eraslan, hacamatın birçok hastalıkta en etkili yöntemin olduğunu söyledi. Ünlü doktor, hacamatın dünya genelinde çok az yapıldığını ancak, İsrail'in bu konuya çok önem verdiğini söyledi.

Bitkilerin tedavi edici gücünü keşfeden ve bu bilgileri hastalarıyla paylaşan Dr. Mustafa Eraslan, Haberler.com'un YouTube kanalında Ahmet Furkan Başdemir'in sorularını cevapladı. Eraslan, çağımızın yaygın hastalığı migren ve baş ağrısının en etkili ilacının hacamat tedavisi olduğunu söyledi. Hacamatın dünyada en etkili tedavi yönetmelerinden olduğunu söyleyen Dr. Mustafa Eraslan, tedavinin vücuda olan inanılmaz etkilerini anlattı.

Hastalıkların temelindeki sorunları da hacamatla tedavi edildiğini belirten Eraslan şunları söyledi:

"Hacamat baş ağrısında ve migrende dünya üzerinde en etkili tedavi yöntemidir. Çok enteresan bir bilgi vereyim. Dünya üzerinde ülkelerde yıllık hacamat yüzde birin altında. Bir tek İsrail'de 3.3. Çok ilginç değil mi? Çünkü hacamat birçok hastalığa karşı koruyor. Efendimiz, (S.A.V) buyurmuş, 'Yaratılmış en kıymetli tedavi yöntemi hacamattır'. Özellikle mevsim dönüşlerinde özellikle ilkbahar ve sonbaharda hacamat yaptırmak lazım."

Hz. Muhammed'in 'En kıymetli' dediği mucize tedavi! Uygulamada İsrail'in gerisinde kaldık

"Siz 'O kadar basit mi?' diye soruyorsunuz, çok basit bir şey söyleyeceğim size. Elektrik cihazlarda topraklama olmayınca ısınır. Eğer insan da toprağa basmazsa sinirleniyor. Mevsim dönüşlerinde de insanda elektrik artıyor. Onun için ne yapacağız, toprağa basacağız. Hiç yapmıyorsanız haftada bir toprağa basın."

Hz. Muhammed'in 'En kıymetli' dediği mucize tedavi! Uygulamada İsrail'in gerisinde kaldık

Bağışıklık sisteminin güçlenmesi hakkında da önemli bilgiler veren Dr. Mustafa Eraslan, "Bizim hastalık noktasındaki en dikkat etmemiz gereken şey, kalın bağırsağın iyi çalışıp çalışmaması. Türkiye'de çok fazla hasta var. Yolda geçen her insana sorun. Hipertansiyonu olanlar, şeker hastaları, kanser hastaları. O hasta olanlara bir de şunu sorun' Kalın bağırsağınız iyi çalışıyor mu?' yani şişkinlik, gaz gibi. Kalın bağırsak iyi çalışmazsa vücut atması gereken zararlı maddeleri atamıyor ve emilim sağlıyor. Biraz önce söylediğim hastalıkların çoğu bundan kaynaklanıyor. Bundan dolayı arada sırada hacamat ve bağırsak tedavisi almak faydalı" dedi.

Zehra Yaşık
Magazin editörü Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (8)
Tatar :Euro 11 ri geçti loo..Dua edin belki euro 5 lira olur Cevap Yaz 68 11 Yayından Kaldır
ertunga alp:Neden bu haberi okuyup konuyu başka başka yerlere çekiyorsunuz,aklınız fikriniz İslam a bir laf bir söz etmek anladık sevmiyorsunuz ,ayrıca bilginizde mevcut değil en azında saygı gösterin.Konu Hacamat yaparsın yada yapmazsın,ama kalkıp İslama laf etmek en az tabiriyle CAHİLLİK ve TERBİYESİZLİK tir.... Cevap Yaz 8 147 Yayından Kaldır
Gülay Kaya:Aynen kardeşim 0 1 Yayından Kaldır
Tüm 8 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title