80 kuruşla başladıkları yolculuk 314 TL ceza ile bitti - Haberler
Haberi Paylaş

80 kuruşla başladıkları yolculuk 314 TL ceza ile bitti

İhlas Haber Ajansı - Haberler | 3. Sayfa

Antalya'da dakika başı 80 kuruş olan scootera binen vatandaşlar, polis ekiplerinin denetimiyle karşılaştı. Ekipler, uygunsuz şekilde scooter kullandığı belirlenen kişilere 144 lira ile 314 lira arasında ceza yağdı.

Polis ekipleri, kullanımları gittikçe yaygınlaşan ancak denetlenmedikleri durumda hem sürücülerinin hem de vatandaşların sağlığını tehlikeye atan scooterlara yönelik denetim yaptı. Denetim kapsamında uygunsuz scooter kullandıkları belirlenen kişilere ceza yazıldı.

80 kuruşla başladıkları yolculuk 314 TL ile bitti

İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri tarafından Cumhuriyet Caddesi üzerinde yapılan denetimde, scooter kullanan gençler tek tek durduruldu. Sürücülere sürüş kurulları hatırlatılarak uymaları konusunda uyarılar yapıldı. Denetimde Karayolları Trafik Kanunu kapsamında, kaldırımda scooter kullanan 4 kişiye 144 lira ile 314 lira arasında değişen miktarlarda para cezası uygulandı. Yedikleri cezalar ile hayatlarının şokunu yaşayan bazı gençler ise scooterlarını elektrik direklerine park ederek uzaklaştı.

80 kuruşla başladıkları yolculuk 314 TL ile bitti

Yaya yolunda kullanmaktan ötürü 314 TL para cezası yazılan Abdullah Durhan, "Dakikalık olarak kiralanıyor. 80 kuruş dakikası. Bir 5 dakika falan bindim. 314 TL ceza yedim. Kurallara uymadığım için pişmanım. Yaya yolunda kullandığım için ceza yedim. Nerede kullanılacağını öğrendim. Ceza yiyeceğim hiç aklıma gelmezdi. Ceza sürpriz oldu" dedi.

Ceza yiyen bir diğer genç Efe Eroğlu ise "144 TL para cezası yedim. Kanun kanundur, ben kanuna uyarım. Antalya'da bu bölgede özellikle bu yolun kullanılması gerekiyor. Tramvay yolunu kullandım. Cezayı öderim. Açılış ücreti 2 TL alınıyor. Dakika üzerinden ücretlendiriliyor. Dakikası 70-80 kuruş olarak biliyorum. 10 dakika falan oldu ben bineli" dedi.

80 kuruşla başladıkları yolculuk 314 TL ile bitti

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (1)
tövbekar 34:devlete para lazim Cevap Yaz 1 8 Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title