Haberler

Valiler Kararnamesi

Resmi gazetede yayımlanan Valiler Kararnamesiyle merkeze alınan Bolu Valisi İbrahim Özçimen, Bolu Gazeteciler Cemiyeti'ne veda ziyaretinde bulundu Vali Özçimen: "Valiyi hükümet alır. En tabii hakkıdır, verdiği gibi alır" "Rabbime şükrediyorum.

Valiler kararnamesi kapsamında merkeze alınan Bolu Valisi İbrahim Özçimen, "Valiyi hükümet alır. En tabii hakkıdır, verdiği gibi alır" dedi.

Resmi gazetede yayımlanan 14 kişilik Valiler Kararnamesiyle merkeze alınan Özçimen, Bolu Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret ederek, Cemiyet Başkanı Caner Güngör ve gazetecilerle vedalaştı.

Ziyaret sırasında basın mensuplarının hakkında bir gazetede çıkan haberleri sorması üzerine, bu konuda bir muhatap bulamadıklarını anlatarak, "Sen benim kardeş sayımı bilmeden koca ulusal gazeteye bunu nasıl yazıyorsun. 24 sene önce olmuş bir şeyi (Soyadı değişikliği) günümüzle hiç alakası yok... Valiyi hükümet alır. En tabii hakkıdır, verdiği gibi alır" diye konuştu.

Özçimen, Bolu'da görev yaptığı süre boyunca birçok iş yaptığını ve bu açıdan rahat bir şekilde gideceğini dile getirerek, şöyle devam etti:

"Rabbime şükrediyorum. Ak geldim ak gidiyorum. Bana deselerdi ki 'hırsızsın' veya hırsızlık yapsaydım hiç konuşulmasaydı çok ağır olurdu. 'Namussuzsun' deseler ağır olurdu ama hiçbir şey yok. Benim bir yanlışımı görürsün, 'Şu yolu yanlış yapmışsın. Bunu yanlış yaptığın için insanlar ölecek' yazsan biz de öyle bir yol yapmış olsak bu senin en tabii hakkın ama benim kardeş sayım seni ne ilgilendirir. Eğer ben de birşey olsaydı yazacaklardı ama bir şey bulamamışlar. Buldukları da Twitterdaki takipçi sayım, kardeşimin sayısı. Onları yalanlamaya bile gerek duymadım. Bu gazetecilik değil. Bu haysiyet cellatlığı."

Özçimen, kendisini valilik makamına Türk devletinin getirdiğini ifade ederek, "Bu millet şimdi beni getirmiş en şerefli yerlerde oturtmuş. Bu şerefe leke sürmüşsem onu yazın. Onun dışında öbür şeyler beni alakadar eder mi? Benim icraatlarım herkesin gözünün önünde. Siz birşey gördünüz mü? Gördüyseniz lütfen yazın. Yazmazsanız iki elim yakanızdadır. Bir vatandaşımı diğer bir vatandaşıma tercih ettiğimi gördüyseniz lütfen yazın. Hepinizin iki elim yakasındadır. Ama yoksa ayıp değil mi?" ifadesini kullandı.

Basın mensuplarıyla vedalaşan Vali Özçimen, daha sonra Bolu Gazeteciler Cemiyeti binasından ayrıldı. - Bolu

Kaynak: AA / Güncel

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti İbrahim Özçimen Caner Güngör Bolu Politika Güncel Haberler

Erdoğan'dan İmamoğlu'na gönderme: Belediyelerin görevi gazetecileri şarap festivaline götürmek değil

Erdoğan'dan İmamoğlu'na gönderme: Belediyelerin görevi gazetecileri şarap festivaline götürmek değil

Helikopterin enkazını bulan Akıncı, İran'da paniğe neden oldu: Füzelerimizin yeri ifşa oldu

Helikopterin enkazını bulan Akıncı, İran'da paniğe neden oldu: Füzelerimizin yeri ifşa oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İran'daki helikopter kazası nedeniyle 1 günlük milli yas ilan ediyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İran'daki helikopter kazası nedeniyle 1 günlük milli yas ilan ediyoruz

Bakmadan Geçme

21 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? X çöktü mü, Twitter çöktü mü, sorun mu var, problem ne? 21 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 21 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 21 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 21 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 21 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 21 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 21 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Cüneyd öldü mü, intihar mı etti? Kızıl Goncalar Cüneyd diziden ayrıldı mı? 21 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 21 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Gaddar neden bitiyor? FİNAL YAPIYOR! Gaddar niye final yapıyor? Asgari kurumlar vergisi nedir, ne kadar olacak? Hangi şirketler asgari kurumlar vergisi ödeyecek?
Kocaeli'de genç kızın ölümüyle mide bulandıran gerçek emniyette gün yüzüne çıktı

Kocaeli'de genç kızın ölümüyle mide bulandıran gerçek emniyette gün yüzüne çıktı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title