Haberler

Ümraniye'de down sendromlu gencin hayali için seferber oldular

Abone Ol

Ümraniye'de down sendromlu gencin hayali için seferber oldular Ümraniye'de belediye başkanı öncü oldu, down sendromlu Hayriye hayallerine kavuştu Ümraniye'de down sendromlu Hayriye, ekip otosuna binip devriye attı Ümraniye'de evlerine hırsız girdikten sonra polis olma hayali kurmaya başlayan...

Ümraniye'de down sendromlu gencin hayali için seferber oldular

Ümraniye'de belediye başkanı öncü oldu, down sendromlu Hayriye hayallerine kavuştu

Ümraniye'de down sendromlu Hayriye, ekip otosuna binip devriye attı

İSTANBUL - Ümraniye'de evlerine hırsız girdikten sonra polis olma hayali kurmaya başlayan down sendromlu Hayriye'nin isteği gerçek oldu. Başkan İsmet Yıldırım'ın destekleriyle Ümraniye İlçe Emniyet Müdürü Ali Tuna Coşkun ile bir araya gelen Hayriye, makam odasındaki uzun süren sohbet ve ikramlar sonrası üniformasını giyip, polis otosuna binerek devriye attı.

Ümraniye'de down sendromlu Hayriye Özen (20), evlerine giren hırsızın biriktirdikleri parayı çalması sonrası polislik hayali kurmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde ise Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü münasebetiyle Özen ailesinin kapısını çalan ve Hayriye ile sohbet eden Başkan İsmet Yıldırım, Hayriye'nin polislik hayalini duyunca çalışmalara başladı. Başkan Yıldırım, Hayriye'yi de yanına alarak Ümraniye İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne ziyarette bulundu. Emniyete gelen Başkan Yıldırım ve Hayriye, Ümraniye İlçe Emniyet Müdürü Ali Tuna Coşkun ile uzun uzun sohbet etti. Sohbetin ardından hediyesini Müdür Çoşkun'dan alan Hayriye, üniformasını da giyerek devriye atmak üzere ekip otosuna geçti.

"Her zaman bu kardeşlerimizin yanında olacağız"

Hayriye'yi ekip otosuna uğurlayan Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, "Geçtiğimiz 21 Mart'ta down sendromlu kardeşlerimizin günüydü. Biz hem Hayriye'ye hem de iki kardeşimize daha ziyaretlerde bulunduk. Hayriye'yi de çok sevdik. Evlerinde uzun uzun sohbet ettik. Sohbet esnasında Hayriye'nin polis olmak istediğini öğrendik. Biz de emniyet müdürümüze gelerek konuyu açtık ve bir de polis elbisesi aldık. Hayriye bugün hem polis hem de müdürümüzün yardımcısı oldu. Arabayla vazifeye de çıkacak. Bundan sonra farklı çalışmalarda yapacağız. Kadınlara bir kafe açacağız. Hayriye gibi kardeşlerimizi o kafelerde çalıştıracağız. Sosyal yaşamlarına yönelik kazanımlar sağlayacağız. Down sendromlu kardeşlerimizin zeka seviyesi oldukça yüksek. Bu kardeşlerimize hayatın içerisinden rol biçerek topluma kazandırmak hepimizin görevi. Bizler Ümraniye'de her zaman bu kardeşlerimizin yanında olacağız" diye konuştu.

"1 haftadır herkes seferber oldu"

Hayriye'nin annesi Yeter Özen ise, "Çok mutluyum, çok teşekkür ederim. İsmet başkanımız sağ olsun evimize kadar geldi. Geçtiğimiz Pazar günü bizim için çok farklı oldu. Evimizde bir hırsızlık olayı olmuştu. Hayriye için biriktirdiğimiz altınlarımız vardı, çalındı. Hayriye olay sonrası çok korkunca, büyüyünce polis olacağım demişti. Kızımın polis olmak gibi bir hayali vardı. Başkanımız da evimize ziyarete gelince bizde Hayriye'nin bu isteğini kendilerine anlattık. Kızımın bu hayalini gerçekleştirmek için 1 haftadır herkes seferber oldu. Başkanımız bizi Ümraniye İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne getirdi. Herkese ilgisi için desteği için teşekkür ederim" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Ümraniye Ali Tuna Hisarcık Polis Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Ümit Özdağ hakkında neden soruşturma başlatıldı? Porshce CEO'su Nazif Mehmet Yazıcı kimdir? 2 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Amardeep Anand kimdir? MasterChef Şef Amardeep Anand kaç yaşında, nereli, mesleği ne? 2 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Ağustos 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 2 Ağustos Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 2 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 2 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 4 Aralık 2023 Günlük Burç Yorumları: 4 Aralık Pazartesi burç yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! Yarın burçları neler bekliyor? 2 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Hatayspor - Antalyaspor maç özeti! (VİDEO) Hatayspor - Antalyaspor maçı özeti izle! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? MasterChef Tolga hasta mı, Tolga'nın hastalığı ne?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title