Haberler

Türkiye Gayrimenkul Sektörü Katar'da Tanıtılacak

Abone Ol

Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER), Doha'da 19-21 Nisan'da düzenlenecek "Expo Turkey by Qatar"da, Türkiye gayrimenkul sektörünü tanıtacak.

Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER), Doha'da 19-21 Nisan'da düzenlenecek "Expo Turkey by Qatar"da, Türkiye gayrimenkul sektörünü tanıtacak.

GYODER'den yapılan açıklamaya göre, Katar Ulusal Kongre Merkezi'nde, Türkiye'den çok sayıda gayrimenkul firmasının katılımıyla gerçekleşecek "Expo Turkey by Qatar"da stratejik partner olarak yerini alan GYODER, Katarlı yatırımcılara Türkiye ve Türkiye'deki yatırım fırsatlarını duyuracak.

GYODER Başkanı Aziz Torun, Katarlı sektör temsilcileri, bireysel ve kurumsal yatırımcılarla özel görüşmeler yapacak. "GYODER Presentation Hub"ta Türkiye gayrimenkul sektörü hakkında sunumlar gerçekleştirilecek.

"Türkiye'nin yatırım için cazip bir ülke olduğunu anlatmalıyız"

Aziz Torun, Türkiye-Katar ekonomik ilişkilerinin gelişmesinin, gerek bölgede faaliyet gösteren Türk firmaları gerekse Türkiye'de yatırım yapmak isteyen Katarlı yatırımcılar için çok önemli olduğunu belirterek, "Katar, kişi başına düşen milli geliri ile dünyanın en zengin ülkesi. Türkiye, 20 milyar doları bulan yatırım değeriyle Katar'ın dış yatırımlarında dördüncü sırada yer alıyor. Bizim gayrimenkul sektörü olarak, sadece Katar ile ilişkilerimizi geliştirerek, ülkemize çok daha fazla yabancı yatırımcı çekecek potansiyelimiz var. Bize düşen, sektörde ürün çeşitliliğini artırırken, Türkiye'nin istikrarlı, güvenilir ve yatırım için cazip bir ülke olduğunu anlatmaktır. Özellikle gayrimenkul alanında yatırımın artması için önce ülkemiz, sonra bölgelerimiz ve şehirlerimizi çok iyi tanıtmalıyız." ifadelerini kullandı.

Yabancı yatırımcıya yönelik "1 milyon dolarlık konut alana vatandaşlık hakkı tanınması", "KDV muafiyeti sağlanması" gibi düzenlemelerin sektörün elini güçlendirdiğini aktaran Torun, "Yabancı yatırımcılara yapılacak satışlar, hem gayrimenkul sektörü hem de ülke ekonomisi için önemli olduğundan, gayrimenkulün bir ihracat kalemi olarak görülmesi gerektiğine inanıyoruz. GYODER olarak, bu yaklaşımla, çok sayıda uluslararası fuara katılıp sektör temsilcileri ile birlik olmaya, yan yana bir duruş sergilemeye özen gösteriyoruz. Tüm bu çalışmalarımızla Türkiye gayrimenkul sektörünü temsil ederek, ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmaya devam ediyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

"GYODER Presentation Hub"ta proje detayları ve fırsatlar anlatılacak

GYODER üyesi gayrimenkul firmalarından Artaş Avrupa Konutları, ASTAŞ, Emlak Konut GYO, Kuzu Grup, RE-PIE, Sinpaş GYO, Sur Yapı, Teknik Yapı, Torunlar GYO ve FYP'nin de stant alarak katılacağı "Expo Turkey by Qatar"da çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek.

Fuar alanında yer alacak "GYODER Presentation Hub"ta, fuar süresince 20'şer dakikalık sunumlar yapılacak. Gayrimenkul firmaları, hayata geçirdikleri projelerle ilgili detayları ve Türkiye gayrimenkul sektöründeki fırsatları, fuar alanında Katarlı yatırımcılara anlatma fırsatı bulacak.

Türkiye gayrimenkul sektörünün çatı örgütü olarak, Türkiye'de sektörle ilgili gelişmeler ve yenilikler hakkında bilgi aktaracak GYODER; yabancı bireysel yatırımcılara yol göstermek amacıyla hazırlanan, "How to Buy Property in Turkey? (Türkiye'den nasıl gayrimenkul alırsınız?)" kitapçığını da katılımcılarla paylaşacak.

A'dan Z'ye Türkiye'de gayrimenkul edinme, elde tutma, satış sürecindeki tüm vergi ve prosedürlerini en ince ayrıntısına kadar anlatan, en doğru gayrimenkul yatırımının nasıl yapılacağına yönelik potansiyel bireysel yatırımcıya yol gösteren "How to buy property in Turkey?" kitapçığı, fuar boyunca hem GYODER standında hem de GYODER üyelerinin stantlarında dağıtılacak.

"Expo Turkey by Qatar", Katar'ın başkenti Doha'da 19-21 Nisan'da düzenlenecek.

Kaynak: AA / Güncel

Aziz Torun Türkiye Katar Doha Politika Güncel Haberler

title