Haberler

Türk Yıldızlarından Engelli Çocuklara Jest

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Türk Yıldızları ekibinin ZİÇEV'den gelen çocuklara gösterisi Türk Yıldızların gösterilerini izleyen çocuklardan görüntüler ZİÇEV Spor Genel Koordinatörü Osman Akdemir'in konuşması Filo Komutanı Hava Pilot Kurmay Yarbay Şenol Çetin'in konuşması Türk Yıldızlarından engelli çocuklara jest Türk Hava Kuvvetlerinin akrobasi timi "Türk Yıldızları", ZİÇEV'de eğitim gören engelli çocuklar için Konya'da gösteri uçuşu yaptı Filo Komutanı Hava Pilot Kurmay Yarbay Çetin: "Onlar bizim göz bebeğimiz. Uçabileceğimiz en güzel, en uzun paketi onlar için sunduk" Türk Hava Kuvvetlerinin akrobasi timi "Türk Yıldızları", Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) öğrencileri için 3. Ana Jet Üstü Komutanlığında gösteri sundu.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :

Türk Yıldızları ekibinin ZİÇEV'den gelen çocuklara gösterisi

Türk Yıldızların gösterilerini izleyen çocuklardan görüntüler

ZİÇEV Spor Genel Koordinatörü Osman Akdemir'in konuşması

Filo Komutanı Hava Pilot Kurmay Yarbay Şenol Çetin'in konuşması

Türk Yıldızlarından engelli çocuklara jest

Türk Hava Kuvvetlerinin akrobasi timi "Türk Yıldızları", ZİÇEV'de eğitim gören engelli çocuklar için Konya'da gösteri uçuşu yaptı

Filo Komutanı Hava Pilot Kurmay Yarbay Çetin:

"Onlar bizim göz bebeğimiz. Uçabileceğimiz en güzel, en uzun paketi onlar için sunduk"

Türk Hava Kuvvetlerinin akrobasi timi "Türk Yıldızları", Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) öğrencileri için 3. Ana Jet Üstü Komutanlığında gösteri sundu.

Türkiye genelinde 14 şubesi bulunan vakfın Ankara ve Kayseri şubelerinden Konya'ya gelen öğrenciler, gösteri öncesi uçuş yapacak NF-5 tipi süpersonik 7 savaş uçağının pilotlarıyla bir araya geldi.

Çocuklar, kendileri için uçuş yapmak üzere havalanan Türk Yıldızlarının gösterisini heyecanla izledi. Gösteriden sonra öğrencilerle bir araya gelen pilotlar, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Filo Komutanı Hava Pilot Kurmay Yarbay Şenol Çetin, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türk Yıldızları filosunda, ülkenin en özel çocuklarını ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

Türk Yıldızlarının kendi yuvalarında çocuklar için özel bir gösteri yaptıklarını belirten Çetin, "Onlar bizim göz bebeğimiz. Uçabileceğimiz en güzel, en uzun paketi onlar için sunduk. Normal şartlarda sezona başladık. Şu anda gösteri hazırlıklarıyla uğraşmamız gerekiyordu ancak böyle özel misafirlerimiz olduğu için onlara özel bir gösteri paketi hazırladık. Mükemmel bir gösteri sunduk." diye konuştu.

ZİÇEV Spor Genel Koordinatörü Osman Akdemir de vakfın çocuklarının, Türk Yıldızlarını ziyaret ettiğini dile getirdi.

Bu faaliyete destek verdiği için komutanlara ve pilotlara teşekkür eden Akdemir, "Türkiye genelindeki 14 şubeyi temsilen Ankara ve Kayseri'den yaklaşık 60 çocuk ve öğretmenimiz katıldı. Aslında özel çocuklarımız bu ziyaretle Türk Yıldızlarının nezdinde tüm pilotlara ve Türk Silahlı Kuvvetlerine desteklerini göstermek istedi. Çocuklarımızın gösteri sırasındaki mutluluk ve heyecanı görülmeye değerdi." dedi.

Kaynak: AA / Güncel

Şenol Çetin Türkiye Konya Politika Güncel Haberler

'7 çocuğum aç' deyip kendine zarar veren vatandaşın üzerine kayıtlı 6 araç çıktı

"7 çocuğum aç" deyip kendine zarar veren vatandaşın üzerine kayıtlı 6 araç çıktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na 'Roma turu' tepkisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na "Roma turu" tepkisi

Ekonomide taşlar yerine oturuyor! Türkiye'nin risk primi son 4 yılın en düşük seviyesinde

Ekonomide taşlar yerine oturuyor! Türkiye'nin risk primi son 4 yılın en düşük seviyesinde

10 yıllık tarihi protokol! Kuşadası plajları halka açılıyor, şemsiye ve şezlonglar da ücretsiz olacak

10 yıllık tarihi protokol! Kuşadası plajları halka açılıyor, şemsiye ve şezlonglar da ücretsiz olacak

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title