Haberler

Temiz İnsan Temiz Toplum' Projesi Kapsamında Okullara Temizlik Malzemesi Dağıtıldı.

Güncelleme:

Vali İbrahim Özçimen tarafından başlatılan 'Temiz İnsan Temiz Toplum' projesi Milli Eğitim Müdürlüğünün merkez kurum ve okullarında hayata geçti.

'Temiz İnsan Temiz Toplum' projesi kapsamında İl Özel İdaresince alanın temizlik malzemelerinin dağıtımı için Yunus Emre İlköğretim Okulunda bir program düzenlendi. Programa Vali İbrahim Özçimen, Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan, İl Milli Eğitim Müdürü Recep Alpdoğan, Yunus Emre İlköğretim Okulu Müdürü İrfan Özkan, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Yunus Emre İlköğretim Okulu'na giden Vali İbrahim Özçimen ilk olarak Görsel Sanatlar dersinde öğrenciler tarafından yapılan ürünlerin sergilendiği Görsel Sanatlar Sergisini gezerek Öğretmen Füsun Şöhret İlhan'dan öğrenciler tarafından yapılan ürünler hakkında bilgiler aldı.

Daha sonra Vali İbrahim Özçimen ve beraberindekiler, Bolu Merkez ve ilçelerde kamu kurum ve kuruluşlarında başlatılmış olan "Temiz İnsan Temiz Toplum' projesi kapsamında İl Özel İdaresince alınan temizlik malzemelerin dağıtım programına geçti.

İlk olarak konuşan ve yaptığı konuşmasında ¬"Temiz İnsan Temiz Toplum" projesi ile ilgili bilgiler veren İl Milli Eğitim Müdürü Recep Alpdoğan, "Valimiz Sayın İbrahim Özçimen tarafından İlimiz Merkez ve ilçelerde kamu kurum ve kuruluşlarında başlatılmış olan Temiz İnsan Temiz Toplum projesi Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı kurum ve okullarımızda, 01.03.2012 tarihi itibari ile fiilen başlamıştır.

Bugüne kadar İl Merkezinde; 6 anaokulumuz, 4 ilköğretim okulumuz, 17 ortaöğretim okulumuz ve 4 kurumumuz Bolu Belediyesi'nin, Okul Aile Birliklerinin ve hayırseverlerin katkısı ile proje uygulamasına başlamıştır.

Bu projenin bütün okullarımızda ve kurumlarımızda yaygınlaşmaya ve uygulamaya geçmesi için, İl Özel İdare Müdürlüğünce, İl Merkezindeki okul ve kurumlara tahsis edilen 36,500 TL'nin Milli Eğitim Müdürlüğümüze aktarılması ile mal alımı yapılmıştır. Bugün itibari ile okullarımıza WC aparatları ve sarf malzemeleri dağıtımı tamamlanmıştır. Bu malzemelerin dağıtımında okullarımızdaki öğrenci sayıları dikkate alınmıştır. Bu tarih itibari ile Milli Eğitim Müdürlüğünün merkez kurum ve okullarında Temiz İnsan Temiz Toplum Projesi tümüyle hayata geçmiştir.

Amacımız; İlimiz ve ilçelerimizdeki okulöncesi, ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine kalıcı ve sürdürülebilir temizlik anlayışı ve alışkanlığı kazandırmaktır. Projemizin uygulama aşamasında desteklerini esirgemeyen Valimize, Vali Yardımcımız Barış Aktan'a, Belediye Başkanımız Sayın Alaaddin Yılmaz'a, İl Özel İdaresine, İl Genel Meclisine, diğer proje ortaklarına, Bolu halkına ve bu projenin devamlılığı için gayret gösteren okul müdürü ve öğretmenlere teşekkür ediyorum" dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan ise yaptığı konuşmasında, "Temiz İnsan Temiz Toplum" projesi ile ilgili olarak Bolu Belediyesinin yaptığı hizmetleri aktararak Belediye olarak insana yönelik yapılan her hizmetin yanında olduklarının da altını çizdi.

Vali İbrahim Özçimen de yaptığı konuşmasında, "Bu projeyi başlatırken il genelinde bütün okulları, bütün kamu kurumlarını proje kapsamına aldık.

Biz çocuklarımızı sağlıklı ortamlarda büyütmek, sağlıklı ortamlara alıştırmak istiyoruz. Bizim çocuklarımız sağlıklı büyüsünler ve sağlıklı ortama alışsınlar. Bolu halkının duyarlılığı bu projenin başarılmasında büyük etken olmuştur. Toplum olarak iyi bir noktadayız. Dünya milletleri arasında ön sırada olacaksak bu sağlıkla olur, temizlikle olur ve hijyenle olur. Sizler daha küçücükken bunları sizlere aşılamaya çalışıyoruz" dedi.

Güvenli İnternet kullanımına da dikkat çeken Vali Özçimen, "Sizleri ciddi olarak tehdit eden bir şey daha var. O da internet. Şimdi evinize gidince annenizi, babanızı sıkıştırın.

Güvenli internet diye bir şey varmış, bizde buna geçelim diye. Sizler aydınlık geleceğimizin temsilcilerisiniz. Gelecek sizlerin aklı, fikri, idealleri ve alacağınız iyi eğitimle şekillenecektir. Ülkemizi daha güzel yarınlara taşıyacak çok önemli unsurlar arasında sizlerin alacakları iyi eğitim ve temiz toplum gelmektedir" dedi.

Konuşmaların ardından İl Genel Meclisi tarafından 36 bin 500 lira harcanarak Okullar için alınan temizlik maddelerinin dağıtımı yapıldı.

Daha sonra Vali İbrahim Özçimen, Yunus Emre İlköğretim Okulu bahçesinde bulunan çocuklara çikolata dağıttı.

Kaynak: Bültenler / Güncel

İbrahim Özçimen Recep Alpdoğan Bolu Merkez Güncel Haberler

Sosyal medyada canlı yayın yapıyordu, yanlışlıkla kafasına sıktı

Sosyal medyada canlı yayın yapıyordu, yanlışlıkla kafasına sıktı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Kürtçe trafik uyarıları yazmaya başladı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Kürtçe trafik uyarıları yazmaya başladı

Bodrum'da tatil yapan ünlü iş insanı onlarca kişinin gözü önünde hayatını kaybetti

Bodrum'da tatil yapan ünlü iş insanı onlarca kişinin gözü önünde hayatını kaybetti

Patrona bak! İşçileri fırçalayıp tehdit etti: Yarın herkesi kapının önüne koyarım

Patrona bak! İşçileri fırçalayıp tehdit etti: Yarın herkesi kapının önüne koyarım

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title