Haberler

Tarihi Kentler Birliği'nden Kula Belediyesi'ne Jüri Özel Ödülü

Güncelleme:

Bu yıl Tarihi Kentler Birliği tarafından 17.'si düzenlenen yarışmada, Jüri Özel Başarı Ödülü'ne layık görülen Kula Belediyesi'nin ödülünü Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Çekül Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen'in elinden aldı.

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, ´Tarihi Kentler Birliği (TKB) Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması´nda, ' Kula Jeoparkı ve Kentsel Koruma Projesi' ile Jüri Özel Ödülü'nü Çekül Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen'in elinden aldı. Bu yıl 17'ncisi gerçekleştirilen 'Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması'na katılarak ' Kula Jeoparkı ve Kentsel Koruma Projeleri' kapsamında Türkiye'de koruma tartışmaları ve yönelimlerini zenginleştiren vizyonel bakış açıları ve uygulamaya dönük güçlü işbirlikleriyle Jüri Özel başarı ödülüne layık görülen Kula Belediyesi, ödülüne kavuştu. Antalya'da Uluslararası Yapı Yenileme ve Restorasyon Fuarı'da (YAPEX) gerçekleştirilen ödül töreninde, başarı ödülünü Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Çekül Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen'in elinden aldı. Ödül töreninde 1 Koruma Büyük Ödülü, 3 Jüri Özel Ödülü, 8 Proje, 8 Uygulama, 11 Süreklilik ve 31 Başarı dalında proje ödülü sahiplerini buldu. Törenin ardın Çekül Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen ile Kula'nın turizm ve ekonomik yatırımları üzerine sohbet eden Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Prof. Dr. Metin Sözen'e Kula rozeti taktı. Sözen, Kula Belediyesi'nin çalışmalarını yakından takip ettiğini ve çalışmalarından dolayı Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun'a başarılar dileyerek " Ben Fahri Kulalı Şefiyim" ifadelerini kulandı.

BAŞKAN TOSUN; " KULA'YI TURİZM İLE YENİDEN AYAĞA KALDIRIYORUZ"

İlçenin turizmine büyük oranda katkı sağlayan Kula Jeoparkını geliştirmek, tanıtmak ve adını duyurmak için büyük bir çaba sarf ettiklerini belirten Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun; " Kula her yıl bir adım daha turizm açısından ivme kazanıyor. Kula Jeoparkı sadece Kula'nın değil Türkiye'nin ilk ve tek UNESCO sertifikalı önemli bir turizm kazanımlarındandır. Bunun farkında ve bilincindeyiz. Biz Kula Jeoparkını ülkemize ve ilçemize kazandırabilmek adına güzel çalışmalar yapıyoruz. Bunun karşılığında da Bu yıl 17.'si gerçekleştirilen "Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması"na katıldık ve Sayın Metin Sözen hocam tarafından ödüle layık görüldük. İlçemizde son zamanlarda yaptığımız restorasyon çalışmaları ve Kula Jeoparkını geliştirici ve düzenleyici çalışmalarımızla adımızdan bir hayli söz ettirdik. İnşallah bu azim ve kararlılığımız sonuna kadar sürecektir. Bana bu ödülü layık gören Sayın Metin Sözen Hocama da çok teşekkür ediyorum. Benim ve ilçem adına gurur verici bir durum. Biz Kula Belediyesi olarak bilinçli adımlarla ilerleyerek ilçemize, geçmişimize, tarihimize, ve kent kültürümüze sahip çıkmaya çalışıyoruz. Yetkililerden de desteklerini bekliyoruz " dedi

Kaynak: Bültenler / Güncel

Metin Sözen Kula Güncel Haberler

Kulisleri hareketlendiren iddia: Asgari ücret temmuz ayında 21 bin 320 liraya çıkacak

Kulisleri hareketlendiren iddia: Asgari ücret temmuz ayında 21 bin 320 liraya çıkacak

Erdoğan'ın 34 yıl sonra gelen 'seferberlik' hamlesi ne anlama geliyor? AK Parti'den açıklama var

Erdoğan'ın 34 yıl sonra gelen "seferberlik" hamlesi ne anlama geliyor? AK Parti'den açıklama var

Şüpheli ölümün arkasından yasak aşk çıktı! Yengesiyle birlikte abisine fare zehri vermişler

Şüpheli ölümün arkasından yasak aşk çıktı! Yengesiyle birlikte abisine fare zehri vermişler

Bakmadan Geçme

Valorant Gece Pazarı ne zaman? Gece Pazarı başladı mı? 23 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 23 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 23 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 23 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 23 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 23 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 23 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 23 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! UEFA Avrupa Ligi kupasını kim kazandı 2024? Atalanta Bayer Leverkusen maçı ne oldu, UEFA'yı kim aldı? Kuruluş Osman nerede çekiliyor? Kuruluş Osman hangi platoda, ilçede çekiliyor? Kuruluş Osman dizi çekimleri nerede? Atalanta Bayer Leverkusen maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Atalanta B.Leverkusen maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? LEV hangi takım, açılımı ne? UEFA Kupası Finali Leverkusen hangi ülkenin takımı?
Sokak köpekleriyle ilgili düzenleme Meclis'e geliyor

Sokak köpekleriyle ilgili düzenleme Meclis'e geliyor

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title