Metin Sözen Haberleri

Metin Sözen haber, Metin Sözen son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Metin Sözen 12.12.2019
Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Büyük Ödülleri Töreni
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ödüllerin 1979 yılından bu yana takdim edildiğini anımsatarak, "Necip Fazıl Kısakürek, Sedat Hakkı Eldem, Süheyl Ünver, Fazıl Hüsnü Dağlarca, Yaşar Kemal, Çelik Gülersoy, Metin Erksan, Halil İnalcık, Sezai Karakoç, Metin Sözen, Niyazi Sayın ve burada sayamadığım daha pek çok değerli kültür sanat erbabımız bu ödüle layık görülmüştür.
Metin Sözen 9.11.2019
Ödemiş Belediyesi'ne TKB'den ödül
ÇEKÜL Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen ve yurdun dört bir yanından belediye başkanlarının katıldığı ödül töreninde Başkan Eriş'e eşi Selma Eriş, belediye meclis üyeleri Tülin Bozoğlu ve Mehmet Okumuş ile Belediye Başkan Yardımcısı Ufuk Kızıler ve İmar ve Şehircilik Müdürü Nermin Pervan eşlik etti.
Metin Sözen 8.11.2019
Yalvaç'taki tarihi "Keçe Evi" restore edildi
Kaş Mahallesi'nde kapalı ve atıl halde duran iki pansiyon ve bir yemek evinin de çalışır hale getirildiğini hatırlatan Tütüncü, "Bu kapsamda, Metin Sözen Keçe Evini de ilçe halkına kazandırmış olduk.
Metin Sözen 6.11.2019
YAPEX Restorasyon Kültür Mirası ve Koruma Fuarı
ÇEKÜL Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen, organizasyon açılışında yaptığı konuşmada, fuarın tarihi ve kültür mirasını koruma amacı taşıdığını belirterek, "Kendi kimliğimizi ve kültürümüzü koruyacağız.
Metin Sözen 5.11.2019
YAPEX Restorasyon Koruma ve Kültür Mirası Fuarı
Menderes Türel'in projesine ödül Onkar, proje sahibi belediye başkanları için ödül töreninin düzenleneceğini fuarda, Tarihi Kentler Birliği Metin Sözen Koruma Büyük Ödülü'nün ise Menderes Türel'in başkan olduğu dönemde yapılan "Antalya Nekropol Alanı Kültür ve Ticaret Merkezi Projesi" ile Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne verileceğini kaydetti.
Metin Sözen 8.10.2019
Tarihi Kentler Birliği'nden Boyabat Belediyesine ödül
Başkan Çakıcı, Tarihi Kentler Birliği Başkanı ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'e, Tarihi Kentler Birliği Danışma Kurulu Başkanı ve ÇEKÜL Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen'e, çalışmayı projelendiren Proje Koordinatörü Raif Tokel'e teşekkür etti.
Metin Sözen 2.10.2019
Sultanhanı Kervansarayı kültür sanat merkezi olacak
Projeleri Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı ve Vakıf Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen ile yürüttüklerini anlatan Altun, ecdat yadigarının turizme kazandırılması için üzerlerine düşeni yapacaklarını sözlerine ekledi.
Metin Sözen 3.9.2019
Safranbolu Kaymakamlığı yeni binasına taşındı
Taşınma işlem ve süreciyle ilgili vatandaşları ile ilgili kurum ve kuruluşlarını da bilgilendirmenin iyi bir yönetişim gereği hasıl olduğunu aktaran Ürkmezer, "İlçemiz Profesör Dr. Metin Sözen Caddesi üzerinde bulunan kaymakamlık binasının yine aynı cadde üzerinde bulunan yüksekokul binasına taşınmasına yönelik işlemler üniversite senatosu kararı ve İçişleri Bakanlığının uygun bulmasına müteakip başlamıştır.
Metin Sözen 20.8.2019
Kayseri turizminin yeni rotası "Koramaz Vadisi"
Bölgenin tanıtımı için yaptıkları çalışmalarla Koramaz Vadisi'nin hak ettiği değere kısa sürede kavuşacağına inandıklarını belirten Büyükkılıç, "Tüm bu güzellikleri ön plana çıkarmak için yaptığımız çalışmalarla birlikte UNESCO'ya müracaatımızı yaptık. Bu çalışmalar Kültepe Kaniş/Karum için yapılmıştı ama salt onunla yetinmeyip bunu Koramaz ile birlikte gündeme taşıyınca olayın biraz daha boyutu değişti. Bu konuda ÇEKÜL Vakfının kıymetli başkanı Metin Sözen hocamızın destekleriyle yapılacak çalışmalarla burasının hayat bulacağına inanıyorum.
Metin Sözen 20.8.2019
Kayseri turizminin yeni rotası "Koramaz Vadisi"
Bölgenin tanıtımı için yaptıkları çalışmalarla Koramaz Vadisi'nin hak ettiği değere kısa sürede kavuşacağına inandıklarını belirten Büyükkılıç, "Tüm bu güzellikleri ön plana çıkarmak için yaptığımız çalışmalarla birlikte UNESCO'ya müracaatımızı yaptık. Bu çalışmalar Kültepe Kaniş/Karum için yapılmıştı ama salt onunla yetinmeyip bunu Koramaz ile birlikte gündeme taşıyınca olayın biraz daha boyutu değişti. Bu konuda ÇEKÜL Vakfının kıymetli başkanı Metin Sözen hocamızın destekleriyle yapılacak çalışmalarla burasının hayat bulacağına inanıyorum.
Metin Sözen 20.7.2019
Tarihi Kentler Birliği Malatya toplantısı sona erdi
Ramada Altın Kayısı otelinde düzenlenen panele, Malatya Valisi Aydın Baruş ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ın yanısıra Tarihi Kentler Birliği Başkanı ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, ÇEKÜL Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen, İl Belediye Başkanları, ilçe belediye başkanları ve yöneticileri katıldı.
Metin Sözen 20.7.2019
Prof. Dr. Metin Sözen, Yeşilyurt'u ziyaret etti
Tarihi Kentler Birliği Danışma Kurulu Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen, Yeşilyurt ilçesini ziyaret etti.
Metin Sözen 28.6.2019
Tarihi Çarşılar Federasyonunun 2. Genel kurul toplantısı Bursa'da yapıldı
Açılış konuşmalarından sonra Kültür ve Turizm Bakanı Sn.Mehmet Nuri Ersoy, Bakan Yrd. Nadir Alpaslan, Ak Parti Gnl.Bşk.Yrd. Çiğdem Karaaslan, Bursa Milletvekilleri Hakan Çavuşoğlu, Efkan Ala, Mustafa Esgin, Refik Özen, Emine Yavuz Gözgeç, Ahmet Kılıç, Yüksel Özkan, Lale Karabıyık, İsmet Büyükataman, İsmail Tatlıoğlu ve Çekül Bşk.Prof.Dr. Metin Sözen, Bşk.
Metin Sözen 15.2.2019
Büyükşehir, Kentin Tarihi Kimliğini Anlattı
Eğitim programı kapsamında katılımcılar, Bey Mahallesi, Oyun ve Oyuncak Müzesi, Atatürk Anı Evi, Hıdır Sokak, Ömer Ersoy Kültür Merkezi, Kurtuluş Camii, Metin Sözen Eğitim ve Kültür Merkezi, Milli Mücadele Müzesi, Şehreküstü Konakları, Şeyh Fethullah Cami ve Kasteli, Kozluca Kasteli, Pişirici Kasteli, Mevlevihane Müzesi, Bakırcılar Çarşısı, Zincirli Beseten, Gümrük Han, Millet Hanı, Büdeyri Han, Hışva Han, Hamam Müzesi, Mutfak Müzesi, Çamurcu Sokak, Butik Otel, Kır Kahvesive Naib Hamamı'nı gezdi.
Metin Sözen 5.2.2019
Emıtt Fuarı'nda Gaziantep Standına İlgi
Gaziantep standını İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Gaziantep Valisi Davut Gül, TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı Başkanı Metin Sözen, GTO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım başta olmak üzere İstanbul'da faaliyet gösteren Gaziantep hemşehri derneklerinin başkanları ve üyeleri, geleneksel el sanatları sanatkarlarının üye olduğu Anadolu El Sanatlarını Yaşatma ve Geliştirme Derneği (ANELSANDER) başkanı ve üyeleri ziyaret etti.
Metin Sözen 1.2.2019
Karabük Emıtt'te Yerini Aldı
Fuarın ilk gününde Vali Fuat Gürel ve Safranbolu Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer, Karabük standına ziyarete gelen Rize Valisi Kemal Çeber, Iğdır Valisi Enver Ünlü, ÇEKÜL Vakfı ve TKB Danışma Kurulu Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen başka olmak üzere birçok misafirle yakından ilgilenerek yöresel ikramlarda bulundular.
Metin Sözen 31.12.2018
Tarihi Kente "Tuz Varilleri"
Ana arterler, ara yollar ve köy yollarında karla mücadele konusunda toplantı yaptıklarını ifade eden Ürkmezer, "Bu çalışmalar İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda yapılıyor. Genelde doğrultusunda belediye içerisinde uygulama başlattık. Halkın yoğun olarak kullandığı Sadri Artunç, Kaya Erdem ve Metin Sözen Caddesi boyunca, Aslanlar, Tarihi Çarşı bölgesinde vatandaşlarımızın, özellikle öğrencilerimizin yaya bir şekilde yoğun olarak kullandıkları bölgelere tuz varilleri koyduk.
Metin Sözen 23.12.2018
Anadolu'dan Büyük Şükran Ödülü" Verildi
Kültür ve sanat alanında yetkin kişilere verilen "Anadolu'dan Büyük Şükran Ödülü", bu yıl Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı (ÇEKÜL) Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen'e sunuldu.
Metin Sözen: Büyükşehir Ödüle Abone OlduMetin Sözen 18.11.2018
Şu an buradasınız: Metin Sözen Haberleri | Metin Sözen Kimdir - Haberler - Metin Sözen haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Metin Sözen kimdir, hayatı ve biyografisi. Tarihi kentler Mudanya'da buluşacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 8.4.2020 03:33:43. #1.14#
title