Antalya'da ev sahibi kirayı iki katına çıkardı! Ücreti kabul etmeyen kiracı eşyalarıyla birlikte sokakta kaldı - Haberler
Haberi Paylaş

Antalya'da ev sahibi kirayı iki katına çıkardı! Ücreti kabul etmeyen kiracı eşyalarıyla birlikte sokakta kaldı

Demirören Haber Ajansı - Semih Ersözler - Güncel
 - Güncelleme:

Antalya'da 2 kızıyla birlikte yaşayan Sevda Mutlu'nun kaldığı evin kirası bin 800 liradan 3 bin 500 liraya yükseltince ev sahibi ile anlaşmazlık yaşadı. Kira ücretinde anlaşmaya varılamayınca ev sahibi, kiracısını tahliye için icraya verdi. Tahliye kararı tebligatının eline ulaşmadığını belirten Mutlu, kapıya dayanan icra memurları tarafından evden çıkartıldı.

Konyaaltı ilçesi Pınarbaşı Mahallesi'nde 8 yıldır 2 kızıyla birlikte yaşayan Sevda Mutlu'nun kira sözleşmesi şubat ayında bitti. Yenileme için ev sahibi M.S. ile görüşen Mutlu, beklemediği bir taleple karşılaştı. Ev sahibi 1800 lira olan kirayı 3 bin 500 liraya çıkartmak istediğini söyledi. Mutlu ise babasından kalan maaş dışında bir geliri olmadığını belirterek bu bedeli ödeyemeyeceğini belirtti.

Bunun üzerine 4 ay boyunca kiralarını yasal artışa göre 2 bin 500 liradan yatıran Mutlu, geçen salı günü kapısına tahliye için gelen icra memurlarını görünce şok yaşadı. Herhangi bir tebligat yapılmadığını söyleyen Mutlu, kendisini eşyalarıyla birlikte sokakta buldu. Gidecek yeri olmayan Mutlu, cumartesi günü kızının nişanı olduğunu, nişan kıyafetlerinin dahi nerede olduğunu bilmediklerini kaydetti.

Tahliye kararı tebligatı eline ulaşmayınca eşyalarıyla sokakta kaldı

8 yıldır aynı evde yaşadığını söyleyen Mutlu, "Şubatta sözleşmem bitti. 1800 lira olan kirayı 3 bin 500 lira yapmak istedi. Ben de ödeyemeyeceğimi söyledim. O tarihten itibaren yasal artışa göre kiramı yatırmaya devam ettim. Bugün sabah zil çaldı ve uyandım. Kapıda 10 kişi vardı. Neye uğradığımı şaşırdım. İcra memuru olduklarını söyleyip içeri girdiler. Ne olduğunu sordum 'Ev sahibi tahliye için sizi icraya vermiş' dediler. Evrakı gösterdiler. Ben de bana kağıt gelmediğini söyledim" diye konuştu.

Tahliye kararı tebligatı eline ulaşmayınca eşyalarıyla sokakta kaldı

Mutlu, çok zor durumda kaldığını dile getirerek, "Beni odaya bile sokmadılar. Özel eşyalarımı bile elleyemedim. Bana herhangi bir tebligat ulaşmadı. 4 gün önce nişan yeri için izin istemeye muhtarın yanına gittim. O da bana herhangi bir tebligat vermedi. Haberim olsaydı, en azından hazırlık yapardım. Kızım nişanlanacaktı, onun kıyafetleri bile eşyaların içinde kaldı. Çeyizleri bile sokakta kaldı. Gidecek bir yerimiz yok" ifadesini kullandı.

Tahliye kararı tebligatı eline ulaşmayınca eşyalarıyla sokakta kaldı

Demirören Haber Ajansı / Semih Ersözler - Güncel

Konyaaltı Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (3)

KAMELSAN AYDINLATMA:

Bu tür rantcıların yatacak yeri yok ev sata sata yarın bu duruma hepimiz gelicez

Güler dursun yanger & İbrahim yanger:

Vicdansız ev sahipleri görürsnz herşey uçtu gitti bari siz merhamet edin.ne yapıcak şimdi bu kadın Allah o evini elinden alsın din iman olsa bunu yapmasn

Shadow Man:

şuan budurum acil bir durum kiracı evsahibi kavgası 2liralık kiralar 4 ve 5 oldu yetkililer ne yapar bilmem ama yapsa iyi olur dışarda kalanda kardeşimiz ev sahipleride çözüm lütfen

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title