Son Dakika! Terör saldırıları nedeniyle aranan PKK'lı Ekrem Üstek, MİT tarafından Suriye'nin kuzeyinde etkisiz hale getirildi - Haberler
Haberi Paylaş

Son Dakika! Terör saldırıları nedeniyle aranan PKK'lı Ekrem Üstek, MİT tarafından Suriye'nin kuzeyinde etkisiz hale getirildi

Haberler.com - Erdem Aksoy - Güncel
 - Güncelleme:

Son dakika! MİT, Şırnak'ta polis ve askerlerin şehit edildiği bazı saldırılardan dolayı aranan PKK/YPS'li terörist Ekrem Üstek'i, Suriye'nin kuzeyindeki Aynularap'ta etkisiz hale getirdi.

Milli İstihbarat Teşkilatı, Şırnak'ta 2015-2016 döneminde güvenlik güçlerine yönelik düzenlenen hendek-barikat eylemlerinde PKK/YPS mensubu olarak çatışmalara katıldığı ve bu eylemlerinde asker/polis şehit ettiği için hakkında arama kaydı bulunan Ekrem Üstek'i saklandığı Ayn El Arab'ta (Kobani) etkisiz hale getirdi.

Son Dakika! Terör saldırıları nedeniyle aranan PKK'lı Ekrem Üstek, MİT tarafından Suriye'nin kuzeyinde etkisiz hale getirildiEkrem Üstek

BİRÇOK SALDIRIDA YER ALDI

Üstek, 1991 baharında Şırnak şehir merkezinde gerçekleşen silahlı çatışmaların planlanması, 1992 tarihinde Şırnak-Cizre karayolunda askeri konvoyun taranması, yine 1992 yılında evini polis memuruna kiraya verdiği için roketli saldırıya uğrayan ev sahibinin bilahare otomatik silahlarla taranması olaylarına iştirak ettiği için uzun yıllar Türkiye'de cezaevinde yatmıştı.

Şırnak'ta 2015-2016 döneminde güvenlik güçlerine yönelik düzenlenen hendek-barikat eylemlerinde de en ön saflarda yar almıştı. Üstek son olarak eylemleri dolayısıyla arandığı dönemde illegal yollarla PKK kontrolündeki Kobani'ye kaçmıştı.

Erdem Aksoy
Gündem Editörü Haberler.com - Güncel

Terörist Suriye PKK Güncel Haberler Son Dakika

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (1)

Eğrioturdoğrukonuş:

Abd bölgeden çıkarılsa pkk falan barınamaz orada. Destek kollarını kesip atmak şart.

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title