Haberi Paylaş

Sözleşmeli Er Mevlüt Yoğurtçu'nun şehit düşmeden önceki sözleri yürekleri dağladı: Belki ben de şehit olurum

Güncel Haberler

Fırat Kalkanı Harekat bölgesinde, PKK/YPG'li teröristlerin taciz ateşinde şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Mevlüt Yoğurtçu'nun acı haberi yakınlarını yasa boğdu. Akrabası Mahir Yılmaz, şehit Mevlüt Yoğurtçu'nun hep asker olmak istediğini ve bir gün, "Belki ben de şehit olurum" dediğini söyledi.

Piyade Sözleşmeli Er Mevlüt Yoğurtçu'nun şehit olduğu haberini, Altındağ ilçesindeki anne ve babası ile Keçiören'de oturan eşine sağlık ekibi eşliğinde eve gelen askeri yetkililer verdi. Acı haberi alan aile, şehidin yakınları yasa boğuldu.

Şehidin kendi evinin bulunduğu sokak ile baba evinin bulunduğu siteye komşuları tarafından Türk bayrakları asıldı. Belediye görevlilerince her iki evin önünde kurulan çadırda şehidin yakınlarına, taziye ziyaretinde bulunuldu. Taziye çadırlarında şehit için Kur'an-ı Kerim okundu ve dualar edildi.

Son dakika gündem: Şehit Mevlüt Yoğurtçu, 'Belki ben de şehit olurum' demiş

Şehit Piyade Sözleşmeli Er Mevlüt Yoğurtçu'nun, ailenin tek çocuğu olduğu, 2 yıl önce evlendiği ve 1 yaşında oğlu olduğu öğrenildi. Yaklaşık 5 yıldır bu görevi yürüten Yoğurtçu'nun, şehit olmadan yaklaşık 6 saat önce eşi Duygu Yoğurtçu ile görüştüğü ve oğlu Yağız Efe Yoğurtçu'yu özlediği için 3 gün sonra izne çıkıp Ankara'ya geleceğini söylediği belirtildi.

Son dakika gündem: Şehit Mevlüt Yoğurtçu, 'Belki ben de şehit olurum' demiş

Şehidin akrabası Mahir Yılmaz, "Yakın zamanda izne gelecekti. Asker olmayı hep istiyordu. Hatta bir gün 'Belki ben de şehit olurum' demişti. Hatta kızmıştım, 'ağzını hayra aç' demiştim" ifadelerini kullandı. Şehit Piyade Sözleşmeli Er Mevlüt Yoğurtçu'nun cenazesi, Ahmet Hamdi Akseki Camisi'nde ikindi sonrası kılınacak cenaze namazının ardından Pursaklar Şehitliği'nde toprağa verilecek.

Son dakika gündem: Şehit Mevlüt Yoğurtçu, 'Belki ben de şehit olurum' demiş

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Fatih Poyraz - Güncel

Piyade YPG PKK Güncel Haberler

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title