Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İBB Başkanı İmamoğlu'na sert sözler: Birileri kafayı bulmaya gidiyor - Haberler
Haberi Paylaş

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İBB Başkanı İmamoğlu'na sert sözler: Birileri kafayı bulmaya gidiyor

Haberler.com - Olgun Kızıltepe - Güncel
 - Güncelleme:

Son dakika! Giresun'da yapımı tamamlanan projelerin toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da kar yağışının hayatı olumsuz etkilediği akşam İngiliz büyükelçi ile balıkçıya giden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na tepki gösterdi. Erdoğan, "Birileri kafayı bulmaya gidiyor. Kar, boran, fırtına esiyor; hiç umurlarında değil." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Giresun'da Çotanak Spor Kompleksi, Aksu Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Doğalgaz Dağıtım Hattı Altyapı Projesi ve Yapımı Tamamlanan Diğer Projelerin Toplu Açılış Töreni ( Giresun Belediyesi Önü) kapsamında açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'ın gündeminde geçtiğimiz hafta İstanbul'un kar fırtınasına teslim olduğu akşam İngiliz büyükelçi ile bir balıkçıda görüntülenen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu vardı. İmamoğlu'na sert sözlerle yüklenen Erdoğan, "Sel felaketi oldu bakan arkadaşlarım ben hep beraber Doğankent'te Dereli'deydik. Balıkçıya gitmedik, vatandaşlarımızın yanına gittik. Onlarla beraber olduk. Onların dertleriyle dertlendik. Ama birileri de bir yerlerde kafayı bulmaya gidiyor. Öbür tarafta kar bora fırtına esiyor. Hiç umurlarında değil. Bu belediye başkanlığını ben de yaptım. Hem de İstanbul'da. Kar boran, fırtına olacak deprem olacak sel olacak yok Bodrum'a git yok şuraya buraya git, bizim kitabımızda o yok... Bizim kitabımızda halkınla beraber olacaksın." ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

"3 yıldır gelemediğimiz Giresun'u özlemişiz. Giresun da bizi özlemiş. Karadeniz'in her köşesi gibi Giresun'a olan sevdamız baki kalacaktır. Rabbim birliğimizi beraberliğimizi eksiltmesin. 3 yıl önce geldiğimde verdiğim sözü tutarak AK Parti'yi birinci çıkarmak suretiyle belediyedeki hizmet bayrağını tekrar bize verdiğiniz için şükranlarımı sunmak istiyorum.

Giresun'un tamamında tüm imkanlarımızla çalışıyoruz. Az önce Dereli'deydim... 7 ilçemizdecan ve mal kayıpları yaşamıştık. En çok hasar Dereli'de olmuştu. Dereli'de konut-işyeri ve altyapısıyla yeni baştan inşa ettik. Bu ilçemizi 1 yılda tekrar ayağa kaldırdık. Biz söz verirsek yaparız. Laf değil iş üretiriz iş... Bugün de konut hastane altyapı projelerinin açılışını yapmak için Dereli'den başladık. Dereli'li kardeşlerimize hayırlı olmasını diliyorum. Doğankent'te de selin yıktığı konut ve iş yerlerini yeniden inşa ettik. Dereli'de yapılan işler devletin ve hükümetin vatandaşına sahip çıkma gücünü imkanlarını kararlılığını göstermesi bakımından önemli bir örnektir.

Deprem felaketlerinde yangın felaketlerinde bakan arkadaşlarım hep olay yerindeydi. Cumhurbaşkanı olarak ben de oradaydım. Çünkü sen onları kendi başına bırakamazsın. Çünkü görevin bunu gerektiriyor. 2002 yılında ülkeyi yönetme sorumluluğunu üstelendiğimizde Türkiye'yi 4 temel taş üzerinde yöneteceğimizi söylemiştik. Bunlar yetmez dedik, ulaşım, tarım, dış politika üzerinde yükselen bir Türkiye inşa ettik."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekrem İmamoğlu, Giresun, İBB, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (31)

Erhan Ebiloglu:

Erdoğan sadece turkiyeden degil türki cumhuriyetlerden balkanlardan arap devletlerinden afrikadan aday olsun gene kazanır 6 7 PARTİ BİRLEŞMİŞ BIR ERDOĞAN ÇIKARTAMIYORLAR SİZ HALAA DAHA KONUŞUYORSUNUZ. AKŞENER KILICTAROGLU VE DİĞERLERİ BU BİRLİKTELİKLE 6 AY BU ÜLKEYİ YÖNETEMEZLER ÇÜNKÜ BUNLARIN TENCERE BAŞKA .KULPU BAŞKA KAPAĞI BAŞKA ÇAKMAĞI YAKACAK BAŞKA .. DUNYANIN HICBIR YERİNDE KENDİ DEVLETINI AŞAĞILAYAN 2. BIR MILLET YOK TÜRKIYE KADAR.

bekir yapici:

DEVLET TÜRKIYE CUMHURIYETIDIR AKP DEGIL IKDIDARLAR DEVLETIN YÖNETIMINE DEVAMINA TALIP OLMUS KISILERDEN OLUSUR POLITIKACI SIYASETCI VEYA BZI YÖNETENLER DEVLET DEGIL DEVLETI TEMSIL EDEN KISILERDIR SIYASETCILER IKDIDARLAR GELIR GIDER AMA TÜRKIYE CUMHURIYETI DEVLETI SONSUZA KADAR DEVAM EDER

Haydar:

Fanatik koyu AKP li olup alkollü içki kullanan pek çok insan var.Her CHP li içkici olmadığı gibi her AKPlide dindar değil.Özel hayatı siyasete karıştırmamak gerek.

Tüm 31 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title