Haberi Paylaş

Sokakta yaşayan köpekleri hedef gösteren uygulama Türkiye'yi ayağa kaldırdı

Güncel Haberler

Havrita isimli sokakta yaşayan köpeklerin harita üzerinde işaretlenmesi suretiyle hedef gösteren uygulama sosyal medyayı ayağa kaldırdı. Çok sayıda hayvansever ve dernek, ilgili internet sitesi ile uygulamanın kapatılması çağrısında bulunurken, "#havritakapatılsın" etiketi çığ gibi büyüyen tepkilerin ardından kısa sürede Twitter'da TT oldu. Çok sayıda kullanıcı köpeklerin yerlerinin haritada işaretlenmesi sonrasında zehirlenerek öldürüldüğünü iddia etti.

Sosyal medya sokakta yaşayan hayvanların yerlerini haritada üzerinde işaretleyerek hedef gösteren Havrita isimli internet sitesi ve uygulama nedeniyle resmen ayağa kalktı.

YETKİLİLERE ÇAĞRIDA BULUNDULAR

Uygulama üzerinden yerleri işaretlenen çok sayıda canın ertesi gün zehirlendiğini iddia eden sosyal medya kullanıcıları ilgili görselleri hesaplarından paylaşarak yetkililere uygulamanın bir an önce kapatılması çağrısında bulundu.

TWITTER'DA TT OLDU

Çok sayıda derneğin de kapatılması için hukuki başvuruda bulunduğu Havrita isimli uygulamaya tepkilerin çığ gibi büyümesiyle "#havritakapatılsın" etiketi kısa sürede Twitter'da TT oldu.

İşte o tepkilerden bazıları;

Sokakta yaşayan köpekleri hedef gösteren uygulama sosyal medyayı ayağa kaldırdı

Sokakta yaşayan köpekleri hedef gösteren uygulama sosyal medyayı ayağa kaldırdı

Sokakta yaşayan köpekleri hedef gösteren uygulama sosyal medyayı ayağa kaldırdı

Sokakta yaşayan köpekleri hedef gösteren uygulama sosyal medyayı ayağa kaldırdı

hayvan sevgisi Sosyal Medya Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (10)

ismail bey :

sokaklarda köpekler yüzünden kedi kalmadı, Evlerde, hatta geceleri sokaklarda fareler cirit atıyor.

Yunus Orhan:

Bence karakola alınıp serbest bıraktığınız sapıkları zehirleyin masumlardan ne istiyorsunuz oy verdiğiniz sizi yöneten kişilerden hesap sorun

YILDIRAY YILDIRIM:

havrita uygulaması gerekli bir uygulamadır. ve acilen toplanmalıdır bunlar. Sürü halinde gezdikleri zaman ALFA olan sürü lideri her zaman tehlikedir. ve köpeklerin ataları da kurtlardır. sürü halinde gezen hayvan insan toplulukları sürü psikolojisi ile hareket eder.

Tüm 10 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title