Haberler

Selçuk Kasım'da doğal gaza kavuşuyor

Güncelleme:

Selçuk'a doğal gaz gelmesiyle ilgili yapılan teknik toplantıdan müjdeli karar çıktı.

AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, İzmir Gaz Genel Müdürü Burçin Yandımata, DSİ Bölge Müdürü Hayati Çelenk ve Karayolları Bölge Müdürü Abdülkadir Uyaroğlu, Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, AK Parti Selçuk İlçe Başkanı Sema Yeşilçimen ve AK Partili Selçuk Belediye Meclis Üyeleri katıldı. Yapılan toplantıda çalışmaların 1 Mayıs itibariyle başlayarak Kasım ayı içerisinde Selçuk'un doğal gaza kavuşacağı müjdesi çıktı.

Çalışmalar Mayıs'ta başlıyor

Toplantıda ilk açıklamayı yapan AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya Selçuk'a doğal gaz gelmesiyle ilgili olarak "Bugün burada Selçuk'umuza doğal gaz gelmesi çalışmalarla ilgili teknik bir toplantı gerçekleştirdik. Toplantı sonucunda çıkan karara göre DSİ bir ay içerisinde koordinatları belirleyip İzmir Gaz'a teslim edecek. Hedefimiz 1 Mayıs'ta sahaya inerek bu yıl Kasım ayı içerisinde Selçuk'a doğal gazı getirmektir" dedi.

Selçuk bunu hak ediyor

İzmir Gaz Genel Müdürlüğü ve ilgili bölge müdürlükleri Karayolları Bölge Müdürlüğü'ne, DSİ Bölge Müdürlüğü'ne teşekkür eden Kaya; Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım Ödemiş'e doğal gaz geldiğinde 2017 yılında Selçuklu hemşehrilerimizin de doğal gaz kullanacağını müjdelemişti. İzmir Gaz yetkililerimiz de bu noktada bir çalışma yaptılar. İzmir Gaz Yönetim Kurulu bu büyük yatırımın Selçuk'a da gelmesi noktasında kararlarını da aldı. Biz de bugün burada ilgili bölge müdürlüklerimizle 2017 yılı içerisinde hızlı bir şekilde yapılacak çalışmalarla Selçuk'a doğal gazı nasıl kazandırırız diye teknik çalışmamamızı bitirdik. Selçuk bu noktada, bizim ortaya koyduğumuz vizyonla doğal gaz kullanımını İzmir'in tüm ilçeleri gibi hak eden bir ilçemizdir. Özverileri için tüm bölge müdürlerimize çok teşekkür ederim" dedi.

2017 Selçuk'un yatırım yılı

2017 yılı içerisinde Selçuk'ta birbirinden önemli yatırımlara imza atılacağını da bildiren Kaya; İZBAN, Hükümet Konağı, Adliye Sarayı, TOKİ, Antik Kanal ve teleferikle gerçekten Selçuk'ta ciddi bir yatırım hamlesini 2017 yılı içerisinde gerçekleşecektir. Ben başta İzmir sevdalısı olan Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım'a, İzmir Gaz Genel Müdürlüğü'ne ve Burçin Bey'e ve teknik konuda çok ciddi destek veren DSİ ve Karayolları Bölge Müdürlüğü'ne Selçuklular ve İzmirliler adına şükranlarımızı sunuyorum" dedi.

Bakıcı: Selçuk'un doğal gaz özlemi bitiyor

Selçuk'un doğal gaz özleminin biteceğini bildiren Başkan Bakıcı; Sayın Milletvekilimiz Atilla Kaya'ya, bölge müdürlerime, İzmir Gaz Müdürüme çok teşekkür ediyorum. Bugün bizim için anlamlı bir gün. Doğal gaz ile ilgili kararın alındığı, startın verileceği bir teknik toplantı yaptık. Bunun neticesinde de Sayın İzmir Gaz Müdürümüzün de ifade ettiği gibi Mayıs ayının başında çalışmalar başlayacaktır. Kasım ayının başında da gaz verilecektir. Ben bu konuda Sayın Bölge Milletvekilimiz Atilla Kaya'ya ve bu işin talimatını veren Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım'a Selçuk halkı adına teşekkür ederim" dedi.

2017 yatırım programına aldık

İzmir Gaz Genel Müdürü Burçin Yandımata, İzmir Gaz'ın 2017 yatırım programında Selçuk'a doğal gaz getirilmesine karar verildiğini belirtti.Yandımata Selçuk'a doğal gaz gelmesiyle ilgili yaptığı açıklamada:"Yaklaşık 23 km'lik Torbalı'dan buraya doğal gaz gelecek. Şehir içerisine öncelikle 2 tane, toplamda 4 tane bölge regülatörü konulacak. İçeride de 10 – 12 km servis hatlarını kapsayan bir çalışma yapılacak. Mayıs ayında başladığımız takdirde Kasım ayı içerisinde Selçuk'a doğal gaz arzını sağlayacağız" dedi.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Dahi Zeynel Bakıcı Binali Yıldırım İzmir Güncel Haberler

İsrail savaş uçakları Yemen'i vurdu! Bölgeden alevler yükseliyor

İsrail savaş uçakları Yemen'i vurdu! Bölgeden alevler yükseliyor

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Hatay'ın Arsuz ilçesinde hissedilen sıcaklık 62,5 derece

Hatay'ın Arsuz ilçesinde hissedilen sıcaklık 62,5 derece

Bakmadan Geçme

Masterchef Akın kimdir, kaç yaşında? Akın Kızıltaş kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Çağlar kimdir, kaç yaşında? Çağlar Azır kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Beril kimdir, kaç yaşında? Beril Yavuz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Talisca Beşiktaş'a gelecek mi? Talisca Beşiktaş'a transfer olacak mı, transferde son durum nedir? Grazer Beşiktaş maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Grazer BJK maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Grazer Beşiktaş maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Grazer Beşiktaş maçı kaç kaç, canlı maç skoru! En-Nesyri için 48 saat bitiyor! En-Nesyri kararını verdi mi, Fenerbahçe'ye gelecek mi? Transferde son durum Beşiktaş Grazer maçı CANLI izle! (HD) 20 Temmuz Beşiktaş Grazer maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? TV8.5 canlı izle! BEŞİKTAŞ-GRAZER TV8.5 CANLI 4K İZLE! 21 Temmuz TV8.5 HD kesintisiz donmadan canlı izle linki! Beşiktaş Grazer maçı ilk 11'i! Beşiktaş'ın Grazer maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var? EXXEN canlı maç izle! (BEŞİKTAŞ-GRAZER) EXXEN spor canlı izle! 20 Temmuz EXXEN kesintisiz donmadan canlı yayın! Beşiktaş Grazer maçı hangi kanalda? BJK Grazer maçını hangi kanal veriyor, nereden izlenir? 20-21 Temmuz Akaryakıt Fiyatları: Benzine, motorine, mazota zam veya indirim var mı, gelecek mi? Akaryakıt zammı ne zaman? 20-21 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Gaziosmanpaşa, Kartal, Kağıthane 20-21 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi!
8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title