Haberi Paylaş
Sedaşlı Kadınlar, Dünya Kadınlar Gününde Bir Araya Geldiler

Sedaşlı Kadınlar, Dünya Kadınlar Gününde Bir Araya Geldiler

Güncel Haberler

SEDAŞ Yönetim Kurulu ve İcra Başkanı Bekir Sami Güven, konuşmasında SEDAŞ'ta çalışan kadınların, enerji sektöründe görev almak isteyen ve kariyer yapmayı planlayan kadınlara da rol model olduklarını belirtti.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla SEDAŞ'ta (Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş.) Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce de çalışan tüm kadın çalışanlar bir araya geldiler. Kadınlar günü dolayısıyla bir araya gelen çalışanlara hitap eden SEDAŞ Yönetim Kurulu ve İcra Başkanı Bekir Sami Güven, konuşmasında SEDAŞ'ta çalışan kadınların, enerji sektöründe görev almak isteyen ve kariyer yapmayı planlayan kadınlara da rol model olduklarını belirtti.

Güven, Türkiye, kadını başının tacı, aile kurumunun mimarı olarak gören bir medeniyetin mensubudur. Ülkemizde kadınların her alanda değerli katkıları vardır. Dünya tarihinde kadının adı yokken, devlet yönetiminden sosyal ve kültürel hayata kadar her alanda bizleri zirveye taşıyan kadınlarımızın izlerini görmek mümkündür. Güçlü kadın, güçlü aile, güçlü Türkiye demektir." dedi.

7 Ağaç Ormanlarına Fidan Bağışı

Bekir Sami Güven SEDAŞ'ta özelleşmeden sonra kadın çalışan sayısının 10 kat artırıldığını ve SEDAŞ'ın enerji dağıtım şirketleri içinde 10'u üst düzey yönetici olan 150 bayan çalışanıyla örnek şirketler içinde yer aldığını belirtti. SEDAŞ "Türkiye'ye Enerji Veren Kadınlar" yarışmasına Regülasyon Direktörü Yeşim Meltem Şişli'yi aday göstererek katıldığını belirtti ve kendisine hediye vererek teşekkür etti. Çalışanlarla hatıra fotoğrafı çektiren Güven'e bayan çalışanlar da resim çerçevesi hediye ettiler. Güven, İnsan Kaynakları ve Yönetim Sistemleri Direktörü Selda Özacar ve organizasyonda emeği geçen tüm çalışanlara ayrı ayrı teşekkür etti.

SEDAŞ'ın Teşekkür Mesajı

Güven, kaliteli hizmet ve müşteri memnuniyetini sağlamaya dönük başarılı çalışmalarından dolayı SEDAŞ'ın kadın çalışanlarına teşekkür etti ve "SEDAŞ'ı daha çevik bir şirket olma hedefi kapsamında, ileriye taşırken süreçlerimize daha çok katkı sağlayacağınıza inanıyorum" dedi. Bekir Sami Güven tek tek bayanlara çiçek ve fidan bağışı kartlarını hediye etti. SEDAŞ İcra Başkanı Bekir Sami Güven, kadınlar günü nedeniyle yaptığı konuşmada; "Elektrik dağıtımı gibi meşakkatli bir operasyonu sürdüren şirketimizde birlikte görev yaptığımız SEDAŞ ailesinin tüm kadın çalışanlarına, bu anlamlı günün vesilesiyle; hem şirketimize, hem de hayatımıza kattıkları değerler için teşekkür ediyoruz. Doğumdan ölüme kadar her anımızda varlıklarını hissettiğimiz; bizi biz yapan, hayatımızda çok önemli bir yere sahip kadınlarımızın hakkını senede bir gün hatırlayarak ödememiz mümkün değil. Bu bilinçle; 8 Mart'ın tüm dünyamızı aile içi şiddetin, kadına yönelik ayrımcılığın, kadın cinayetlerinin yaşanmadığı; memleketimizin her köşesinde kızlarımızın eğitim imkanlarına kavuştuğu ve özgürce yaşadığı umut dolu yarınlara ulaştırmasını temenni ediyoruz." dedi.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Dünya Kadınlar Günü Bekir Sami Güven Türkiye Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title