Haberler

PKK'lıların Yaktığı Araçların Sahibi Konuştu

Hakkari-Çukurca karayolunda ateşe verilen 3 Tır’ın bağlı olduğu maden şirketinin sahibi İsmet Ölmez, araçlarının yakılmasına tepki göstererek, “Eğer bu baskılar devam ederse, biz de buralardan çekip gideceğiz” dedi.

Hakkari- Çukurca karayolunda ateşe verilen 3 Tır'ın bağlı olduğu maden şirketinin sahibi İsmet Ölmez, araçlarının yakılmasına tepki göstererek, "Eğer bu baskılar devam ederse, biz de buralardan çekip gideceğiz" dedi.

11 Ekim günü Hakkari-Çukurca karayolunun 15'inci kilometresinde bir grup PKK'lı terörist tarafından durdurulan maden yüklü 3 Tır ateşe verilmişti. Tır'ların Meskan Ölmez Madencilik Şirketi'ne ait olduğu ortaya çıkarken, şirket sahibi iş adamı İsmet Ölmez ise gazetecilerle bir araya gelerek, Tırlar'ın yakılmasına tepki gösterdi. 2005 yılından beri madencilik sektöründe faaliyet gösterdiklerini anlatan Ölmez, madencilik alanında bölgenin en büyük tesisini kurduklarını belirterek, "Köyümüzde çinko madeni var, büyük firmalar buralara gelmediği için biz işletiyoruz. İşe bir kiralık kepçe ile başlayarak şu anda 10 TIR'ın üzerinde aracımız var, 15-20 tane büyük kamyonumuz, kaya damperlerimiz var ve bir tesis de kurmuşuz. Ben ve ailem burada para kazanıp, bazı Hakkarililer gibi gidip metropollerde yatırım yapmıyoruz. Dedelerim ve babam burada yatıyorsa, ben buraya hizmet yapmak istiyorum ve başka işlere de vesile olmak için bu bölgeye yatırımcıları çekmek için uğraşıyoruz" dedi.

Herhangi bir siyasi partiye üye olmadığının altını çizen Ölmez; Hakkari'de, Hakkari'nin öz kaynaklarıyla ihracat yaptığını ve kazandığı parayı kentte harcadığını kaydetti. Şirketinde çalışan personelin tamamının Hakkarili olduğunu vurgulayan Ölmez, "Yol kesip, araçlarımı yakmanın ne anlamı var. Biz bu bölgede yaşıyoruz. Benim silahım yok ki. Ben bu bölgenin bir ferdi olarak burada yaşıyorum. Ben bir iş adamıyım. Benim gücüm ve silahım yok ki. Ben PKK'ya zarar verecek güçte değilim ki. Hakkari'nin zengini ve esnafının yüzde 50'si buradan göç etti. Sadece imkanı olmayanlar kalmış bu bölgede. İki sınır kapımız vardı, onlar da kapandı. Şu an bir tane açıldı. Ama doğru düzgün çalışmıyor. Bir havaalanı yapıldı. Halen milyonlarca lira akaryakıt yakıp Van'a gidiyoruz. Her seyahatimizde kazalarda onlarca canımızı yitirmişiz. Bizim günahımız ne? Araba yakmakla bölgeye hizmet gelmez ki. Hakkari halkına yazık ediyorlar. Zaten çiftçilik ve hayvancılık bitmiş durumda. Şahsen artık yeter diyorum. Eğer bu baskılar devam ederse, bizde buralardan çekip gideceğiz" diye konuştu. - HAKKARİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

İsmet Ölmez Çukurca Hakkari PKK Politika Güncel Haberler

Sahilde terör halayı çeken gruba polis minibüsünde 'Ölürüm Türkiyem' dinletildi

Sahilde terör halayı çeken gruba polis minibüsünde "Ölürüm Türkiyem" dinletildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Çorum'da dilencilik yapan kadının banka hesabındaki para şaşkına çevirdi

Çorum'da dilencilik yapan kadının banka hesabındaki para şaşkına çevirdi

Bakmadan Geçme

EGM ATAMA SONUÇLARI 2024 ll EGM atama sonuçları ne zaman açıklanacak? EGM atama sonuçları açıklandı mı? 24 TEMMUZ TRAFİK DURUMU | İstanbul'da trafik var mı? Karayolları yol durumunu nasıl öğrenebilirim? Esenyurt'ta zincirleme trafik kazası! Kazada yaralanan oldu mu? Trafik durdu mu, ne oldu? 24 TEMMUZ HAVA DURUMU || Bugün hava nasıl? İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve diğer illerde hava nasıl olacak? #127777 BUGÜN HANGİ MAÇLAR VAR? 24 Temmuz günü maç var mı, hangi kanaldan yayınlanıyor, şifresiz mi? EMEKLİ MAAŞ FARKI ÖDEME TARİHİ! Emekli Sandığı emekli maaşı zam farkları ne zaman yatacak? Sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi ne oldu? Sokak köpekleri toplatılacak mı? Masterchef 2024 yeni bölüm fragmanı izle! Masterchef fragmanı yayınlandı mı? 24 TEMMUZ YENİ BÖLÜM TANITIMI 24 TEMUZ TV YAYIN AKIŞI: Bugün televizyonda neler var? TRT1, ATV, Kanal D, Show TV, TV8, Star TV, TV8, NOW 24-25 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 24-25 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 24-25 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24-25 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Pendik, Üsküdar, Esenler elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi!
Ankara'da asansör faciası! 13 yaşındaki Berensu can verdi

Ankara'da asansör faciası! 13 yaşındaki Berensu can verdi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title