Haberler

Pınar Gültekin'in katili Cemal Metin Avcı "Olan bana oldu" dedi, mahkeme başkanı uyardı

Güncelleme:

Muğla'da üniversiteli Pınar Gültekin'i önce boğan, ardından varile koyup yakan tutuklu sanık Cemal Metin Avcı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılırdı. Savunmasında cinnet denen şeyin hayatın bir gerçeği olduğunu söyleyen Avcı, "Çok pişmanım ancak olan bana oldu. Bana tecavüz edildiğini tüm Muğla öğrendi. Şantaj yaptı, eşimden ve işimden oldum" dedi. Mahkeme başkanı, "Kimseye kişisel olarak saldırıda bulunmadan savunmanı yap" diyerek Avcı'yı uyardı.

Muğla'da üniversite öğrencisi 27 yaşındaki Pınar Gültekin'i boğduktan sonra varile koyup yakan tutuklu sanık Cemal Metin Avcı'yla ilgili karar verildi. İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 4'üncü Ceza Dairesi'nde yeniden görülen davanın ikinci duruşması bugün görüldü.

ANNE GÜLTEKİN DURUŞMAYA KATILMADI

Duruşmaya Pınar Gültekin'in annesi Şefika Gültekin, baba Sıddık Gültekin ile taraf avukatları ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı. Cemal Metin Avcı ile kardeşi Mertcan Avcı ise SEGBİS aracılığıyla salona bağlandı. Anne Şefika Gültekin, psikolojisinin bozuk olduğunu belirterek duruşmadan ayrıldı.

Pınar Gültekin'in katili Cemal Metin Avcı: Olan bana oldu

"BU CANİ YALNIZCA KIZIMI DEĞİL, HEPİMİZİ YAKTI"

Mahkemeye heyeti tarafından son sözleri sorulan Sıddık Gültekin ise kızının diri diri yakıldığını belirterek, "Bu cani yalnızca kızımı değil, hepimizi yaktı. Yerel mahkeme Adli Tıp'ın verdiği, 30 tane kamu görevlisinin imzası olan raporu göz önünde bulundurmuyor ama nedense bir canavarın söylediği sözlere hep inandılar. En ağır ceza neyse onu almasını istiyoruz" dedi.

"BÖYLE BİR HUKUK ANLAYIŞI MÜMKÜN OLAMAZ"

Duruşmada söz alan Gültekin ailesinin avukatı Rezan Epözdemir, ilk mahkemenin gerekçeli kararında geçen, "Avcı'nın, profesyonel sağlık personeli olmadığı gözetildiğinde, Gültekin'in boğazını ölümü gerçekleştirecek nitelikte kırık oluşmasına neden olacak kadar sıktıktan sonra henüz ölmemiş olduğunu bilemeyebileceği" ifadesini eleştirdi. Epözdemir, söz konusu gerekçeli kararı "hukuk garabeti" olarak niteleyerek, "O zaman bundan sonra her diri diri yakılma olayında, 'Bu kişi profesyonel sağlık personeli değil' diyerek hafifletici hükümlere gidilsin, böyle bir hukuk anlayışı mümkün olamaz. Bu kanunlar sadece profesyonel sağlık çalışanları için değil, tüm vatandaşlar için geçerli" ifadelerini kullandı.

Pınar Gültekin'in katili Cemal Metin Avcı: Olan bana oldu

"MERTCAN AVCI'NIN DA OLAY YERİNDE OLDUĞUNU HTS KAYITLARINDAN BİLİYORUZ"

Epözdemir, Cemal Metin Avcı'nın içerisinde ateş yanan varili salondan evin bahçesine tek başına taşıdığını iddia ettiğini, ancak adli tıp raporuna göre elinde yanık olmadığını belirterek, "Öldürüyor, varile koyuyor, odun koyup benzin döküp, yakıyor, üzerine beton döküyor ve 162 kiloluk varili tek başına arabaya yükleyip, götürüp nehre atıyor. Böyle bir şey mümkün değil, yanma sırasında kardeşi Mertcan Avcı'nın da olay yerinde olduğunu HTS kayıtlarından biliyoruz, dosyada da mevcut. Cemal'e yardım etmemiş olması mümkün değil. Güya abisine varili soruyor ve Cemal Metin Avcı da işletmesindeki bozuk kokoreçleri getirip yaktığını söylüyor. Gidip çöpe atmak yerine kokoreçleri işletmeye oldukça uzak bir noktadaki bağ evinde yaktıklarına inanmamızı bekliyorlar. Ne bu, ayin mi? Kokoreç yakma ayini mi?" diye konuştu. Epözdemir, hem Cemal Metin Avcı hem de kardeşi Mertcan Avcı hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmesini istedi.

"CİNNET DENEN ŞEY HAYATIN BİR GERÇEĞİ"

SEGBİS aracılığıyla savunması alınan Cemal Metin Avcı ise cinayeti planlayarak işlediği iddialarını reddetti. Savunmasıyla pe dedirten Avcı şunları söyledi: "Yayla evinin bahçe duvarı bile yok, ana yola sıfır bir yer. Planlasam burada mı işlerdim? Nasıl bir planlama yapmışım, ben de anlamadım. Ben birini planlayarak öldürecek olsam mobese kameralarının olduğu yerden neden bir şey alıp evime götüreyim? Planlamadığım buradan belli. Yaktığım sırada ise asla canlı değildi, boğdum, öldürdüm, asla nefes almıyordu. Cinnet denen şey hayatın bir gerçeği.

Pınar Gültekin'in katili Cemal Metin Avcı: Olan bana oldu

"BEN SANKİ CANİYMİŞİM GİBİ ANLATILIYOR"

Tabii ki pişmanım, keşke böyle bir şey olmasaydı. Çok pişmanım ama olan oldu, ancak olan bana oldu. Rezil oldum, hayatım bitti. Bana tecavüz edildiğini tüm Muğla öğrendi. Ben sanki caniymişim, vampirmişim gibi anlatılıyor. Böyle değil, bana şantaj yaptı, bana yaptığı şantajı başkalarına da yaptı. Eşimden ve işimden oldum. Bana öldürme olayında da kimse yardım etmedi. Keşifte de olayı tek başıma yaptığımı kanıtladım, varili tek başıma taşıdım." Cemal Metin Avcı'nın savunmasını yaptığı sırada kullandığı ifadeler nedeniyle mahkeme başkanı, "Kimseye kişisel olarak saldırıda bulunmadan savunmanı yap" diyerek uyardı.

"CİNAYETTEN HABERİM YOKTU"

SEGBİS aracılığıyla savunması alınan diğer sanık Mertcan Avcı ise olay tarihine dek 7 senedir İzmir'de öğrenci olduğunu ve Muğla'ya pandemi dolayısıyla gittiğini belirterek, "Ağabeyimin Pınar'la ilişkisinin olduğunu bile bilmiyordum. Bağ evi atık bir yer değil, sürekli gittiğimiz, özellikle benim haftada 3-4 kere gittiğim, bahçesinde arkadaşlarımla oturduğum bir yer. Benim cinayet olayından hiçbir şekilde haberim yoktu. Daha önce de o varilde çöp yakıldığı çok oldu. O yüzden varili görünce hiçbir şeyden şüphelenmedim. Ben daha önce yanık ceset kokusu mu duydum ki; kokoreçle ayırt edebileyim? 'Ağabeyim acaba ceset mi yakıyor, diye varilin içine mi bakacağım? Benim hiçbir şeyden haberim yoktu, beraatimi talep ediyorum" dedi.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPSE ÇARPTIRILDI

İfadelerin alınmasının ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, Cemal Metin Avcı hakkında "Canavarca hisle eziyet çektirerek ve tasarlayarak öldürme" suçundan haksız tahrik hükümleri uygulanmadan ağırlaştırılmış müebbet, kardeşi Mertcan Avcı hakkında ise "Suç delillerini gizleme, yok etme ve değiştirme" suçundan 4 yıl hapis cezası verildi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Pınar Gültekin Metin Avcı Muğla 3.Sayfa Güncel Haberler

'7 çocuğum aç' deyip kendine zarar veren vatandaşın üzerine kayıtlı 6 araç çıktı

"7 çocuğum aç" deyip kendine zarar veren vatandaşın üzerine kayıtlı 6 araç çıktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na 'Roma turu' tepkisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na "Roma turu" tepkisi

İsrail, Refah'ta yine masum sivilleri vurdu: 21 kişi öldü, onlarca yaralı var

İsrail, Refah'ta yine masum sivilleri vurdu: 21 kişi öldü, onlarca yaralı var

10 yıllık tarihi protokol! Kuşadası plajları halka açılıyor, şemsiye ve şezlonglar da ücretsiz olacak

10 yıllık tarihi protokol! Kuşadası plajları halka açılıyor, şemsiye ve şezlonglar da ücretsiz olacak

500

Yorumlar (7)

Haşim Can Özkan:

Ağırlaştırılmış müebbet cezası bunların ödülü oluyor idam bu ve bunun gibileri için tek çözümdür.

138
21
yanıtYanıtla
Metin Yalcin:

Kardeşinin cezası az oldu diyerek istinafta bozulur, o da hak ettiğini alır ..

69
5
yanıtYanıtla
Protosarus X:

ben şurayı anlamadım, adam evliyken mi bu kız onunla beraber olmuş, yoksa adam savunmasında yalan mı söylemiş?

33
41
yanıtYanıtla
Melin:

Sen şurayı anladın mı? Cemal Metin Avcı bir insanı darp etmiş, etkisiz hale getirmiş, sonra varile koyup yakmış, varilin üzerine beton dökmüş ve bir insanı saatler harcıyarak öldürmüştür.

yanıt1
yanıt0
Murat Vural:

Dünyada ancak yakılarak öldürülen masum bir kadın cinayetine ortada 2 kardeş katil varken , sırf anneleri CHP Muğla meclis üyesi olduğu için , sadece birisine ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmesi diğerine sadece 4 sene ceza verilmesi ancak Türkiye de olabilirdi ...!!!

3
0
yanıtYanıtla
Murat Vural:

Ortada bir vahşice yakılarak öldürülen masum Pınar Gültekin var diğer tarafta 162 kg lık batılın içerisinde yakan iki katil ve mahkeme sadece birisine ağırlaştırılmış müebbet hapis veriyor ! Diğerine ödül gibi sadece 4 sene veriyor !!! Eeeeeey ADALET NEREDESİN !!!

3
0
yanıtYanıtla
Murat Vural:

Pınar Gültekini iki tane katil kardeş beraber bu cinayeti işlediler . Fakat tam bağımsız olamayan bizim mahkemelerimiz katilin kardeşi Mertcan Avcıya adeta ödül gibi sadece 4 sene ceza verebilmiştir . Pınar Gültekinin ailesinin devletin veremediği cezayı kendilerinin vermesi haktır ...!!!

1
0
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title