Görüntüleri MSB paylaştı! Kar yağışının hayatı felç ettiği Gaziantep için askeri helikopterler peş peşe havalandı - Haberler
Haberi Paylaş

Görüntüleri MSB paylaştı! Kar yağışının hayatı felç ettiği Gaziantep için askeri helikopterler peş peşe havalandı

Haberler.com - Olgun Kızıltepe - Güncel
 - Güncelleme:

Şiddetli kar yağışı Gaziantep'te hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Bölgede kapanan yolları açma çalışmaları devam ederken Milli Savunma Bakanlığı'na ait uçaklar mahsur kalan vatandaşlara kumanya ulaştırdı. O anlara ilişkin görüntüler Bakanlığın resmi sosyal medya hesabından paylaşıldı.

Şiddetli kar yağışı Gaziantep'te hayatı olumsuz etkilerken pek çok kişinin yollarda mahsur kalmasına neden oldu. Ekipler kapanan yolları açma için var gücüyle mücadele ederken Milli Savunma Bakanlığı da harekete geçti. Bölgeye iki helikopter gönderen Bakanlık, mahsur kalan vatandaşlara kumanya ulaştırdı.

Peş peşe havalanan helikopterler Adana-Gaziantep yolunda mahsur kalan vatandaşlara kumanya ulaştırdı

Konuyla ilgili MSB'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "Şiddetli kar yağışından dolayı kapanan Adana- Gaziantep yolunda Kara Kuvvetlerimize ait çekiciler yol açma çalışmalarına destek sağlarken, sıhhi tahliye için görevlendirilen 2 adet helikopterimiz aynı zamanda mahsur kalan vatandaşlarımıza kumanya ulaştırıyor" ifadelerine yer verildi.

Peş peşe havalanan helikopterler Adana-Gaziantep yolunda mahsur kalan vatandaşlara kumanya ulaştırdı

Dün öğle saatlerinde başlayan ve gece boyu devam eden kar yağışı nedeniyle yollar kapanınca toplu taşıma araçları da seferlerini durdurdu. Kendi araçlarıyla evlerine ulaşmak isteyenler büyük güçlük yaşadı. Birçok kişi de yürüyerek evlerine ulaştı.

Peş peşe havalanan helikopterler Adana-Gaziantep yolunda mahsur kalan vatandaşlara kumanya ulaştırdı

Gaziantep'in, Adana, Şanlıurfa, Adıyaman, Kahramanmaraş ve Kilis ile bağlantısını sağlayan yollarda yağış nedeniyle birçok araç kaydı. Gaziantep-Adana otoyolunun 50'nci kilometresinde kayan tırların yolda kalması nedeniyle ulaşım durdu, yüzlerce araçta çok sayıda kişi mahsur kaldı. Mahsur kalan kişiler, ekiplerin çalışması sonucu saatler sonra kurtarıldı.

Peş peşe havalanan helikopterler Adana-Gaziantep yolunda mahsur kalan vatandaşlara kumanya ulaştırdı

Konuyla ilgili açıklama yapan Gaziantep Valisi Davut Gül, tedavi ihtiyacı olan bütün vatandaşlara ulaştıklarını belirterek, şunları söyledi: "Yaklaşık 24 saat içinde 45-50 santimetre kar yağdı. Bu bizim alışkın olmadığımız yağış miktarı, ayrıca da çok fazla. Antep'te büyük araç trafiği çok fazla. TIR'lar kamyonlar ana yolda kaymalar oldu, devrilmeler oldu. 7/24 açık olan kriz merkezimiz var. Hastaları, çocukları, 112'ye ulaşanları AFAD, Jandarma, emniyet aracılığı ile kurtardık. Kumanya başta olmak üzere diğer ihtiyaçları giderdik. Bugün yağış çok azaldı. Yaklaşık 1900'e yakın araç kurtardık. 2900'e yakın da kişi kurtardık. 9 bin civarında kumanya dağıtıldı. Herkese ulaştık, tüm vatandaşlarımızdan haberdarız, hepsini takip ediyoruz. TIR'lar yan yatıp yolu kapattığı için birden, ikiden fazla iş makinesinin çalışma ihtimali yok. Biraz sabırla mücadele edilmesi gereken afetle karşı karşıyayız. 186 kişiyi sağlık kuruluşlarına sevk ettik. Sağlık tedavisine ihtiyacı olup da alamadığımız hiçbir hemşerimiz yok."

Gaziantep Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (3)

Muhsin MÜCAHİT:

Allahu Teala Hazretleri Devletimize zeval vermesin, Elhamdülillah, MAŞALLAH

Güray Dilli :

Yolda kalan sürücülerin inşallah yeterli akaryakıtları vardır. Gıda yardımı yanında akaryakıt ikmali de düşünülmeli. Allah yardımcıları olsun

Ahmet AKGÜL:

Allahınıza kurban. Devlet ve ordu dediğin böyle olur.

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title