Haberler

Özhaseki: Ramazan'ın İlk Günü Bölgede Yakılan-yıkılan Yapılarla İlgili Planımızı Açıklayacağız (2)

Bakan ÖZHASEKİ, VALİ DÜZGÜN'Ü ZİYARET ETTİÇevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Valisi Orhan Düzgün'ü makamında ziyaret etti.

Bakan ÖZHASEKİ, VALİ DÜZGÜN'Ü ZİYARET ETTİ

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Valisi Orhan Düzgün'ü makamında ziyaret etti. Vali Düzgün, Özhaseki'yi Valilik girişinde karşıladı. Karşılamaya, AK Parti Kayseri Milletvekilleri İsmail Tamer ve Hülya Nergis, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, çok sayıda ilçe belediye başkanı ile kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri katıldı. Bakan Özhaseki, ziyarette yaptığı konuşmada, memleketi Kayseri'yi ziyaretinde, Vali Orhan Düzgün'den ve Beledeyi Başkanı Mustafa Çelik'ten brifing almayacağını, çünkü kendisinin de memleketini çok iyi bildiğini, bunun yerine yapılacak işleri konuşup planlayacaklarını kaydetti. Özhaseki, "Güneydoğu ile Kayseri ve Ankara arasında mekik dokuyoruz. Bu iş yoğunluğunun böyle devam edeceğini düşünüyorum. Bütün hemşehrilerimden bir tek istirhamım var; dualarını esirgemesinler" dedi.

"BEN O DEFTERLERİ KAPATTIM"

Özhaseki, CHP Kayseri eski Milletvekili Şevki Kulkuloğlu'nun kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle açılan davada hapis cezası aldığının anımsatılması üzerine ise, "Arkadaşlar, ben o defteri kapattım. Seçim döneminde, o zamanlar, başta CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu olmak üzere, seçim propagandalarını benim ve Kayseri üzerine oluşturmuşlardı. Çok değişik iftira ve karalamalar yaptılar. Bunların sonucunda açılan davaların bazılarından maddi, bazılarından manevi, bazılarından da gün cezaları aldılar. Birkaç hukukun ceza kapsamına girmeyen iftiralarından dolayı ceza almadıklarında ise sevindiler. Keşke böyle olmasaydı. O dönemler çok üzüldüm. İşini yapan bir insana iftira atılması çok kötü birşey. Ancak artık ben o defterleri kapattım, hukukçu arkadaşlar ilgileniyorlar" diye konuştu.

Vali Orhan Düzgün de, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'yi Kayseri'de görmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi. Düzgün, "Sayın Özhaseki, Kayseri'ye uzun yıllar Belediye Başkanı olarak hizmet etti. Şimdi de Bakan olarak inşallah tüm Türkiye'ye bu birikimini yansıtacaktır" diye konuştu. Vali Orhan Düzgün, ziyaret anısına Özhaseki'ye, Cumhuriyet Meydanı'ndaki Saat Kulesi'nin bir maketini takdim etti.

1453 BELEDİYE PERSONELİ, KARANFİL VE GÜLLERLE KARŞILADI

Bakan Mehmet Özhaseki, 17 yıl Başkanlığını yaptığı Kayseri Büyükşehir Belediyesi'ne gelişinde ise 100 metrelik turkuaz halı, karanfil ve gül yaprakları ile Belediye Bandosu'nun çaldığı 'Samanyolu' şarkısı ile karşılandı.

Turkuaz halının iki yanında sıraya giren 1453 belediye personeli, Özhaseki'nin geçtiği yerlere gül yaprağı dökerken, konfetiler de patlatıldı. Belediye Binası'nın üzerine ise "Sayın Bakanımız, evinize hoş geldiniz" yazılı pankart asıldı.

Özhaseki'yi belediyeye gelişinde Başkan Mustafa Çelik çiçekle karşıladı. Belediye personelinin kendisi için hazırladığı kokteylde konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "Kıymetli mesai arkadaşlarım, bu güzel karşılama için teşekkür ederim. Dört yıl Melikgazi, 17 yıl da Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptım, halkıma hizmet ettim. Belediye Başkanlığı görevimden ayrılırken, hiç pişmanlık duymadım. Bir lokma ne haram yedim ne de yedirdim" ifadelerini kullandı.

"GÜNEYDOĞU'DA ALGI YÖNETİMİ BOYUTU DA VAR"

Özhaseki, 35-40 yıldır ülkenin Güneydoğusu'nda kanayan bir yara olduğunu vurgulayarak şunları kaydetti:

"Devlet olarak orada bazen biraz sert, bazen yumuşak tavırlar içerisinde olmuşuz. Belki de Cumhuriyet'in kurulduğu yıllardan itibaren süregelen onlarca yıllar içerisinde yapılagelen hataların birikmesi, o hatalar neticesinde başlayan bir kıvılcımın söndürülmesi noktasında doğru adımların atılamaması, sonra da devreye birçok güçlü devletin, gizli servislerin ortaya çıkarak üst akıl oluşturup oradaki militanları, PKK'lıları besleyerek, güderek, destekleyerek bugüne getirmesi gibi görmek lazım olayı. Şimdi devlet olarak yeni bir tavır içerisindeyiz. Teröristlere karşı sert, onları yok eden, imha eden bir yapı, ama daha sonra ortaya çıkmış olan zararın tazmin noktasında da devletin o yumuşak, şefkatli kollarını açtığı, vatandaşa sahip çıktığıbir durumla karşı karşıyayız. Olayı sadece terör olayı olarak görmek doğru olmaz. Olayı sadece şehirlerin yeniden yapılması, yıkılan yerlerin yeniden inşası olarak görmek de doğru olmaz. Orada işin sosyal boyutu var, kültürel boyutu, eğitim boyutu, hatta ve hatta devletin bunca emek vermesine rağmen, paraları dökmesine rağmen, algıyı idare edememesi neticesinde o PKK denilen vahşi örgütün kara propagandaları neticesinde yaptıklarının hepsinin boşa çıkması da var. İşin algı yönetimi de var orada. Bundan sonra orada bir alan var, o alanda çalışmaya devam edeceğiz. Türkiye'nin karşı karşıya olduğu ciddi sorunlar var, bu sorunlarla uğraşmaya da devam edeceğiz. Rabbim utandırmasın, mahçup etmesin."

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Vali Orhan Düzgün Mehmet Özhaseki Orhan Düzgün Kayseri Politika Güncel Haberler

Erdoğan CHP'li belediyelere resti çekti: Bakanlığımız borçların tahsiline başlayacak

Erdoğan CHP'li belediyelere resti çekti: Bakanlığımız borçların tahsiline başlayacak

TBMM'de ortalık savaş alanına döndü! AK Partili Karaismailoğlu, DEM Parti'li Bozan'a yumruk attı

TBMM'de ortalık savaş alanına döndü! AK Partili Karaismailoğlu, DEM Parti'li Bozan'a yumruk attı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis'teki protestolara sert çıktı: Biz bu şımarıklığa boyun eğmeyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis'teki protestolara sert çıktı: Biz bu şımarıklığa boyun eğmeyiz

Bakmadan Geçme

25-26 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 25-26 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25-26 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Beylikdüzü, Şişli, Sarıyer elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Yenimahalle, Altındağ, Pursaklar elektrik kesintisi! Şişe çevirmece doğruluk soruları! Şişe çevirmecede sevgiliye sorulabilecek zor doğruluk soruları örnekleri e-Nabız randevu onaylama! e-Nabız'dan randevu nasıl onaylanır? En-Nesyri müslüman mı? Youssef En-Nesyri nereli, dini ne, ailesi müslüman mı? Testo Taylan kaç yaşında, nereli? Testo Taylan'ın boyu, kilosu kaç, ne mezunu? Ruzomberok nerenin takımı? Ruzomberok hangi ülkenin takımı, hangi ligde oynuyor? TBMM'de hangi milletvekilleri kavga etti? TBMM'de ne oldu, kavga neden çıktı? Galatasaray Lecce maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Galatasaray Lecce maçı kaç kaç, canlı maç skoru!
Bingöl'de madde bağımlısı şahıs sokaktakilere bıçakla saldırdı! 2 kişi öldü, 7 kişi yaralandı

Bingöl'de madde bağımlısı şahıs sokaktakilere bıçakla saldırdı! 2 kişi öldü, 7 kişi yaralandı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title