Haberler

Bütçe görüşmelerinde HDP'li Gergerlioğlu'ndan çok konuşulacak hareket: Bakın, size terörist çikolatalar getirdim

Güncelleme:

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, zincir marketlerle ilgili tartışmalara ilginç şekilde dahil oldu. BİM'den aldığı çikolataları Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a gösteren Gergerlioğlu, "Bakın, bakın, terörist çikolatalar getirdim. Dün BİM markete uğradım. MHP lideri terörist ilan etti, değil mi?" diyerek, marketlere yapılan saldırıları protesto etti. Savcıların harekete geçmemesini eleştiren Gergerlioğlu, Bakan Bozdağ'a, "Bundan dolayı zulümat bakanısın" ifadelerini kullandı.

Fahiş fiyat tartışmalarında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, BİM CEO'su Galip Aykaç'ı FETÖ imasıyla hedef almıştı. Bahçeli'ye, "FETÖ'yle bizi tehdit eden parti liderlerine söyleyeceklerimiz var. Bu ülkenin güzel insanları sizlerin yalanlarına hiçbir şekilde itibar etmediler" sözleriyle yanıt veren Aykaç, tepkilerin ardından Gıda Perakendecileri Derneği Başkanlığı görevinden istifa etmişti.

"BAKIN, TERÖRİST ÇİKOLATALAR GETİRDİM"

TBMM'deki 2023 yılı bütçe görüşmelerinde kürsüye çıkan HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, ülke genelinde BİM marketlerin şubelerine yapılan saldırılara tepki göstererek, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ı hedef aldı. BİM'den aldığı yumurtalarla kürsüye çıkan Gergerlioğlu, "Bakın, ben size ne getirdim? Bakın, bakın, terörist çikolatalar getirdim. Dün BİM markete uğradım. MHP lideri terörist ilan etti, değil mi? Kürşat Yılmaz da tehdit ediyor. Sonra ne oluyor? Şu anda BİM'lere saldırı yapılıyor. Savcılarınız nerede? Tek bir savcı harekete geçmiyor. Bundan dolayı zulümat bakanısın" dedi.

"ZULÜMAT BAKANISINIZ"

Gergerlioğlu sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Zulümat bakanısınız. 5 yıl önce, selefiniz Abdulhamit Gül'e da aynısını söylemiştim. Değişen bir şey yok. Adalet ve Kalkınma Partisi'siniz, cumhur zulüm ittifakının ittifakçısısınız. Bir soru soracağım. Dün Oğuzhan Uğur'un programına Metin Külünk çıktı. Ona sordular; '10 bin dolar alan siyasetçi siz misiniz?' 'Ben değilim' dedi. Peki o zaman kim? Sayın Bakan, siz misiniz? Sayın savcılar niye harekete geçmiyor? Bundan dolayı zulümat bakanı diyorum size. Cemal Kaşıkçı dosyasını kaç paraya Sudi Arabistan'a sattınız Sayın Bakan. Adaletiniz kaç para? Bundan dolayı zulümat bakanısınız. İzmir Karaburun Savcısı niye Siverek'e sürüldü. İzmir Karaburun MHP İlçe Başkanı adliyede adam dövdü. Savcı tutuklama istedi. Hakim tutukladı. Hakim karı ve kocaydı, ertesi gün Siverek'e sürüldüler, ilçe başkanı hemen serbest bırakıldı.

"İFFETSİZ İNSANLAR DEĞİLİZ"

Bak, yine bakın, şu kadını iyi görün. Bana mektup yazdı, çıplak aramaya uğramış. Mektubu engellenmiş ve disiplin suçu verilmiş. KHK ile ihraç bir Kur'an kursu öğretmeni bu. Bana yakını aracılığıyla nasıl bir mesaj yolladı? Bu, zindandan, mazlum bir kadının mesajıdır. 'Sayın Vekilim, 'Cezaevlerinde çıplak arama yok' deseler de doğru değil. İffetli bir kadın çıplak arama için bir yıl beklemez diyerek Meclis'te parmak sallayanların -Sayın Özlem Zengin sallamıştı- gözlerinin içine bakarak benim içi şunu söyler misiniz? 4 Ağustos 2022 saat 17: 45'te çıplak arama yapılarak Eskişehir L Tipi Cezaevi'ne alındım. İffetsiz insanlar değiliz. Dayattığınız hukuk sistemini de zulmü de unutacak değiliz' diyor Nagihan Yüksel. Şahit ol Yarabbi, senin sözünü bu Meclis'te duyurdum. Şahit ol zindandaki yüzbinlerce mahpuslar, çıplak arama gerçeğini tekrar duyurdum. Bunu duyurduğum için zindanlara atıldım ama çıktık, tekrar duyurdum."

Kaynak: ANKA / Güncel

Milliyetçi Hareket Partisi Ömer Faruk Gergerlioğlu Kürşat Yılmaz Güncel Haberler

Bakan Şimşek: Borsaya vergi çalışması ertelendi

Bakan Şimşek: Borsaya vergi çalışması ertelendi

İspanyol muhabirin sorusu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı sinirlendirdi: Başını sallama, bak ben sallamıyorum

İspanyol muhabirin sorusu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı sinirlendirdi: Başını sallama, bak ben sallamıyorum

Eskişehir'de kızı ve torununu katleden cani dedenin, cinayeti neden işlediği ortaya çıktı

Eskişehir'de kızı ve torununu katleden cani dedenin, cinayeti neden işlediği ortaya çıktı

Mezuniyet törenindeki kıyafet krizine valilik el attı! Soruşturma için 2 müfettiş görevlendirildi

Mezuniyet törenindeki kıyafet krizine valilik el attı! Soruşturma için 2 müfettiş görevlendirildi

500

Yorumlar (26)

Doğrucu deli:

Bu tutuklanmadı mıydı terörden

179
238
yanıtYanıtla
mahalle sakini:

Hangi kafayla saldılar bilmiyorum ama saldılar demekki hala temizlenmesi gereken kirler var.

yanıt5
yanıt24
Burhan Korkmaz:

tutuklanmış olabilir. mecliste olduğuna göre yani suçsusz yere tutuklanıp serbest bırakılmış anlamına gelir .tabi sende anlayacak kabilyet varsa...

yanıt42
yanıt17
Yunus Şen:

Yok iftira atıldı serbest kaldı sen bir de oy kullancan bide yazık verdiğin oya

yanıt31
yanıt13
Zübeyir Kıvrak:

BU ZIMBIRTI KİMİN UŞAĞI OLDUĞUNU AÇIK AÇIK İFADE ETMİŞ

128
215
yanıtYanıtla
Fatih Sahin:

Hazırlayın bir fezleke atın gitsin. Zaman kaybı..

106
197
yanıtYanıtla
Yunus Şen:

Sebeb

yanıt20
yanıt10
Zamanla Akıllanan Adam:

hdp bim'i savunuyorsa. mhp doğru yolda demektir.

120
181
yanıtYanıtla
bekir yapici:

mhp önce savundugu davayi nasil ne icin ne ugruna sattigina bakacak.

yanıt83
yanıt40
Serkan Erdoğdu:

Fırsatçı marketlere operasyon gözünüzü niye korkuttu

75
120
yanıtYanıtla
Tüm 26 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title