Haberi Paylaş

Bütçe görüşmelerinde HDP'li Gergerlioğlu'ndan çok konuşulacak hareket: Bakın, size terörist çikolatalar getirdim

Güncel Haberler

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, zincir marketlerle ilgili tartışmalara ilginç şekilde dahil oldu. BİM'den aldığı çikolataları Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a gösteren Gergerlioğlu, "Bakın, bakın, terörist çikolatalar getirdim. Dün BİM markete uğradım. MHP lideri terörist ilan etti, değil mi?" diyerek, marketlere yapılan saldırıları protesto etti. Savcıların harekete geçmemesini eleştiren Gergerlioğlu, Bakan Bozdağ'a, "Bundan dolayı zulümat bakanısın" ifadelerini kullandı.

Fahiş fiyat tartışmalarında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, BİM CEO'su Galip Aykaç'ı FETÖ imasıyla hedef almıştı. Bahçeli'ye, "FETÖ'yle bizi tehdit eden parti liderlerine söyleyeceklerimiz var. Bu ülkenin güzel insanları sizlerin yalanlarına hiçbir şekilde itibar etmediler" sözleriyle yanıt veren Aykaç, tepkilerin ardından Gıda Perakendecileri Derneği Başkanlığı görevinden istifa etmişti.

TBMM'deki 2023 yılı bütçe görüşmelerinde kürsüye çıkan HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, ülke genelinde BİM marketlerin şubelerine yapılan saldırılara tepki göstererek, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ı hedef aldı. BİM'den aldığı yumurtalarla kürsüye çıkan Gergerlioğlu, "Bakın, ben size ne getirdim? Bakın, bakın, terörist çikolatalar getirdim. Dün BİM markete uğradım. MHP lideri terörist ilan etti, değil mi? Kürşat Yılmaz da tehdit ediyor. Sonra ne oluyor? Şu anda BİM'lere saldırı yapılıyor. Savcılarınız nerede? Tek bir savcı harekete geçmiyor. Bundan dolayı zulümat bakanısın" dedi.

Gergerlioğlu sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Zulümat bakanısınız. 5 yıl önce, selefiniz Abdulhamit Gül'e da aynısını söylemiştim. Değişen bir şey yok. Adalet ve Kalkınma Partisi'siniz, cumhur zulüm ittifakının ittifakçısısınız. Bir soru soracağım. Dün Oğuzhan Uğur'un programına Metin Külünk çıktı. Ona sordular; '10 bin dolar alan siyasetçi siz misiniz?' 'Ben değilim' dedi. Peki o zaman kim? Sayın Bakan, siz misiniz? Sayın savcılar niye harekete geçmiyor? Bundan dolayı zulümat bakanı diyorum size. Cemal Kaşıkçı dosyasını kaç paraya Sudi Arabistan'a sattınız Sayın Bakan. Adaletiniz kaç para? Bundan dolayı zulümat bakanısınız. İzmir Karaburun Savcısı niye Siverek'e sürüldü. İzmir Karaburun MHP İlçe Başkanı adliyede adam dövdü. Savcı tutuklama istedi. Hakim tutukladı. Hakim karı ve kocaydı, ertesi gün Siverek'e sürüldüler, ilçe başkanı hemen serbest bırakıldı.

Bak, yine bakın, şu kadını iyi görün. Bana mektup yazdı, çıplak aramaya uğramış. Mektubu engellenmiş ve disiplin suçu verilmiş. KHK ile ihraç bir Kur'an kursu öğretmeni bu. Bana yakını aracılığıyla nasıl bir mesaj yolladı? Bu, zindandan, mazlum bir kadının mesajıdır. 'Sayın Vekilim, 'Cezaevlerinde çıplak arama yok' deseler de doğru değil. İffetli bir kadın çıplak arama için bir yıl beklemez diyerek Meclis'te parmak sallayanların -Sayın Özlem Zengin sallamıştı- gözlerinin içine bakarak benim içi şunu söyler misiniz? 4 Ağustos 2022 saat 17: 45'te çıplak arama yapılarak Eskişehir L Tipi Cezaevi'ne alındım. İffetsiz insanlar değiliz. Dayattığınız hukuk sistemini de zulmü de unutacak değiliz' diyor Nagihan Yüksel. Şahit ol Yarabbi, senin sözünü bu Meclis'te duyurdum. Şahit ol zindandaki yüzbinlerce mahpuslar, çıplak arama gerçeğini tekrar duyurdum. Bunu duyurduğum için zindanlara atıldım ama çıktık, tekrar duyurdum."

Kaynak: ANKA / Güncel

Milliyetçi Hareket Partisi Ömer Faruk Gergerlioğlu Kürşat Yılmaz Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (26)

Serkan Erdoğdu:

Fırsatçı marketlere operasyon gözünüzü niye korkuttu

Cevap Yaz12075Yayından Kaldır
Erol Kahraman:

bu adamı görmeye bile tahammülüm yok çünkü niyeti belli

Cevap Yaz9685Yayından Kaldır
İsm:

BİM nasıl bu kadar büyüdü kim sebep oldu. Araştırma yapan var mı?

Cevap Yaz2498Yayından Kaldır
Tüm 26 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title