Tatilcilerle birlikte nüfusu 6 milyona çıkan Muğla'da vaka sayısında yüzde 100 artış - Haberler
Haberi Paylaş

Tatilcilerle birlikte nüfusu 6 milyona çıkan Muğla'da vaka sayısında yüzde 100 artış

İhlas Haber Ajansı - Güncel
 - Güncelleme:

Sağlık Bakanlığı, İllere Göre Haftalık Vaka sayısını paylaştı. Tabloda tatilcilerin akın etmesiyle nüfusu 6 milyona çıkan Muğla'daki yüzde 100'lük artış dikkat çekti. Bir önceki tabloda vaka artışı yüz binde 16,69 olan Muğla'nın haftalık vaka sayısı, 10-16 Temmuz tarihleri arasında 33,44'e yükseldi.

Türkiye'de koronavirüs hasta sayıları yeniden yükselişe geçti. 22 Temmuz'da açıklanan verilere göre 9 bin 586 kişiye koronavirüs tanısı koyuldu. 52 kişi de virüs nedeniyle hayatını kaybetti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da 10-16 Temmuz arasında illere göre her 100 bin kişide görülen vaka tablosunu paylaştı. Tabloda dikkat çeken illerimizden biri Muğla oldu.

Tatilcilerle birlikte nüfusu 6 milyona çıkan Muğla'da vaka sayısında yüzde 100 artış

NÜFUS 6 MİLYONA ÇIKTI

Yerleşik nüfusu 1 milyon olan Muğla'da bir hafta önce Türkiye'nin dört bir yanından gelen tatilciler ile birlikte nüfusu 6 milyona çıktı. Artan nüfusa paralel olarak vaka sayıları da arttı. Muğla'nın nüfusu yüzde 500 artarken, koronavirüs vaka sayıları da yüzde 100 artış gösterdi. Bir önceki tabloda vaka artış hızı yüz binde 16, 69 olan Muğla'da bugün açıklanan tabloda, vaka artışının 33,44'e ulaştığı görüldü.

Tatilcilerle birlikte nüfusu 6 milyona çıkan Muğla'da vaka sayısında yüzde 100 artış

İLK DOZ AŞILAMA ORANI YÜZDE 84,5

Türkiye'de aşılamada ilk maviye dönen Muğla'da ilk doz aşılama oranı yüzde 84,5'lere ulaştı. Muğla'da 1'inci doz aşı olanların sayısı 675 bin 500'e, ikinci doz aşı olanların sayısı 428 bin olarak gerçekleşti. Üçüncü doz aşı olanların sayısı ise 103 bin kişiye ulaştı.

Tatilcilerle birlikte nüfusu 6 milyona çıkan Muğla'da vaka sayısında yüzde 100 artış

İhlas Haber Ajansı / Güncel

Fahrettin Koca Türkiye Muğla Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (3)

Zeynep Nursen:

Hükümet böyle akın akın insanların tatillere gitmesine izin vermemeliydi

mustafa özkan:

Yanlış istatiktir asla inanmam. Elit kesimin korona olduğuna asla inanmam. Onlar okumuştur, üst kesimdir. Bi şey olmaz.

Salih Kanburoglu:

O yüzden mi okumuş tahsilli doktor ve hemşirelerin çoğu koronaya yakalandı, bu virüsün ayrımı yok, okumuş tahsilli insana haset ederek provokasyon yapma, paraya pula kavuşup 5 yıldızlı tatil köyünde keyif çatmak için okunmaz, insan olmak için okunur...Okumuşlar olmasa idi aşını kendi kendine yapardın...

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title