Millet Partisi, "Millet İttifakı Adı Kullanılamaz" Deyip YSK'ya İtiraz Etti - Haberler
Haberi Paylaş

Millet Partisi, "Millet İttifakı Adı Kullanılamaz" Deyip YSK'ya İtiraz Etti

Haberler.com - Güncel
 - Güncelleme:

Millet Partisi Genel Başkanı Aykut Edibali, 4'lü ittifakın ismi olan 'Millet ittifakı' için YSK'ya itiraz başvurusunda bulundu. Edibali, 'Millet' ifadesinin kendilerine ait olduğu söyledi.

CHP, İyi Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti'nin 'Millet ittifakı' adını verdikleri seçim işbirliği ile ilgili YSK'ya ilginç bir başvuru yapıldı.

KULLANILMASI YASAKLANMALI

Millet Partisi Genel Başkanı Aykut Edibali imzasıyla dün Yüksek Seçim Kuruluna yapılan başvuruda, 'Millet' ifadesinin kendilerine ait olduğu, bu nedenle aynı ismin başka partiler tarafından kullanılamayacağı iddia edildi. YSK yetkililerinden edinilen bilgilere göre, Edibali, Millet Partisi adı altında halen siyaset yaptıklarına dikkat çekerek, 'Millet İttifakı' unvanın kullanılmasının yasaklanmasını istedi.

KARAR BUGÜN VERİLECEK

YSK, Millet Partisi'nin yaptığı itirazı bugün görüşerek karara bağlayacak. YSK, Millet Partisi'nin itirazını haklı bulursa, CHP, İyi Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti'nin ittifakındaki 'Millet' ifadesinin değiştirilmesi gündeme gelecek. (Kaynak: Türkiye)

Haberler.com - Güncel

Cumhuriyet Halk Partisi Demokrat Parti Saadet Partisi Millet Partisi Politika Güncel Haberler

title