Meteoroloji tek tek uyardı! 8 ilde sağanak ve kar yağışı etkili olacak - Haberler
Haberi Paylaş

Meteoroloji tek tek uyardı! 8 ilde sağanak ve kar yağışı etkili olacak

Haberler.com - Güncel
 - Güncelleme:

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 7 Aralık 2020 hava durumu tahminlerini kamuoyu ile paylaştı. Son tahminlere göre Antalya, Aydın, Adana, Muğla, Osmaniye ve Hatay çevrelerinde sağanak, Kars ve Iğdır'da kar bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün hava durumu tahminlerine göre; Antalya, Aydın, Adana, Muğla, Osmaniye ve Hatay çevrelerinde yağmur ve sağanak bekleniyor. Kars ve Iğdır çevrelerinde de karla karışık yağmur ve kar görüleceği tahmin ediliyor.

ANTALYA VE MUĞLA'DA KUVVETLİ OLACAK

Yağışların, Antalya ve Muğla çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması öngörülüyor. Rüzgarın, Güney Ege kıyılarında güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetlice esmesi bekleniyor.

Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı meydana gelebileceği tahmin ediliyor.

KASIM AYINDA YAĞIŞLAR AZALDI

Bu arada Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan yağış raporuna göre, Kasım ayında yağışlar ülke genelinde normalin altında gerçekleşti.

Geçen ay ortalama 34,7 milimetre olarak kaydedilen yağışlarda, normale kıyasla yüzde 49 azalma olurken, geçen yılın Kasım ayına göre yüzde 12 artış meydana geldi.

Türkiye'de uzun yıllar Kasım ayı yağış ortalaması 67,8 milimetre olarak kayıtlarda yer alıyor. Kasım 2019'da ise ortalama 30,9 milimetre yağış kaydedilmişti.

Meteoroloji tek tek uyardı! 7 ilde sağanak ve kar yapışı etkili olacakİstanbul için 5 günlük hava tahmini

Meteoroloji tek tek uyardı! 7 ilde sağanak ve kar yapışı etkili olacakAnkara için 5 günlük hava tahmini

Meteoroloji tek tek uyardı! 7 ilde sağanak ve kar yapışı etkili olacakİzmir için 5 günlük hava tahmini

Haberler.com - Güncel

Meteoroloji Antalya kar Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (1)

6.FİLO:

Kış mevsimi için hava durumu; 81 ilimiz kışı soğuk geçirecek. bazı illerimizde yağmur ve kar beklenirken bazı illerimizde bulut geçer gibi kısa sürekli yağışlar bekleniyor.

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title