Haberler

Manavgat Şelalesi'ndeki İşletmenin Tahliyesi İstendi

Güncel Haberler

Manavgat Şelalesi'ndeki işletmenin tahliyesi istendi Manavgat Belediyesi, ilçeyle aynı adı taşıyan dünyaca ünlü şelaledeki tesisleri işleten firmaya, sözleşme süresi dolduğu gerekçesiyle tahliye emri gönderdi.

Manavgat Şelalesi'ndeki işletmenin tahliyesi istendi

Manavgat Belediyesi, ilçeyle aynı adı taşıyan dünyaca ünlü şelaledeki tesisleri işleten firmaya, sözleşme süresi dolduğu gerekçesiyle tahliye emri gönderdi.

Büyükşehir Yasası kapsamında kapanan Sarılar Belde Belediyesi, Manavgat Şelalesi tesislerini ihaleyle 3 yıllığına kiraya verdi. Manavgat Belediyesi, işletmeci firma Altur Hediyelik ve Restoran Limited Şirketi'ne, sözleşmesi bittiği gerekçesiyle tahliye emri gönderdi. Tebligata rağmen tesisler boşaltılmayınca Manavgat Belediyesi bu kez Manavgat Kaymakamlığı'na konuyla ilgili talepte bulundu. Kaymakamlık, tesislerin tahliyesi için şirkete 12 Ağustos'a kadar süre verdi.

Sürenin dolmasına rağmen tesislerin boşaltılmayınca Manavgat Kaymakamlığı Tahliye Komisyonu üyeleri, bugün polis ve zabıta ekipleri eşliğinde işletme yetkililerinden tesisin boşaltılmasını istedi. Şirket yetkilileri Manavgat Belediyesi ile mahkemelik olduklarını, dava sonuçlanmadan tahliye kararının yanlış olacağını belirtti. Şirket avukatı, nöbetçi mahkemeden aldığı tedbir kararını Manavgat Kaymakamlığı'na vererek tahliye kararını durdurdu.

HUKUKA AYKIRI İDDİASI

Altur Hediyelik ve Restoran Limited Şirketi'nin avukatı Gökhan Rıza Yılmaz, yaptığı açıklamada, belediyenin uzun bir süreden beri tesisleri boşaltmak için çaba gösterdiğini söyledi. Yılmaz, bu tahliye işleminin hukuka aykırı olduğunu, yasal haklarını kullandıklarını aktardı. Avukat Yılmaz, bununla ilgili belediyenin açmış olduğu davalarla ilgili bir takım tedbir kararları ve yürütmeyi durdurma kararları aldıklarını hatırlattı.

SEZON ORTASINDAN ANLAMSIZ

Manavgat Şelale Tesisleri İşletme Müdürü Galip Çoraman da turizm sezonun ortasında yapılmak istenen tahliye işlemlerine anlamak veremediklerini söyledi. Turizm sezonun kötü geçtiğini kaydeden Çoraman, "Bu yıl turizm sezonu kötü gidiyor. Manavgat Belediyesi geçen yıl şelale giriş ücretini 3,5 TL'den 5 TL'ye yükseltmişti. Bu da şelaleye gelen yerli turistleri çok etkiledi. Sezon için o kadar hazırlık yaptık, sermayemizi döktük. Turistlerin geldiği sezon ortasında bu tahliye işlemlerini anlamış değiliz. Buraya gelen kolluk kuvvetlerinden, zabıta ekiplerinden gelen turistler de rahatsız oldu" diye konuştu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Rıza Yılmaz Manavgat Sarılar Politika Güncel Haberler

title