Haberler

Malatya'da 'Gri pasaport soruşturması' davası ertelendi

Güncelleme:

Yeşilyurt Belediyesi aracılığıyla Almanya'ya gönderilen kişilerin Türkiye'ye dönmemesi üzerine başlatılan 'Gri pasaport soruşturması' kapsamında açılan davanın ikinci duruşması yapıldı. Dava, deprem nedeniyle ve dosyadaki eksiklerin tamamlanması için ertelendi.

Malatya'da, Yeşilyurt Belediyesi aracılığıyla Almanya'ya gönderilen kişilerin Türkiye'ye dönmemesi üzerine başlatılan 'Gri pasaport soruşturması' kapsamında açılan davanın ikinci duruşması yapıldı. Dava, deprem nedeniyle ve dosyadaki eksiklerin tamamlanması için ertelendi.

Yeşilyurt Belediyesi tarafından "Çevreye Duyarlı Bireyler Yetiştirmek" projesi kapsamında 'Hizmet Damgalı Pasaport' düzenlenerek Almanya'ya gönderilenlerin Malatya Kişisel Gelişim Dünyası Derneği üyelerinin Türkiye'ye dönmemesi üzerine açılan davanın ikinci duruşması, deprem nedeniyle ve dosyalardaki eksiklerin tamamlanması için ertelendi.

Malatya 10. Asliye Ceza Mahkemesi'nde 24 Ocak'ta yapılan ilk duruşmada; mahkeme, tutuklu eski Bingöl-Servi Belediye Başkanı Ali Ayrancı'nın tahliyesine karar vermişti. Mahkeme ayrıca, sanıklar Ayrancı, eski Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Bekir Karakuş ile olayın Almanya'daki ayağı olduğu iddia edilen Ersin Kilit hakkında yurt dışına çıkış yasağının devamına da hükmetmişti. İkinci duruşmada mahkeme, duruşmaya gelmeyen tanık Nusret Aslan'ın zorla getirilmesine ve Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar'ın da duruşmada tanık olarak dinlenilmesine karar vermişti.

İddianamede, sanıklar eski Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Bekir Karakuş, eski Bingöl-Servi Belediye Başkanı Ali Ayrancı ve olayın Almanya'daki ayağı olduğu iddia edilen Ersin Kilit'in "göçmen kaçakçılığı" suçundan 3 ila 8 yıl arasında hapis cezası ile cezalandırılmaları isteniyor.

Kaynak: ANKA / Güncel

Yeşilyurt Malatya Almanya Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Rüyada siyah at görmek ne anlama gelir? Rüyada siyah at sevmek, rüyada siyah at binmek ne ifade etmektedir? Ronaldinho neden hapse girdi, nerede hapis yattı, suçu neydi? Sağlık Bakanlığı 27 hemşire-ebe alımı ne zaman, şartları ne? 21 Şubat 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? Şans Topu sonuçları açıklandı mı? Şans Topu sonuçları ne zaman açıklanır? 21 Şubat 2024 Çarşamba Şans Topu sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 21 Şubat 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 21 Şubat İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? İstanbul'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 21 Şubat AFAD ve Kandilli deprem listesi! 21 Şubat Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 21 Şubat Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21 Şubat 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21 Şubat Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21 Şubat 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 21 Şubat Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 21 Şubat İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Bugün İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! Ronaldinho kimdir? Ronaldinho nereli, hangi takımlarda oynadı? 21 Şubat Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi!
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title